Hemen Tıkla Ara 7/24 - 0312 580 4634
Fırın Nasıl Temizlenir

Fırın Nasıl Temizlenir

Mutfakta sıklıkla kullanılan eşyalardan ve mutfağın olmazsa olmazlarından biri de fırındır. Pişirilen kekler, poğaçalar, yemekler piştiği için fırında sıklıkla kirlenir. Özellikle de fırın içine dökülüp, kuruyan ve yanan yemek artıkları fırının temizliğini oldukça zorlaştırır. Kirlerin zor olması nedeniyle fırının temizliği aksatılır. Fırın temizliğinde kimyasal ürünler kullanılır, kimyasal ürün tercih etmek istenmiyorsa doğal yolu ve daha pratik yolu vardır.

Fırını temizlemek: Temizliğe ilk olarak fırının içi boşaltılarak başlanır. Fırın tepsileri ve ızgara çıkartılır. Süngere cif krem sıkılır, ızgara güzelce ovularak yıkanır. Ardından fırının içine geçilir, sprey cif krem fırın her yerine, yanlara, tabana sıkılır ve biraz yumuşaması beklenir. Yumuşayan kirlen sünger yardımıyla ovularak silinir. Islak bir bezle fırının içi durulanır. Fırın doğal yolla temizlenecek ise karbonat ve sirkeden bir karışım hazırlanır. Küçük bir pasta fırçasıyla elde edilen karışım fırının iç kısmına yan taraflara, alt kısımlara iyice yedirilir. Karışım sürüldükten sonra fırının kapağı kapatılarak 9-10 saat beklenir. Daha sonra bir sünger yardımıyla fırının içindeki karbonat ve kirler temizlenir. Ardından ıslak bezle fırının içinin her tarafı güzelce temizlenir.

Fırının camını temizlemek: Fırın camında meydana gelen yanıklar ve kuruyan kalıntıları temizlemek karbonat oldukça kolaydır. Bir miktar karbonat bir kaseye konur, su ile karıştırılarak bir macun elde edilir. Oluşan macun camda ki kirlere kalın şekilde sürülüp, bekletilir. Kiler yumuşadıktan sonra ıslak bir bezle fırın camı silinir. Fırın camında ki kir fazlaysa karbonat daha uzun süre bekletilir.

Mikrodalga Fırın Temizliği

Mikrodalga fırın temizliği de elektrikli fırınların temizliğine benzemektedir. Limon ortadan ikiye bölünerek suyu sıkılır. Bir kasenin içine yarısına kadar gelecek şekilde su koyularak kase fırının için konulur. Sıkılmış olan limon suyu su dolu kasenin içine dökülür, kalan limon kabukları da fırının içine konulur. Mikrodalga fırının içine koyulan su kaynayana kadar fırın çalıştırılır, su kaynadıktan sonra fırın kapatılarak 5 dakika beklenir. Kaynatılan su buharlaşarak fırının her yerine temas edip kirleri yumuşatır, sonra süngerle kirler kolaylıkla temizlenir.

Amerikan Kapılar Nasıl Temizlenmeli

Amerikan Kapılar Nasıl Temizlenmeli

Yeni evlerde genel olarak beyaz renklerde kullanılan Amerikan kapı olarak adlandırılan kapıların temizliği renginden ötürü daha sık yapılmaktadır. Beyaz renkteki bu kapıların kirlenme hızı da yine eski kapılara nazaran daha hızlı gerçekleşmektedir. Bu kirlenmeye karşılık temizlik için hangi ürünleri..

ANKARA VİLLA TEMİZLİĞİ

ANKARA VİLLA TEMİZLİĞİ

ANKARA VİLLA TEMİZLİĞİ Villa ve trıplex ev temizliğinde öncü firma olan Günaydın Temizlik araç gereç gibi konular da eksiksiz ve detaycı olan şirket çalışanlarımız son teknoloji makinalar ile hizmet vermektedir. Temizlik malzemeleri Özel olarak temizliğin türüne göre saçilip alınmaktadır.temizlik ..

En Etkili ve En Hızlı Ev Temizliği Tüyoları

En Etkili ve En Hızlı Ev Temizliği Tüyoları

En Etkili ve En Hızlı Ev Temizliği Tüyoları Hafta sonları deyince akla güzel bir kahvaltı ve aileyle geçirilecek güzel vakitler geliyor elbette. Ancak pek çoğumuz hafta sonları temizlikten, ailesine ve sosyal çevresine zaman ayıramıyor. Hafta sonu temizliği her ne kadar uzun sürecek hatta tüm haft..