Ankara Yangın Sonrası Temizlik

Ankara Yangın Sonrası Temizlik
16.09.2017
332

Ev ve iş yerlerinde beklenmedik kazalar olabilmektedir maalesef. Hiç kimsenin istemeyeceği bir durum da yangındır. Evinizde oluşabilecek ufak çaplı bir yangın dahi olsa büyük hasarlara sebebiyet verebilir. Böyle durumlarda bilinçli olmak sizin işinizi kolaylaştıracak, yangın sonrası temizlik için de etkili olacaktır.

Yangın Sonrası Kısa Sürede Yeniden Yaşanılacak Yaşam Alanları Yaratın!

1-Öncelikle maske, eldiven ve koruyucu gözlük kullanılması her türlü yangında önemlidir. Özellikle havasız ortamlarda zehirlenme gibi tehlikeli sonuçlara yol açmamak için maske vb. gereçlerin kullanımı önemlidir.

2-Ortamda bulunan bütün kapı ve pencereler açılmalı, alan komple havalandırılmalıdır, iyi bir havalandırma oluşabilecek zehirlenmelerin önüne geçilmesinde etkin rol oynar.

3-Eğer zarar görmüş ve atılması gereken eşya varsa bunlar alandan bir an önce uzaklaştırılmalıdır. Böylece hem temizlik daha kolay olacak hem de alandaki koku etkisini azaltacaktır.

4-Duvarlarda ve dolap gibi eşyalarda is, kurum lekesi oluştuysa bunlar öncelikle kuru bir temizlik süngeri ile temizlenmelidir. Bez ve süngerlerin kuru olması çok önemlidir, ıslak bez kurum ve is lekesinin çıkmasını daha da zorlaştıracaktır.

5-Mümkün olduğu kadar kurum ve is lekelerini silin. Ardından mikro fiber bez ya da sünger ile sadece alkol ve tiner kullanarak lekelerin üzerinden geçmelisiniz.

6-Leke tamamen çıkana kadar su ve su bazlı temizleyicilerden uzak durmalısınız.

7-Kurumaya bıraktıktan sonra, her türlü elektrikle çalışan aletten uzak durmalısınız ve şalterler açıkken dokunmamalısınız.

8-Ortamı temizledikten sonra hala kokunun tam olarak çıkmadığını görebilirsiniz. Bu durumda yumuşatıcı kattığınız su ile etrafı silmek işinize yarayabilir ancak lekesi tam çıkmamış alanlar üzerinde etkili olmayacaktır.

9- Duvarlar tamamen is ve kurumdan arındıysa su ve deterjan ile bu alanların üzerinden geçebilirsiniz.

10-Eğer kurum ve is lekesi yeterince kaybolmadıysa üzerine tekrar boya sürmek en mantıklı çözüm yolu olacaktır.

11-Badana yaparken dikkat edilmesi gereken husus ise lekenin üzerinden en az 3-4 sefer geçilmesi olacaktır. Aksi taktirde is ve kurum lekesi bir süre sonra tekrar belirecektir.

Whatsapp
Günaydın Temizlik
Günaydın Temizlik
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
porno