Ev Temizliği Nasıl Yapılır

Ev Temizliği Nasıl Yapılır
22.06.2015
615

Ev temizliği çok zaman alır. Hafta sonunuzu temizlik ile geçirmemeniz için sizlere bazı önerilerimiz.

Hafta sonları keyifli bir şeyler yapılması ailemize ve sevdiklerimize zaman ayıracağımız günlerdir. Nedenini bilmediğim ve sorguladığım soru neden çoğu kadın cumartesi ve pazar günlerini temizliğe ayırır.

Hafta sonu ev temizliği çok fazla zaman alır. Şimdi size temizlik sürecini ve süresini azaltmanız konusunda bazı püf noktalarını işaret edeceğim.

Temizlik yönetimi nereden nasıl başlayacaksınız zamanı doğru kullanmaktır. Tüm İşlerimizi zamanında yapmalıyız yarına ertelememeliyiz.

Bulaşıkları günlerce lavaboda ya da bulaşık makinasında biriktirmeyin. Kullandıktan sonra tüm mutfak eşyalarını yerlerine kaldırın. Bir işi yarına ertelediğinizde yarın işleri ile birikir ve size zaman kalmaz. Bu bir alışkanlık halini alır.

Ev Temizliği Nasıl Yapılır? Yöntemleri Nelerdir?

  1. Evi süpürme, banyo temizliği ve ütünün ne zaman yapılacağına karar verin. Bu çizelgeyi sürekli takip edin.
  2. Tüm temizlik malzemelerini uygun ve çocuklarınızın ulaşamayacağı veya kapalı kilitli bir yere koyun.
  3. Temizlik sadece ev hanımlarına ya da kadınların tek başına yapacağı bir iş değildir. Tüm aile bireyleri yaşadıkları alanı temizlemek zorundadır. Temizlik işlerinde baba ve anne çocuklara örnek olmalı ve temizlik işini çocuklarımıza empoze etmeliyiz. Cinsiyet ayırt etmeden, her bireye bir iş verip zamanında bildirerek o zaman zarfında tamamlamasını sağlamalıyız. Bunu devamlı hale getirip yaşam alanımızı daha yaşanır hale getirmemizi kolaylaştırmalıyız.
  4. Temizlikte kullandığımız elektrik süpürgesi emiş gücü kuvvetli olmalıdır. Halının veya ahşap yüzeylerdeki toz bakteri vs. gibi şeyleri çok kolay çekebilme ve yorulmadan keyifle yapmamızı sağlamalıyız. Bütçemiz uygun ise su sistemli süpürgeleri tercih etmemiz aile bütçesine de fayda sağlayacaktır.

Ev Temizliğine Nereden Başlamalıdır?

Duvar temizliği ve avize cam kapıları bu sırada silerek temizleyerek başlamalıdır. Ardından halılar kaldırılmalı ve yerler süpürülüp silinmelidir.

Halılar dışarıda yerimiz var ise dışarıda balkonda silkelenmeli ve süpürülmelidir. Ardından mutfak, banyo, tuvalet temizlenmelidir.

Aynı yerde kalmadan nereyi yaptım derdinden kurtulup temizliği ailecek bitirip rahatlık ile hafta sonunuzu değerlendirebilirsiniz.

Böylece hafta sonu ev temizliğiniz hiç olmadığı kadar çabuk bitecek.

Bayram temizliği için sizlere tavsiyem Temizlik şirketinden 2 personel ile evinizi daha ucuz maliyet ile bayram temizliğinizi yaptıra bilirsiniz.

Çok ekonomik temizlik şirketleri ve iyi hizmet veren temizlik firmaları vardır. Bunların başında da Ankara’da iseniz Günaydın Temizlik bayram temizliğini yaptırabileceğiniz kaliteli temizlik şirketidir.

Whatsapp
Günaydın Temizlik
Günaydın Temizlik
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
porno