Bahar Temizliği

Bahar Temizliği
12.09.2017
321

Bahar temizliği her yıl rutin olarak yapılan bir temizlik türdür. Kışın evin bütün ortamını saran ağır ve kasvetli havadan kurtulmak için evin her tarafı havalandırılarak dip bucak temizlik yapılır.

Evin en ücra köşelerine dahi ulaşılarak kışın birikmiş olan bütün pislikler toz kümeleri temizlenmeye çalışılarak ev bahar ayına hazırlanır.

Bu hazırlık sayesinde evinizde harika tertemiz bir ortam yaratabilirsiniz.

Bahar Temizliği Nasıl Yapılır ve Püf Noktaları Nelerdir?

Bahar temizliğinin en genel rutini evdeki her eşyanın yerinden kaldırılması ve altının temizlendikten sonra yerine konmasıdır. Eğer bu işlem yapılmazsa evde dip bucak temizlik yapmış sayılmazsınız.

Birikmiş toz kümeleri temizlenmediği sürece sizin sağlığınız içinde elverişsiz bir ortam oluşmuş olur. Sizin ve sevdikleriniz için kötü bir yaşam koşulu oluşacaktır.

Bahar temizliğinin yapıldığını en iyi gösteren alanlar salon ve yatak odasıdır. Çünkü mutfak ve banyo kısımları genelde hep temizliğe tabii tutulmaktadır. Fakat salon ve yatak odaları genelde ufak bir toz alma işlemine maruz tutulur.

Bu yüzden salonda duvarların ve koltukların silinmesi oldukça değişik bir farka yol açmaktadır evinizin temizliği bu alanlardan belli olmaktadır.

Yatak odasında değişen çarşaflar, silinen camlar ve dolaplar ev ortamınızı çok daha güzel ve hoş bir yer olarak göstermektedir.

Ahşap zeminlerinizi temizlerken bu yüzeylere uygun olan temizlik malzemeleri tercih etmeniz sizin için çok daha mantıklı bir hareket olacaktır. Çünkü bu sayede ahşap yüzeyler hem daha iyi gözükecek hem de daha iyi temizlenmiş olacaktır.

Bahar temizliğinde öncelikle her alanın temizliğini sağlamayı hedeflemelisiniz. Çünkü yarım bir Ankara bahar temizliği gerçek bir temizlik olmayacaktır.

Sadece salondan ya da sadece yatak odasından ibaret olan bir bahar temizliği işinize yaramaz. Çünkü temizlenmeyen odalardaki pislik hemen başka odalara taşınacaktır.

Whatsapp
Günaydın Temizlik
Günaydın Temizlik
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
porno