Hemen Tıkla Ara 7/24 - 0312 580 4634
Kapı Nasıl Temizlenir

Kapı Nasıl Temizlenir

Kapı odanın bir parçasıdır, dekoratif anlamda da oldukça şık görünen kapılar, kalkan tozlar nedeniyle    çok fazla tozlanır, parmak izleri olur özelliklede kapının rengi beyaz ise kir ve parmak lekeleri fazlasıyla belli olur. Bunun için düzenli aralıklarla kapılar silinmelidir. Kapıyı temizlerken kapının türüne göre deterjan kullanmak çok önemlidir.

Türlerine Göre Kapı Temizliği;

Lake kapıyı temizlemek: Lake kapıyı temizlerken çok dikkat etme gerekir, çünkü lake kapılar hemen zarar görebilmektedir. Lake kapıyı temizlemek için bir kovaya ılık su doldurulur, içine biraz ahşap temizleyici sıkılır, ardından mikro fiber bezle kapı silinir, son olarak kurulanır. Ahşap temizleyici yerine sirke de tercih edilebilir, aynı şekilde kapı sirkeli suyla silinerek kurulanır.

Pimapen kapıyı  temizlemek : Pimapen kapı cifle silinebilir. Süngerin sert kısmına cif sıkılarak, kapı ovulur, nemli bezle güzelce durulanır, ardından leke kalmaması için kurulanır. Doğal yöntemle de kapı silinebilir. 2 tane soğanın kabukları soyulup bir tencerede suda soğan yumuşayıncaya kadar haşlanır. Soğanlı su ılıdıktan sonra bezi suya sokup kapı silinir. Bu yöntem sararan kapıların beyazlamasını sağlayacaktır.

Ahşap kapı temizlemek: Ahşap kapıyı silmenin en doğru yolu ahşap temizleyicisini kullanmaktır. Bir kova suyun içine belli miktarda ahşap temizleyici koyulur, ardından bez bu suyla ıslatılır ve suyu sıkılarak kapı güzelce silinir, son olarak kuru bez yardımıyla kurulanır. Sirke ve bulaşık deterjanı da tercih edilebilir, aynı şekilde kapı temizlenir.

Amerikan kapı temizlemek: Amerikan kapıyı genel temizlik ürünleriyle silmek kapıya zarar verebilir. Amerikan kapıyı temizlerken cif, çamaşır suyu gibi ürünler kullanılmamalıdır. Bir kova su doldurulur, içine beyaz sabun rendelenir, ardından bez bu suyla ıslatılarak kapı silinir, sonra temiz su hazırlanır ıslatılan bezle kapı durulanır, son olarak kapı iyice kurulanır.

Çelik kapı temizlemek: Çelik kapıların bir yüzü dışarı batığı için oldukça kirlenir. Kapıda oluşan tozları temizlemek için kimyasal içerikli ürünler kullanmamak gerekir. Çelik kapı silinirken sadece ıslatılmış bez yardımıyla toz alınır, ardından kuru bir bezle kapı tamamen kurutularak silinir.

Temizlik konusunda profesyonel yardım alabilmek adına Ankara temizlik şirketleri ile yapacağınız ekonomik anlaşmalar ve güvenilir temizlikçi kadın hizmetiyle sizde hayatınızı kolaylaştırabilirsiniz.

Ankara Dikmen Temizlik Firmaları

Ankara Dikmen Temizlik Firmaları

Ankara Dikmen Temizlik Firmaları Ankara Günaydın temizlik Ankara da Temizlik hizmeti sektörünün hızla artan talebine ve önemine paralel olarak,Temizlik hizmetinde,sürekli kendini yenileyerek,profesyonel bir anlayışla,uzman kadrosu,gelişmiş makine ekipmanıyla ,düzenli ve periyodik Temizlik Hizmeti,Ü..

Ankara’daki En İyi Temizlik Şirketi

Ankara’daki En İyi Temizlik Şirketi

Piyasada temizlik hizmeti veren pek çok temizlik şirketi bulunmaktadır. Bu şirketler, oldukça fazla sayıda çalışana sahiptirler ve aynı anda pek çok alanı temizleyebilirler. Fakat temizlik konusunda dikkat edilmesi gereken durumlar bir yerin ayrıntılı olarak temizlenip temizlenmediği ya da temizlik ..

Ev İçin Temizlik Şirketi

Ev İçin Temizlik Şirketi

Ev İçin Temizlik Şirketi Evinizde temizlik yaparken dikkat etmeniz gereken pek çok durum vardır. Öncelikle evinizde genel temizliği sağlamak istediğinizde kesinlikle çok titiz olmanız gerekmektedir. Bu sizin ve sevdiklerinizin sağlığını korumak için önemli bir kuraldır. Evinizde temizlik yaparken e..