Evinizin Tozlanmasını Azaltacak Öneriler

Evinizin Tozlanmasını Azaltacak Öneriler
09.04.2020
561

Ev ortamında oluşan tozlanmalar, alerjik rahatsızlıklarınızı tetiklemesinin yanı sıra sağlığınızı da olumsuz yönde etkileyebilmektedir. Genellikle kumaş parçası, deri parçası veya evcil hayvan gibi sebeplerden dolayı ortaya çıkan tozlanmalar, alınacak ufak birkaç önlem ile büyük ölçüde ortadan kaldırılabilmektedir. Tozlarınızı kontrol altında tutmak amacıyla yapabileceğiniz bu birkaç işlem, sizlere ekstra bir efor sarf ettirmeden ve büyük ölçüde vaktinizi almadan gerçekleştirilebilmekte ve sizlere daha hijyenik bir ev ortamı sağlamaktadır.

Bu temizlik ipuçları arasında en önemlilerinden birisi ise dış ortamdan gelen tozlanmaları durdurmaktan geçmektedir. En fazla alt katlarda yaşayan kişilerin çok çektiği sorunlar arasında yer alan tozlanma, camınıza taktıracağınız sineklikler yardımıyla büyük ölçüde azaltılabilmektedir. Ayrıca dokuma sineklikleri kullanarak etkinliğini arttırabilir veya cam önü temizliklerinizi sık sık yaparak tozlanmaların önüne geçebilirsiniz.

Tozlanmayı Engelleyici Yöntemler

Evinizin tozlanmaya en müsait alanları arasında yer alan gardıroplar, her kapı açılışında tozlara maruz kalmaktadır. Bu tozlar kıyafet ve kumaşlarınıza yapışmakta ve kirli bir görüntü oluşturmaktadır. Raf temizliği ve kıyafet temizliği ile bu sorunu rahatlıkla ortadan kaldırabilirsiniz.

Yataklar da toza en çok maruz kalan bölgeler arasında yer almaktadır. Özellikle uyurken veya otururken yapılan hareketler sonucunda ölü deri hücreleri tozun artmasına neden olmaktadır. Bu sorunu ortadan kaldırmak için belirli aralıklarla nevresimleri değiştirmek gerekmektedir. Ayrıca yorgan, battaniye ve yastıklarınızı da silkerek tozlanmalarını önleyebilirsiniz.

Tozlanma sorunu ortadan kaldırmanın en etkili yöntemi ise tozu yakalamaktan geçmektedir. Bunun için evinizi haftada iki kez süpürmeye özen göstermelisiniz. Filtreli bir süpürge ile fazla miktarda tozu halı ve koltuk gibi çok toz tutan bölgelerden temizleyebilirsiniz. Süpürge kullanırken filtre temizliğine dikkat etmeli ve köşe bucak temizlik yapmaya özen göstermelisiniz.

Sürekli olarak elektrik süpürgesi kullanamayacağınız için, aşırı toz biriken yerleri kısa aralıklarla temizlemeye özen göstermelisiniz. Camları evden çıktığınız kapatarak da tozlanma sorununu azaltabilir, daha temiz bir eve sahip olabilirsiniz. Süpürme işlemi sonrasında yerleri paspas ile temizleyerek gözden kaçırmış olduğunuz tozları da temizleyebilir, bu sorunu hızlı ve etkili bir şekilde kontrol altına alabilirsiniz.

Whatsapp
Günaydın Temizlik
Günaydın Temizlik
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
porno