Hemen Tıkla Ara 7/24 - 0312 580 4634
Temizlik Nasıl Yapılmalıdır?

Temizlik Nasıl Yapılmalıdır?

Temizlik Nasıl Yapılmalıdır?

Temizlik her ortam için mutlaka yapılması gereken ve en önemli unsurlardan biridir. Özellikle ev temizliğinin düzenli olarak yapılması evde yaşayan insanların hem sağlığı hemde mutlu bir hayat sürmesi.
açısından çok önemlidir. Peki en uygun temizlik nasıl yapılır?

Ev temizliği ,
Her şeyin tozunu almak ve her şeyi silmek için koşuşturmayın. Bu etkisiz bir temizlik yöntemidir.Bunun yerine bir süre boyunca tek bir oda veya bölge temizliği ile ilgilenmek yerinde olur. Bayanlar için en önemli mekanlardan birisi mutfaktır .İlk önce ordan başlamak işin çoğunu bitirmekle eşdeğerdir.
Mutfağınızın temizliği:
Mutfak, yemeği hazırlandığı yer olduğundan mikroptan arındırılması için çok dikkat edilmelidir. Aşağıdaki temizlik sırasını takip edebilirsiniz: Mutfağınızı temizlemeye başlamadan önce mutfak temizlik ürünlerini hazırlayın.temizlik esnasında açıkta yiyecek maddesi olmamasına özen gösteriniz Buzdolabı ve fırın gibi elektrikli aletleri (mutlaka fişlerini çekiniz) temizlemekle başlayın. Derin dondurucunun sıcaklık ayarını kapatın ve içerideki bütün yiyecekleri çıkartın. Tablaları çıkartın ve bir sünger yardımıyla temizleyin. Buzdolabının dışı gibi içini temizlemek için de süngerden yararlanın. Fırınınızı da silerek ya da ovarak temizleyebilirsiniz. Mutfağınızın tavan ve duvarlarını temizleyin. Örümcek ağlarını temizleme için süpürge ya da örümcek ağı temizleyici kullanın. Duvarları sprey yağ çöz sıkarak süngerle siliniz ve sade su ile durulayınız. Dolapları boşalttıktan sonra sprey şeklindeki deterjanınızdan sıkarak bir toz beziyle temizleyin. Yukarıda yazılanların hepsi yapıldıktan sonra tabanı bezle veya paspas yardımı ile silebilirsiniz zemin temizlik suyunun içine kokulu deterjan koyarsanız hem temiz hem hoş kokulu bir mutfağa sahip olursunuz.
Banyonun temizliği:
Mutfağınızı temizledikten sonra banyoyu ele almanız yerinde olur. Aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:
Tuvaleti (klozeti) klor bazlı, çamaşır suyu,veya bu iş için üretilmiş bir temizlik çözeltisi yardımı ile temizleyin. Çözeltiyi tuvalete dökün ve bir süre sonra durulayın.Tuvaletin oturma kısmını temizlik çözeltisine batırılmış bir süngerle silin. sade su ile durulayıp bir bezle kurulayın. Banyonun zeminini süpürdükten sonra duvarlar ve zemin içinde aynı uygulamayı yapabilirsiniz. temizlik esnasında kesinlikle çamaşısuyu,klorak,domestos v.b ile porçöz,kirçöz,tuzruhu gibi asitleri karıştırmayın. bu karışımlardan çıkan zehirli gazlar insan sağlığı açısından kesinlikle çok tehlikelidir. ölümcül olabilir.
Zeminin temizliği:
Eğer evinizin zemini parkeyse ahşap temizleyici kullanmanız doğru olur. Başka bir seçenek olarak da, tozu almak için elektrikli süpürge ya da nemli bir bez kullanabilirsiniz.

Raf ve dolapların temizliği:
Dolaplardaki eşyaları boşaltın ve temiz bir bezle silin. Temizledikten sonra –yeniden düzenlemeyecekseniz- eşyaları eski yerlerine koyduğunuzdan emin olun.
Halı ve pencere temizliği:
Pencere camlarını lastik çekçekler yardımı ile temizleyin ve amonyak bazlı temizlik ürünleri kullanmanız parlaklık açısından iyi sonuç verecektir. temizlik suyuna biraz amonyak katabilirsiniz yada bulaşık deterjanı kullanınız.
Halı ve kilimlerinizi elektrikli süpürgeyle süpürün. halı silmek etkisiz bir temizlik yöntemidir.gereksiz bir zaman kaybı ve yorgunluktan başka hiç bir işe yaramaz. halı sadece üzerine bir şey döküldüğü zaman anında müdahale amacıyla ve sadece su ile silinmelidir. fakat kızlar annelerinden edindikleri alışkanlıkları kolay kolay terkedememektedirler.İllaki silmek istiyorsanız çok az arap sabunu ile silmelisiniz diğer deterjanlar (halı şampuanlarıda dahil) durulama yapılamadığı için halının üzerini yapış yapış bırakmakta buda halılarınızın çok çabuk bir şekilde pislik toplamasına sebep olmaktadır.
Her oda ve her eşyayı temizledikten sonra çamaşırlarınızı yıkayıp, kurutmaya konsantre olabilirsiniz. Her bir eşya için bir yer ayırarak evinizin her yanına dağılan eşyaları düzenleyebilirsiniz. Onları bir kutuya koyun ve kilere yerleştirin. Eğer bütün ipuçlarını aklınızda tutar ve ailenizdekileri odalarını temizlemeye dâhil ederseniz, evinizi temiz tutmanın göründüğü kadar zor olmadığının farkına varacaksınız. Yada herşeyi olduğu gibi bırakın ve bizi arayın Ege Temizlik bu işi sizin yerinize yapsın sizde zamanınızı sevdiklerinize ayırın
Ankara Temizlik Şirketleri, Ankara Temizlik, Temizlik Şirketleri, Ankara Temizlik Firmaları, Temizlik Hizmetleri Ankara, Batıkent Temizlik Şirketleri Ankara, Ankara Halı Yıkama, Ankara Koltuk Yıkama, Yenimahalle Temizlik Şirketleri Ankara, Ankara Koltuk Yıkama Şirketi, Çankaya Temizlik Firmaları, Ankara Temizlik Fiyatları, Temizlikçi Kadın Temini, Gölbaşı Temizlik Şirketleri, Gölbaşı Temizlik Şirketleri Firmaları, Altındağ Temizlik Şirketleri, Mamak Temizlik Şirketleri, Batıkent Temizlik Şirketleri, Eryaman Temizlik Şirketleri, Etimesgut Temizlik Şirketleri, Sincan Temizlik Şirketleri, Pursaklar Temizlik Şirketleri, Keçiören Temizlik Şirketleri, Çubuk Temizlik Şirketleri, Çayyolu Temizlik Şirketleri, Yaşamkent Temizlik Şirketleri, Akyurt Temizlik Şirketleri,

Ev Temizliği İçin Ankara Temizlik Şirketleri

Ev Temizliği İçin Ankara Temizlik Şirketleri

Ev Temizliği İçin Ankara Temizlik Şirketleri Biz hanımların en büyük dertlerinin başındadır temizlik,sürekli ömür törpüsü gibi yıllarca bitmeyecek bir çile haline gelir.Hem vakit ayırmak istemeyiz,hemde evimizin ve yaşam alanlarımızın her zaman hijyenik toplu ve temiz olmasını isteriz değilmi? Anka..

YILBAŞI TEMİZLİK KAMPANYASI / GÜNAYDIN TEMİZLİK

YILBAŞI TEMİZLİK KAMPANYASI / GÜNAYDIN TEMİZLİK

YILBAŞI TEMİZLİK KAMPANYASI Ankara Temizlik Şirketleri, Ankara Temizlik, Temizlik Şirketleri, Ankara Temizlik Firmaları, Temizlik Firmaları Ankara, Ankara Ev Temizliği, Ankara Ofis Temizliği, Ankara Temizlik Hizmetleri, Çankaya temizlik Şirketleri, Ankara inşaat Temizliği, Ankara inşaat Sonrası Tem..

Bebek Odası Nasıl Temizlenir

Bebek Odası Nasıl Temizlenir

Bebek Odası Nasıl Temizlenir Bebeği olan ailelerin özenle hazırladığı bebek odaları, evlerinin en kıymetli alanlarından biridir. Çünkü bu odada hayattaki en önemli varlıkları yaşar. Durum böyle olunca bebek odalarının temizliği, sağlıklı bir ortam oluşması için büyük önem arz etmektedir. Küçücük be..