Hemen Tıkla Ara 7/24 - 0312 580 4634
Bulaşık Makinesi Nasıl Temizlenir

Bulaşık Makinesi Nasıl Temizlenir

Bulaşık makinesi günlük yaşantıda bayanların işini kolaylaştırmaktadır. Bulaşık makinesi bulaşıkları temizlediği için makinenin temiz olduğu düşünülür. Fakat makinede kalan yemek artıkları, deterjan kalıntıları, kireç zamanla makineye yerleşir. Yerleşen kalıntılar zamanla makinenizin bulaşıkları iyi yıkamamasına, ve makineden gelen kötü kokulara sebep olur. Bu nedenle makinenizi içi boş bir şekilde düzenli olarak ayda bir defa temizlemekte fayda vardır. Makineyi düzenli temizlemek makinenin ömrünü uzatarak kötü kokuları engellemektedir.

Bulaşık makinesinin içini temizlemek: İlk olarak makinenin fişi çekilir, musluk kapatılır. Varsa Makinenin içinde ki bulaşıklar dolaplara yerleştirilir. Sonra makinenin rafları çıkartılıp bulaşık deterjanıyla yıkanır. Makinenin pervanelerinde ki delikler kontrol edilir. Eğer delikler tıkalıysa bir iğne yardımıyla delikler açılır. Minenin içinde ki filtre ve süzgeç çıkartılıp içinde varsa yemek kalıntıları temizlenir. Süzgeç ve filtre temizlendikten sonra yerine takılır, sonra raflar da yerine yerleştirilir. Bulaşık makinesini temizlemek için üretilen makine temizleyicisini kapağı yere bakacak şekilde kaşıklığın içine yerleştirilerek makine içi boş şekilde çalıştırılır.

Bulaşık makinesinin dış yüzeyini temizlemek: Bulaşık makinesinin dış yüzeyini temizlemek için bir kovaya su koyulur içine cif krem sıkılır ve süngerle makinenin dış yüzeyi dairesel hareketlerle silinir. Sonra nemli bezle durulanır, arkasında kuru bir bezle kurulanır.

Doğal yolla bulaşık makinesi temizliği: Bulaşık makinesi temizliğinde kullanılan ikinci yöntem ise doğal yolla temizlemektir. Beyaz sirke ve karbonat makine temizliğinde üretilen temizleyiciler kadar etkilidir. Bir kaseye makinenin içinde ki raflara güzelce yerleştirilir, kasenin içine beyaz sirke dökülerek makine en sıcak derecede çalıştırılır. Beyaz sirke makinede kalıplaşmış kirlerin temizlenmesini, varsa küfün temizlenmesini sağlayacaktır. Yıkama işlemi bittikten sonra makinenin içindeki kase çıkarılır. Son olarak makinenin içinde ki raflar çekilir, makinenin tabanına bir avuç karbonat atılarak alt raf tekrardan yerine yerleştirilir. Makine tekrar yüksek derece ve kısa programda çalıştırılır. Makinenin yıkaması bittikten sonra bulaşık makine temizliği sonlanmıştır. Beyaz sirkenin makine içindeki kirleri tamamen temizleyemediği takdirde karbonat devreye girerek makinenin temizliğini ve oluşan kokuları kesin şekilde çıkartmaya yardımcı olacaktır.

Keçiören temizlik şirketi – Günaydın Temizlik

Keçiören temizlik şirketi – Günaydın Temizlik

 Keçiören temizlik şirketi - Günaydın Temizlik Ankara’nın Keçiören semtinde hizmet veren firmamız üstün kalite ve hizmetiyle faaliyet göstermektedir. Uzman ekibimiz ve kaliteli ürünlerimiz ile inşaat sonrası temizlik, tadilat sonrası temizlik, taşınma öncesi temizlik, taşınma sonrası temizlik, b..

Residense Temizlik

Residense Temizlik

Ankara Residense Temizlik Yeni yapılan residense binalarınız da inşaat sonrası temizlik işlerinde günaydın temizlik olarak yanınızdayız. Günaydın temizlik olarak, günümüz yerleşim alanlarından toplu konutlara olan ilginin artması sonucunda yeni bir hizmet anlayışını benimsedik. Bu bağlamda toplu..

Temizlik Şirketleri Fiyatları

Temizlik Şirketleri Fiyatları

Evi için ya da kurumu için temizlik firması arayan kişilerin en çok zorlandıkları konular arasında da temizlik firmasının en doğrusunun tercih edilmesi gelmektedir. Firmanın tercih edilmesinde birkaç noktaya uymak da, seçilecek olan firmanın en doğru halini gösterebilecektir. Öncelikle seçilecek ola..