Hemen Tıkla Ara 7/24 - 0312 580 4634
Ankara Yangın Sonrası Temizlik

Ankara Yangın Sonrası Temizlik

Ankara Yangın Sonrası Temizlik

Yangın Sonrası Kısa Sürede Yeniden Yaşanılacak Yaşam Alanları Yaratın

Ev ve iş yerlerinde beklenmedik kazalar olabilmektedir maalesef. Hiç kimsenin istemeyeceği bir durum da yangındır. Evinizde oluşabilecek ufak çaplı bir yangın dahi olsa büyük hasarlara sebebiyet verebilir. Böyle durumlarda bilinçli olmak sizin işinizi kolaylaştıracak, yangın sonrası temizlik için de etkili olacaktır.
1-Öncelikle maske, eldiven ve koruyucu gözlük kullanılması her türlü yangında önemlidir. Özellikle havasız ortamlarda zehirlenme gibi tehlikeli sonuçlara yol açmamak için maske vb. gereçlerin kullanımı önemlidir.
2-Ortamda bulunan bütün kapı ve pencereler açılmalı, alan komple havalandırılmalıdır, iyi bir havalandırma oluşabilecek zehirlenmelerin önüne geçilmesinde etkin rol oynar.
3-Eğer zarar görmüş ve atılması gereken eşya varsa bunlar alandan bir an önce uzaklaştırılmalıdır, böylece hem temizlik daha kolay olacak hem de alandaki koku etkisini azaltacaktır.
4-Duvarlarda ve dolap gibi eşyalarda is, kurum lekesi oluştuysa bunlar öncelikle kuru bir temizlik süngeri ile temizlenmelidir. Bez ve süngerlerin kuru olması çok önemlidir, ıslak bez kurum ve is lekesinin çıkmasını daha da zorlaştıracaktır.
5-Mümkün olduğu kadar kurum ve is lekelerini sildikten sonra mikro fiber bez ya da sünger ile sadece alkol ve tiner kullanarak lekelerin üzerinden geçmelisiniz.
6-Leke tamamen çıkana kadar su ve su bazlı temizleyicilerden uzak durmalısınız.
7-Kurumaya bıraktıktan sonra, her türlü elektrikle çalışan aletten uzak durmalısınız ve şalterler açıkken dokunmamalısınız.
8-Ortamı temizledikten sonra hala kokunun tam olarak çıkmadığını görebilirsiniz, bu durumda yumuşatıcı kattığınız su ile etrafı silmek işinize yarayabilir ancak lekesi tam çıkmamış alanlar üzerinde etkili olmayacaktır.
9- Duvarlar tamamen is ve kurumdan arındıysa su ve deterjan ile bu alanların üzerinden geçebilirsiniz.
10-Eğer kurum ve is lekesi yeterince kaybolmadıysa üzerine tekrar boya sürmek en mantıklı çözüm yolu olacaktır.
11-Badana yaparken dikkat edilmesi gereken husus ise lekenin üzerinden en az 3-4 sefer geçilmesi olacaktır, aksi taktirde is ve kurum lekesi bir süre sonra tekrar belirecektir.

Derz  Temizliği Nasıl Yapılır

Derz Temizliği Nasıl Yapılır

Derz  Temizliği Nasıl Yapılır Sıradan temizlikçi kadınlar ile sadece vakit ve para kaybetmeye bir son vermenin zamanı geldi. Temizlik işlerinizi konusunda uzman ehil kişiler yaptığında farkı sizde göreceksiniz profesyonel temizlik ürünleri ve son teknoloji buhar makineleri ile hijyeni sağlayan A..

Çankaya Boya Sonrası Temizlik – Günaydın Temizlik

Çankaya Boya Sonrası Temizlik – Günaydın Temizlik

Çankaya Boya Sonrası Temizlik - Günaydın Temizlik Ankara Temizlik Şirketleri, Ankara Temizlik, Temizlik Şirketleri, Ankara Temizlik Firmaları, Temizlik Firmaları Ankara, Ankara Ev Temizliği, Ankara Ofis Temizliği, Ankara Temizlik Hizmetleri, Çankaya temizlik Şirketleri, Ankara inşaat Temizliği, Ank..

İnşaat Sonrası Temizliğin Önemi

İnşaat Sonrası Temizliğin Önemi

Temizliğin en bilinen tabiri ile ‘’imandan gelir’’ anlayışının her zaman temizliğin daha da önemli bir hale getirdiği bilinir. Bu anlayıştan hareket ederek de, temizliğin hermen hemen her alan için gerektiği göz ardı edilmemelidir. Özellikle de yeni evlerin son dönemlerde çok daha hızlı bir şekilde ..