Böcek ve Haşere İlaçlama Şirketleri Ankara

Böcek ve Haşere İlaçlama Şirketleri Ankara
09.03.2016
981

Ankara Günaydın Temizlik böcek ilaçlama ve haşereler ile mücadele eden en kaliteli ve çözüm odaklı tek firmadır. Örnek olarak; evinize fare mi girdi Ankara’da yaşıyorsanız sizlere kesin sonuç olarak ilaçlama hizmeti veren Günaydın Temizlik haşereden kurtulmayı garanti ediyor. Ayrıca evinizi detaylı şekilde temizliyor ve dezenfekte ediyor.

Evinizde karınca var ise ya da böcekler sarmışsa günaydın temizlik aynı çözümü siz değerli müşterilerimize sunmaktadır. Evinize giren böcek veya haşerelerden sizleri kurtardıktan sonra da ev temizliğinizi evin dezenfekte ve sterilize ettikten sonra müşteriye teslim etmektedir.

Hamam Böceği – Haşere İlaçlama

Hamam böceği eklem bacaklılar gurubundan olup küçük böcek türleridir. Altı ayağı bulunan Hamam böceklerinin başında da 1 çift anteni vardır. Vücudunu sert kabuktan oluşan iki kanat kaplar. Hamam böcekleri ulaşımını yürüyerek yapar. Hamam böcekleri bir yerden başka yere giderken kesinlikle uçmazlar. Kanatlarını uçmak için kullanmazlar. Hamam böcekleri çok sayıda güçlü ayağa sahip olmasından dolayı çabuk hareket ederler. Hamam böcekleri saatte birkaç km yol alabilirler.

Amerikan Hamam Böceği Periplaneta Americana Haşere İlaçlama

Amerikan Hamam böceği: Ortalama 2-3 cm uzunluğundadır. Kanatlı kırmızımsı kahverenginde en büyük hamam böceği türüdür. Bu hamam böceği türü insanların yediği yemediği her şeyi yiyebilme özelliğine sahiptirler. 15 ay ömürleri vardır. Nemli, sıcak ve pis mekânları severler. Mutfak ve banyolarda bu haşere türüne rastlanır. Karanlığı severler.

Bu haşere türü çeşitli şekillerde yaşadığımız mekânda bulunabilirler. Bir hamam böceğinin yaşadığımız mekâna girmesi yüzlercesinin girmesi anlamındadır. Üreme sürekli devam eder ve kısa bir zaman sonra evimizi işgal ederler. Hamam böceği oldukça dayanıklıdır.

Bilinçsizce, gelişigüzel yapılan bir ilaçlama bu böcekleri ortadan kaldırmaya yetmeyebilir. Hamam böceği bireysel mücadelesi oldukça zordur. Bireysel mücadele ve satın alınan çeşitli ürünler ile yapılan kısmi mücadele başarılı olmadığı gibi zaman ve ekonomik kayba da yol açar. Aynı zamanda bu süre zarfında üremeleri de artar. Hamam böceği mücadelesinde etkin bir mücadele, uygun ilaç ve periyodik uygulama gerekir.

Oryantal Hamam Böceği (Blatta Orientalis) Haşere İlaçlama

Oryantal Hamam Böceği

Oval biçimli, parlak siyah ve çok koyu kahverengindedirler. Çoğalmaları ise periplaneta americana gibidir. 25-30 mm. boyundadırlar. Erkeklerin kısa kanatları işlevsel olup dişilerin ise körelmiştir. Anavatanları Asya olup buradan tüm dünyaya yayılmıştırlar. Erkeklerinin iki kahverengi kanadı vardır. Dişileri oval erkekler ise daha ince yapıdadır.

Bu haşere türleri kömürlük, bina boşlukları, lağımlarda ve ev içlerinde yuvalarını yaparlar. Ömürleri 6 aydır. Her türlü gıda ve organik maddeyi yiyerek hayatta kalabilirler Üzerlerinde birçok mikrobu taşıyabilirler.

Tahta Kurusu Haşere İlaçlama

Tahta kurusu bit ve pire gibi kan emerek beslenir. Tahta kurusunun 6 ayağı ve başında flageta denen antenleri vardır. Yapıları çok küçük olan tahta kurusunun boyu 5-6 mm yi geçmez. Bu haşere türleri insan, evcil hayvanlar, yaban hayvanları, kümes hayvanları gibi birçok hayvan üzerinde barınarak kan emerler.

Pire Haşere İlaçlama

Pire kanatsız, küçük, kan emen, omurgasızlar grubundan olup eklem bacaklı sınıfı içindedir. Zoolojide siphoneptera (centocephalides) diye bilinir. Pirelerin farklı türleri vardır. Pireler beslenmesinde mutlaka kana ihtiyaç duyarlar. Pireler konakçı olarak geniş bir kitle seçerler.

Pire insanda olduğu gibi hayvanlarda ve bitki kozalarında bulunabilir. Pirenin boyu çok ufaktır genellikle 2 ile 10 mm arasında değişir. Pire vücudu yanlardan basık yukarıya doğru uzanmaktadır. Pirenin derisi çok serttir ve bölmeler halindedir. Pire yaşamı boyunca parazit olarak sürekli başka canlı üzerinden beslenir.

Bit Haşere İlaçlama

Bitler insanlar ve hayvanların üzerinden beslenen eklem bacaklı, kanatsız, ufak, yassı vücutlu, kan emen canlılardır. Bitlerde vücut yapısı çarpık bir şekildedir. Bitte de diğer haşerelerde olduğu gibi 6 ayak bulunur.

3000’in üzerinde bit türleri bulunur. Bitler türüne göre farklı renklerde olabilirler. Bitlerin en belirgin olanı gri (kül rengi) veya beyaz olanlarıdır. Bitler 30 gün kadar yaşarlar. Bitler konakçısı dışında beslenemediği için kısa zaman içinde ölürler. Bitler konakçısı dışında beslenemediği zaman en fazla 2 gün yaşayabilir. Bitler çok küçük hayvanlar olduğu için boyları 1cm geçmez genellikle birkaç mm yi ancak bulurlar. Bit üzerinde yaşadığı konakçısına göre farklı adlar alır. Bitler kendi bünyesinden fazla kan emerek sürekli konakçısına zarar verir. Bitlerin ısırdığı konakçı ve insan sürekli kaşınır sanki uyuz olmuş gibi. Bitin ısırdığı yer kızarır, kaşınır, hafif şişlik gibi belirtiler olur.

Deri Böcekleri Dermestidae Haşere İlaçlama

Deri Böcekleri

Larva 7 mm yetişkini 11mm civarındadır. Larva sarımsı kahverenkte vücudu kıllarla kaplıdır. Kışı ergin olarak genelde ağaç kabukları altında geçirirler. Mayıs veya Haziran aylarında uçarak depo etrafına yumurtalarını bırakırlar. 15 günde açılan yumurtalardan çıkan larvalar çevresindeki gıdalarla beslenirler. Pupa olmak için gıda ortamı, hatta tahta veya kurşun aksamında delik açarak pupa yeri yaparlar. 18 C’de yumurtadan ergine kadar 40 gün sürer. Yılda 1-5 defa döllenir. Ergin ömrü bir senedir.

Bu larvalar peynir, et ve salamı besin olarak alırlar. Fakat aynı cinse bağlı Dermestes maculatus türleri deri ve kürk depolarında önemli derecede zarar verebilirler.

Siyah Halı Böceği Attagenus Pıceus Haşere İlaçlama

Siyah Halı Böceği

Ergin 5 mm olgun larva 8 mm civarındadır. Vücut üzeri sert ve koyu kahverengi kıllarla kaplıdır. Yumurtalar 11 günde açılır. Erginler 35-40 gün yaşar. Larva dönemi besin durumuna göre 260-640 gün arasında değişir. Larvalar yün, ipek ve bunlardan imal edilmiş elbise, kürk, deri, kıl, tüy, ölü böcek, kitap ve süttozu ile beslenirler. Bu tip eşya ve besinlerin bulunduğu depolarda sık rastlanır.

Tespih Böcekleri Isopoda Haşere İlaçlama

Tespih böceği küçük haşerelerden olup boyları genellikle 3 mm civarındadır. Vücudunun alt kısmında çok sayıda ayakları bulunur. Tespih böceklerinin başında iki adet anteni vardır. Bu antenleri ile hem iletişim sağlarlar hem de yiyeceğinin yerini tespit ederler. Tespih böceğinin üzeri sert kabuk ile örülüdür ve kabuklar bölmeler halindedir. Kabuklarının arasında ince elastik bir yapı bulunur. Boz ve gri renklerdedirler.

Karasinek Haşere İlaçlama

Karasinekler uçuşan haşerelerden olup çift kanatlı hayvanlardır. Karasinekler kendi içlerinde diğerlerinden farklı ve büyük olan sineklerdir. Karasinekler genellikle boyları 1cm bulmaz. Karasinekler gri ve siyah renklerdedir. Karasinek sinekten daha büyüktür. Karasinek te çift kanat bulunur ve altı ayağı vardır.

Karasinekler besinlerine ve gitmek istedikleri yere uçarak giderler. Uzun mesafede uçabilen böceklerdir. Sinekler ve karasinekler her ortamda bulunurlar. Evimizin içinden tutunda dağ başlarına kadar, temiz hava dediğimiz mekânlarda da bulunurlar.

Tatarcık Haşere İlaçlama

Tatarcık bir sinek türüdür. Yapıları ufak olan, çift kanatlı ve vücutları küçük tüylerle kaplı haşerelerdir. Sineklerden ayıran özeliği bunların tüylü oluşudur. Tatarcıklar 3 – 5 mm kadar olabilmektedir. Sarımtırak bir renge sahiptirler. Tatarcıkların toplam 6 ayakları bulunur.

Tatarcıklar genellikle pis kokulu çamurluklarda, hayvan ağıllarında, kümes hayvanlarının kümesinde, bataklıklarda, hayvan artıkları üzerinde ve lağım sularının bulunduğu yerlerde barınırlar.

Sivrisinek Culex Haşere İlaçlama Hizmeti

Sivri sinek denince aklımıza ufak yapılı havada uçuşan böcek gelir. Sivri sinek omurgasız hayvanlar gurubunda yer alıp kanatlı hayvanlar içinde incelenir. Sivrisinek boyut olarak çok küçük canlılardır. Bir sivrisineğin boyu maksimum 1cm yi zor bulur. Bunların vücutları çelimsiz, karşılıklı 2 çift kanatlı ve toplamda 6 ayağı bulunan hayvanlardır.

Sivrisineğin kafası vücuduna oranla küçük olup uç kısmında sivri bir iğnesi mevcuttur. Kafa bölgesinde kendi aralarında iletişimi sağlayan 1 çift antenleri bulunur.

Güve (Lapidoptera Tıneıdea) Haşere İlaçlama

Güveler konutların ve tahıl depolarının korkulu rüyasıdır. Güveler yapı olarak kelebeğe benzeyen küçük vücut yapıları olan böceklerdir. Güveleri kontrol etmek zordur. Bu konuda mutlaka ilaçlama firması ile çalışılmalıdır. Güve yapı olarak kanatlı hayvanlardır. Kanatları üzeri tüylü ve pulludur. Güveler dış görünüş olarak kelebeğe benzerler. Güveyi kelebekten ayıran en belirgin özelikler şunlardır:

Güvelerin kanatları pullu ve tüylüdür. Renkleri mat ve saklanmak için bulunduğu ortama göre kanatlarının rengini değiştirirler. Güvelerde antenler tırtırlı olup çok hızlı çalışan bir radar sistemine sahiptirler. Kelebeklerde ise bu olay farklıdır. Kelebekler güvelerin aksine parlak ve canlı renklere sahip kanatları tüysüz ve antenleri düz yapıdadır.

Yaban Arıları (Hymenoptera:Vespidae) / Haşere İlaçlama

Arılar yapı olarak kanatlı hayvan olup kuyruğunda zehirli iğne taşırlar. Arıların 6 ayakları vardır ve 2 antenlidir. İletişimi bu antenler ile sağlarlar. Arılar bu antenlerinden belli dalgalar yayarak gönderir. Cisme çarpan dalgalar geri geldiğinde arı bu dalgalar sayesinde besinlerin yerlerini ve yönünü bulur.

Arıların dünyada birçok türü vardır. Kanatlı hayvanlar gurubundan olan arılar yapı itibarı ile farklılıklar göstermektedirler. Arılar türlerine göre farklı görevleri var. Bal arısı dediğimiz arı türü özelikle çok eski devirlerden beri insanlar tarafından evcilleştirilerek bal üretiminde kullanılmaktadırlar. Bu arı türleri insana zararından çok faydası vardır. Yaban arıların bir faydası da bitkilerin döllenmesinde aktif rol oynarlar. Bir çiçeğe konan arı diğer bir çiçeğe poleni taşıyıp o çiçeğin döllenmesine vesile olur. Ekolojik dengede arının rolü önemlidir.

Akrepler (Scorpıonıdea) Akrep İlaçlama Servisi

Akrepler dünyanın her yerinde bulunan eklem bacaklı ve çok zehirli olan bir hayvandır. Akrepler geceleri aktiftirler vücutları yüksek sıcaklık ve düşük soğuğa karşı dayanıklıdırlar.

Akrebin vücudu bölmelidir ve kuyruğu kıvrılarak sırtı üstündedir. Kuyruğunun üzerinde, yakaladığı avına zehir akıtmak için zehirli iğnesi vardır. Akreplerde 4 çift ayak ve 1 çift kıskaç bulunur. Her ayağın uç tarafı kıskaçlıdır.

Akreplerin ayakları üzerinde duyu alıcıları bulunur.

Akrepler bu alıcılar sayesinde en ufak titreşimleri bile duyarlar. Akreplerde göz sayısı türlere göre değişiklik gösterir. Başının üstünde iki tane göz bulunur.

Karıncalar (Hymenoptera Formicidae) Karınca İlaçlama Şirketi

Hayvanlar aleminin en ufak canlılarından olan karıncaların binlerce türü vardır. Karıncalar diğer hayvan guruplarından farklı olarak koloni halinde yaşayan canlılardır. Karıncaların vücutları diğer canlılarda olduğu gibi karın, göğüs, baş olmak üzere üç kısımdan oluşur.

Karıncalarda 3 çift ayak bulunur. Baş kısmında 1 çift antenleri bulunan bu böceklerin ağız kısmında kesici kıskaçları vardır. Karıncalar kendilerini yaşadığı ortama bağlı olarak kamufle ederler. Karıncalar bulunduğu ortamın rengini alırlar yani karıncaların türlerine ve yaşadığı ortama bağlı olarak renkleri farklıdır.

Gümüş Böceği (Lepısma Saccharına) Gümüş Böceği İlaçlama Şirketi

Gümüş Böceği

Vücut boyu 9 mm. Erginin üst kısmı gümüş renkte pulcuklarla kaplı. Yumurtadan yeni çıkmış yavrular beyaz renktedir. Bir dişi gümüş böceği 100 kadar yumurta bırakır, hayat devresi bir yılda tamamlanır, gümüş böceklerinin erginleri 2-3 yıl yaşar.

Un fabrikaları ve depoları, kütüphane, ev ve kâğıt depolarında sık rastlanan böceklerdir. Gümüş böcekleri nemli sıcak ve loş yerleri severler, şekerli, unlu maddelerle, kâğıt ve kâğıt ürünlerini yerler.

Yılanlar (Reptılıa) Yılan İlaçlama Şirketi

Yılanlar

Genel olarak fare gibi kemiricileri, küçük sürüngenleri, kertenkeleleri ve böcekleri yerler. Kemiricilerle beslendikleri için yararlıdırlar. Çok seri hareket edebilirler ve ağaçlara da tırmanabilirler.

Gündüzleri aktiflik gösterirler. Ekim ile Nisan ayı arasında kış uykusuna yatarlar. Haziran ve Temmuz aylarında yumurtlamaya başlayan bu hayvanların dişileri, bir defada 10 kadar yumurta bırakabilirler.

Kuru yerlerde, çalılık ve taşlık alanlarda yaşarlar. Tarlalarda, bahçelerde ve ev yakınlarında görülürler.

Örümcekler (Arachnıda) Örümcek İlaçlama Hizmeti, İlaçlama Hizmetleri Servisi

Örümcekler, dünyanın her yerinde var olan ve eklem bacaklılar gurubunda yer alan böceklerdir. Örümceklerin kendi aralarında 10 binlerce türleri vardır. Tahminen 65 bin civarı örümcek türünün olduğu söyleniyor. Her örümceğin yapı ve büyüklüğü ayrı olsa da genel özelikleri genellikle aynıdır. Bütün örümceklerde vücut; baş, göğüs ve gövde olmak üzere 3 kısımdan oluşur.

Örümceklerin başucunda iki adet anteni vardır bu antenler hem iletişim amaçlı hem besin bulmaya yarar. Erkek örümceklerde bu aynı zamanda cinsel organ olarak ta kullanılır. Örümceklerin ağız etrafında 2 adet kıskaç ve zehir akıtan birde iğne bulunur.

Kulağa Kaçan (Dermaptera) Kulağa Kaçan İlaçlama Servisi

Kulağakaçan böceği birkaç mm boyunda olan bir haşeredir. Kulağa kaçan böceklerinin vücutları üç bölmeden oluşur. Baş, gövde ve karın kısımlarıdır. Kulağakaçanda toplam 6 ayak vardır ve baş kısmında 2 adet antenleri vardır. Bu antenler sayesinde besinlerini bulur ve kendisine gelen tehlikeleri algılayıp uzaklaşırlar.

Kulağa kaçanların vücudunun arkasında kıskaçları bulunur. Kulağakaçan böceği genellikle geceleri aktiftir. Kulağakaçan beslenmesini gece yaptığı için gündüz saklanmış olduğu yerden çıkarak beslenirler. Kulağakaçan böceği konutlarda, duvar yarıklarında ve çatlaklarda barınır. Evlerin bodrum ve çatılarında da bulunurlar.

Salyangoz Salyangoz İlaçlama Şirketi

Yumuşakçalar sınıfında yer alan salyangozlar sürüngen böceklerdir. Yapıları çok tuhaftır evleri sırtında her an seyahat eden bir haşeredir. Salyangozların sırtındaki kabukları sert olup halka şeklinde iç içe geçmiş durumdadır. Dinleme esnasında ve tehlike anında bu kabuk içine çekilirler.

Salyangozların başucunda iki adet iletişim organları vardır. Bu iletişim organları biraz kalın ucu boncuk şeklindedir sanki televizyon üstündeki antene benzer. Salyangozlar bu iletişim organlarından gönderdikleri frekans dalgaları ile yönünü bulur.

Kırkayak Kırk Ayak İlaçlama Servisi

Omurgasız hayvanlar gurubunun bir üyesi olan kırkayaklar aynı zamanda yumuşakçalar gurubunda da yer alırlar. Kırkayağın farklı birçok türü bulunur. Türüne bağlı olarak değişik boylarda olabilirler kırk ayaklar maksimum 10 cm kadar büyüyebilirler.

Erişkin bir kırk ayak üzerinde yaklaşık 200’e yakın ayak sayısı bulunur. Kırk ayak üzerindeki bütün çift ayaklar karşılıklı simetriktir. Yön bulmada ve besinlerine ulaşmada kullandıkları iki adet organları bulunur. Kırkayak vücudu bölmelerden oluşur ve bölmeler genellikle renklidirler. Kırkayaklar beslenme konusunda hem etçil hem otçuldurlar. Yani eline geçen her türlü besini tüketirler. Kırk ayak genellikle bitkilerin yeni filizlerini ve sürgünlerini yer.

Çekirge İlaçlama Şirketi Ankara

Boyları 3 cm civarında, renkleri siyah veya kahverengi olabilen çekirgelerin kalın köşeli bedeni ve zıplamasını sağlayan uzun bacakları vardır. Genellikle dış alanlarda yaşayan çekirgeler; beslenme ve sığınma amaçlı olarak iç alanlara da girmektedirler. Işık tarafından çekilebilen çekirgeler; açık camlardan, bina duvarlarındaki çatlak ve deliklerden bina içerisine girerler.

Genellikle kirli giysilere beslenme amaçlı zarar verdikleri bilinmektedir. Yaşam alanları; ekili araziler, ağaçlık alanlar, apartman yakınlarındaki uzun otlar ve sarmaşık gibi yoğun bitkiler arası, keresteler ve taş yığınlarıdır.

Ağaç Kurdu Tahta Kurdu Mobilya Böceği İlaçlama Şirketleri

Ağaç kurtları haşere gurubundan olup eklem bacaklılar içinde incelenir. Ağaç kurtları sert kabuklu olup genellikle iki kanadı bulunur. Ağaç kurtları insanı ısırmaz. Ağaç kurtları tamamen otçuldurlar. Baş kısımları sert keratin denen maddeden oluşur. Ağız yapıları çok gelişkindir. Ağaç kurdunun göğüs kısmında 2 çift karın kısmında 1 çift olmak üzere toplam 6 ayağı vardır.

Tahta kurdunun (mobilya kurdu) başucunda 2 çift anteni vardır. Ağaç kurdunun genel olarak boyu 1,5 ile 3 cm kadardır. Ağaç kurtları toplumda farklı isimler ile bilinirler bunlardan bazıları (ağaç kurdu, ahşap kurdu, ağaç böceği, ağaç kemiren) gibi.

Çıyan İlaçlama Şirketi Çıyan İlaçlama Servisi Ankara

Çıyanlar görünüş olarak kırkayaklara benzerler. Bu haşere türü çok tehlikeli olup zehirli bir haşere türüdür. Çıyanlar türlerine bağlı olarak birkaç mm olabildikleri gibi 20 – 30 cm kadar olanları da vardır. Çıyanlar da kırk ayaklarda olduğu gibi birçok ayak mevcuttur.

Çıyanlar gündüzleri pasif olurken geceleri aktiftirler. Yakaladıkları haşereler ile beslenirler. Vücutları üzerinde bulunan ayaklar aynı zamanda zehirleme organı olarak da bilinir. Çıyanlarla birçok ortamda karşılaşmak olasıdır.

Ev Faresi Mus Musculus Ankara Fare Haşere İlaçlama Şirketi

Bu fare türü insana en çok zarar veren türlerdendir. Ev faresi insanın yiyeceğine ortak olan bir fare türüdür. Bu fareler küçük kemirgenlerdir boyları diğer fare türlerine göre çok ufaktır ve takriben 3- 5 cm’dir.

Fındık faresinin kuyruğu bedenine oranla uzundur. Bu fare türlerinin gözleri ufak bir boncuk kadardır ve kulakları bedenine göre büyüktür. Beslenme olarak insanların tükettiği her türlü yiyeceği tüketirler.

Lağım Faresi Rattus Nor Vegicus / Ankara Sıçan İlaçlama Hizmeti

Lağım faresi isminden de anlaşıldığı gibi pis lağım sularında yaşayan bu grup fareler evlerin bodrumlarında, çatı katlarında, toprak altlarında, çöplüklerde yaşarlar. Lağım faresi yaklaşık yılda 5-6 defa yavru verir. Her defasında 6-7 yavru doğurur. Bu farelerin insanı kemirme özeliği vardır. İnsan yiyen fare olarak ta bilinirler.

Çatı Faresi (Rattus Rattus) Çatı Faresi İlaçlama Servisi

Çatı faresi görünüş olarak lağım faresine benzer. Ayakları ucunda sert tırnakları vardır. Bu tırnakları sayesinde binalara rahatlıkla çıkarlar.

Kene İlaçlama Kırım Kongo Kanamalı Ateşi Hastalığı – Kene Isırığı

Keneler otlaklar, çalılıklar ve kırsal alanlarda yaşayan küçük oval şekillidir. 6-8 bacaklı, uçamayan, sıçrayamayan hayvanlardır. Hayvan ve insanların kanlarını emerek beslenirler ve bu sayede hastalıkları insanlara bulaştırabilirler.

Ülkemiz kenelerin yaşamaları için coğrafi açıdan oldukça uygun bir yapıya sahiptir. Türlere göre değişmekle beraber kenelerin, küçük kemiricilerden, yaban hayvanlarından evcil memeli hayvanlara ve kuşlara (özellikle devekuşları) kadar geniş bir konakçı spektrumları mevcuttur.

Kara Fatma İlaçlama Servisi Ankara

1,5 cm uzunluğunda parlak siyah renklidir. Erkeklerde kahverengi iki kanat bulunur. Dişiler oval erkekler ise daha ince yapıdadır, halk arasında KARAFATMA olarak da anılırlar. Genelde lağım sistemi, bodrum, depo, bina boşlukları ve daha az olarak ta ev içlerinde yuvalanırlar.

Havalar ısınınca komşu binalara kadar her yeri istila ederler, kış aylarında ana yuvalarına çekilirler. Ömrü 6 aydır, her türlü gıda ve organik maddeyi yerler. Çok pistirler ve her şeyi yiyebilirler. Her pisliği, mikrobu taşır ve bulaştırırlar. Gıda, su ve sıcağa ihtiyacından dolayı insan olan her yerde aktiftir. Bilgi almak için arayın.

Whatsapp
Günaydın Temizlik
Günaydın Temizlik
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
porno