Amerikan Kapılar Nasıl Temizlenmeli

Amerikan Kapılar Nasıl Temizlenmeli
27.03.2018
1.633

Yeni evlerde genel olarak beyaz renklerde kullanılan Amerikan kapı olarak adlandırılan kapıların temizliği renginden ötürü daha sık yapılmaktadır. Beyaz renkteki bu kapıların kirlenme hızı da yine eski kapılara nazaran daha hızlı gerçekleşmektedir. Bu kirlenmeye karşılık temizlik için hangi ürünlerin nasıl kullanılacağı konusu da merak edilen bir konu başlığı haline gelmiştir.

Amerikan kapılar nasıl temizlenmeli gibi sorularla özellikle bayanların internet üzerinden yaptığı araştırmalara cevaben oluşturduğumuz yazımızda birkaç yöntem sunduk. Sizin için bu uğraştırıcı temizlik işlemini daha kolay hale dönüştürmeye çalıştık.

Kolay Kapı Silme Yöntemleri Nelerdir?

Amerikan kapı temizliği için ahşap olması nedeni ile çok fazla ıslak olmayan nemli bezler ile işlem yapılması önerilmektedir. Özellikle kapı kolçaklarının bulunduğu bölümlerin daha fazla kirlendiği görülen kapılarda bu bölümlerde daha ağır temizleyici ürünler kullanılması şart görünmektedir. Özellikle tuvalet ve banyo gibi mikrobun daha yoğun olduğu bölümlerin kapılarında kolçakların çamaşır suyu ile öncelikle silinmesi gerekmektedir.

Kapı temizliğinde en etkili yöntem birçok alanda kullanılmakta olan sirke, karbonat ve limon karışımıdır. Bu karışımı ılık suyun içinde yaparak yumuşak bir bez yardımı ile silinmesi önemlidir. Suyun sürekli değiştirilmesi hijyen açısından da büyük önem taşımaktadır.

Kolay kapı silme yöntemleri arasında diğer bir etkili yöntem; eğer ki kapının üzerinde yağlı boya var ise elbise fırçası ile yapılacak fırçalama işlemidir. Bu işlem genel olarak çok kirli olan kapıların temizliğinde daha etkilidir. İstenirse bu kadar ağır lekeli olan bir kapıda suyun içerisine çok az miktarda leke sökücü etkisi olan ürünlerden de katmak etkili olacaktır.

Kapıların üst bölümleri genel olarak önemsenmeyen noktalardır. Ancak burada biriken tozların da temizlenmesi evdeki hijyen için önemlidir. Eğer ki yorulmadan kapılarınızın tertemiz ve bembeyaz olması istiyorsanız.

Ankara temizlik şirketleri Etimesgut firmalarından da destek alabilmeniz mümkündür. Bu hizmette profesyonel oldukları gibi aynı zamanda cam silme, duvar silme işlemlerinde de müşterilerinin isteklerine cevap veren Ankara temizlik firmaları uygun fiyatlarla hizmet sağlamaktadır.

Bu kapı temizliğini kendiniz gerçekleştirmek istiyorsanız belirttiğimiz üzere olabildiğince kuru bir şekilde uygulama yapmalısınız. Ayrıca işlem sırasında, sonrasında evinizi mutlaka havalandırmalısınız.

Whatsapp
Günaydın Temizlik
Günaydın Temizlik
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
porno