Hemen Tıkla Ara 7/24 - 0312 580 4634
Ankara Yangın Sonrası Temizlik

Ankara Yangın Sonrası Temizlik

Ankara Yangın Sonrası Temizlik

Yangın Sonrası Kısa Sürede Yeniden Yaşanılacak Yaşam Alanları Yaratın

Ev ve iş yerlerinde beklenmedik kazalar olabilmektedir maalesef. Hiç kimsenin istemeyeceği bir durum da yangındır. Evinizde oluşabilecek ufak çaplı bir yangın dahi olsa büyük hasarlara sebebiyet verebilir. Böyle durumlarda bilinçli olmak sizin işinizi kolaylaştıracak, yangın sonrası temizlik için de etkili olacaktır.
1-Öncelikle maske, eldiven ve koruyucu gözlük kullanılması her türlü yangında önemlidir. Özellikle havasız ortamlarda zehirlenme gibi tehlikeli sonuçlara yol açmamak için maske vb. gereçlerin kullanımı önemlidir.
2-Ortamda bulunan bütün kapı ve pencereler açılmalı, alan komple havalandırılmalıdır, iyi bir havalandırma oluşabilecek zehirlenmelerin önüne geçilmesinde etkin rol oynar.
3-Eğer zarar görmüş ve atılması gereken eşya varsa bunlar alandan bir an önce uzaklaştırılmalıdır, böylece hem temizlik daha kolay olacak hem de alandaki koku etkisini azaltacaktır.
4-Duvarlarda ve dolap gibi eşyalarda is, kurum lekesi oluştuysa bunlar öncelikle kuru bir temizlik süngeri ile temizlenmelidir. Bez ve süngerlerin kuru olması çok önemlidir, ıslak bez kurum ve is lekesinin çıkmasını daha da zorlaştıracaktır.
5-Mümkün olduğu kadar kurum ve is lekelerini sildikten sonra mikro fiber bez ya da sünger ile sadece alkol ve tiner kullanarak lekelerin üzerinden geçmelisiniz.
6-Leke tamamen çıkana kadar su ve su bazlı temizleyicilerden uzak durmalısınız.
7-Kurumaya bıraktıktan sonra, her türlü elektrikle çalışan aletten uzak durmalısınız ve şalterler açıkken dokunmamalısınız.
8-Ortamı temizledikten sonra hala kokunun tam olarak çıkmadığını görebilirsiniz, bu durumda yumuşatıcı kattığınız su ile etrafı silmek işinize yarayabilir ancak lekesi tam çıkmamış alanlar üzerinde etkili olmayacaktır.
9- Duvarlar tamamen is ve kurumdan arındıysa su ve deterjan ile bu alanların üzerinden geçebilirsiniz.
10-Eğer kurum ve is lekesi yeterince kaybolmadıysa üzerine tekrar boya sürmek en mantıklı çözüm yolu olacaktır.
11-Badana yaparken dikkat edilmesi gereken husus ise lekenin üzerinden en az 3-4 sefer geçilmesi olacaktır, aksi taktirde is ve kurum lekesi bir süre sonra tekrar belirecektir.

Kolay Bayram Temizliği Nasıl Yapılır

Kolay Bayram Temizliği Nasıl Yapılır

Temizlik esnasında herhangi bir profesyonelden yardım almadığınız takdirde yorulmamanız ihtimal dahilinde değildir. Her ne kadar temizlikten sonra evinizin içerisindeki hoş kokular ve evinizin hijyeni sayesinde kendinizi daha iyi hissetseniz de, temizlik esnasında yoruluyorsunuz. Hele bu temizlik bi..

ALTINDAĞ TEMİZLİK FİRMALARI

ALTINDAĞ TEMİZLİK FİRMALARI

ALTINDAĞ TEMİZLİK FİRMALARI Sağlıklı, mikroplardan arınmış ve ferah bir ortam istiyorsanız temizlik firmalarımız hizmetinizdedir. Eğer bulunduğum ortam yaşanacak sağlıklı bir ortamdan çıktı yapılacak bir şey kalmadı diyor ve telaşlanıyorsanız, hastalıklar ortaya çıkacak hatta ciddi sonuçlara sebep ..

Küvet Nasıl Temizlenir

Küvet Nasıl Temizlenir

Küvet Nasıl Temizlenir Kişisel temizliğimizin tam olması ve sağlığımız için küvetlerin her defasında temiz olması gerekmektedir. Küvetin içerisinde oluşan yosun, kötü koku gibi şeyler sağlığımızı olumsuz etkileyeceği gibi göz kirliliği de oluşturur. Bu nedenle küvetleri mutlaka her banyo sonrasında..