Bavul Nasıl Temizlenir?

Bavul Nasıl Temizlenir?
20.07.2019
638

Özellikle eşya taşımak amacıyla tatillerde veya bir yere seyahat ederken kullandığımız bavullar, zaman içerisinde kirlenmektedir. Leke ve tozlanma şeklinde görüşen bu killer, düzenli bir temizlik yapılması durumunda uzun süre kullanılabilmektedir.

Seyahat sonrasında temizleyerek istifleyebileceğiniz bavulların bu sayede dayanıklılık ve kullanım süresini de arttırabilirsiniz. Biraz yorucu gibi gelse de oldukça kısa sürede temizleyebileceğiniz sırt çantası, valiz veya bavulların, içine koymuş olduğunuz eşyaların hijyeni açısında da temizliği oldukça önemlidir. Seyahat sırasında birçok farklı kir ve toza maruz kalan bavullar, evlerinize ve kıyafetlerinize zararlı madde taşımanıza da neden olmaktadır.

Uçak, araba, tren veya otobüs ile yapacağınız seyahatlerde meydana gelen bu kirlenmeler, birçok farklı nedenle ortaya çıkabilmektedir. Basamak basamak yapacağınız bavul temizlikleri ile temiz ve hijyenik bavul kullanabilirsiniz.

Basamak Basamak Bavul Temizliği

Bavul temizliğinde her işlem sırayla yapılmaktadır. Genel bir bavul veya valiz temizliği yapabilmek için ilk olarak bavul içerisinde bulunan eşyalarınızı boşaltmanız gerekmektedir. İyi bir şekilde cep ve gözlerini boşalttıktan sonra sökülebilir yerleri de çıkarabilirsiniz.

Temizlik sırasında ilk olarak bavulunuzun içerisinde kaba kirleri bir süpürge yardımıyla temizlemeniz gerekiyor. Cep ve gözlere de uygulayabileceğiniz bu işlem sonrasında, çıkarılabilir olan cepleri yıkayabilirsiniz. Talimatlara uygun yıkayabileceğiniz bu kısımları, güzel bir şekilde kuruttuktan sonra tekrardan bavulunuza monte edebilirsiniz.

Bavul içerisinde eğer kir veya lekelenme oluşmuşsa, bunları temizleyebilmek için eski bir diş macunu ve karbonattan faydalanabilirsiniz.

Karbonat ve su karışımı ile bavulunuzun iç kısımları bez yardımıyla ovalayarak kir ve lekeleri ortadan kaldırabilirsiniz. Bu işlemi tamamlamanız sonrasında ise bavulunuzun içerisinin ıslak kalmaması için bu bölgeleri saç kurutma makinesi yardımıyla kurutabilirsiniz.

Güneşte ve açık havada da kurutabileceğiniz bavullarınızın, dış kısmına uygun olarak yıkama veya silme işlemi uygulamanız gerekmektedir. Eğer plastik ise rahatlıkla yıkayabilir, kumaş ise nemli bir bez yardımıyla temizleyebilirsiniz.

Tekerlek ve fermuar gibi diğer bölümleri bir bez ve ılık sabunlu su yardımıyla silebilir ve kurulayarak bu kısımları da temizleyebilirsiniz. İyi bir havalandırma ve kurutma işlemi sonrasında bavulunuzu istifleyebilir ve uzun süre kullanabilirsiniz.

Whatsapp
Günaydın Temizlik
Günaydın Temizlik
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
porno