Görünmeyen Toz Alanları Nasıl Temizlenir?

Görünmeyen Toz Alanları Nasıl Temizlenir?
01.08.2019
397

Evinizde bulunan tozlar, mobilya, duvar ve halı malzemelerinin yanı sıra dışarında gelen toz ve deri pullarından oluşmaktadır. İnsan hareketi sonucunda ortaya çıkan tozlardan etkili bir temizlik ile kurtulabilirsiniz. En küçük hava akımında dağılan bu toz parçalarını engellemek amacıya ilk olarak bunları engellemeye çalışmanız gerekmektedir. Temizlikten vakit kazanmanıza yardımcı olacak bu tozlanmalar için en fazla toz tutan alanları düzenli tutmanız gerekmektedir. Bu alanların başında ise gardıroplar yer almaktadır. Kapısını her açtığınızda bir toz dalgası oluşan bu gardıropları düzenli tutarak toz oluşumunu en aza indirgeyebilirsiniz.

Bunun yanı sıra düzenli nevresim değişikliği ve ev süpürme ile toz oluşumlarını azaltabilirsiniz. Halı ve minderlerinizi silkeleyerek kurtulabileceğiniz toz parçaları, evinizin kirli görünmesinin yanı sıra sağlık açısından da oldukça zararlıdır. Alerji ve astımı tetikleyen tozlardan arınmak için evinizi düzenli tutmalı, fazla halı kullanmaktan uzak durmalı ve eğer var ise evcil hayvanlarınızı düzenli olarak temizlemelisiniz.

Görünmeyen Toz Alanları

Hızlı ve pratik bir şekilde yapabileceğiniz toz alma işleminde, gözle görünmeyen fakat toz toplayan bazı alanlar bulunmaktadır. Sehpa, vitrin, sandalye, koltuk veya masa gibi alanları tozlardan arındırmak için toz kaynaklarını tespit ederek uzaklaştırmanız gerekmektedir.

Eğer toz almak istiyorsanız ilk olarak balkondan başlamanız gerekmektedir. Evinize giren tozları engellemek için yapacağınız balkon temizliğinde, pencere dış kenarlarını ve kapı aralıklarını silmeye özen göstermelisiniz. Ayrıca evinizde toz kaynağı olarak bulunan avize, duvar saati, elektronik eşyalar ve iklimlendirme araçlarını da temizlemeniz gerekmektedir.

Toz alma aparatları ile yapabileceğiniz bu işlemde, ulaşması zor olan vitrin, kapı ve dolap üstlerini de temizlemeye özen göstermelisiniz.

Toz alma işlemindeki en büyük yardımcılarınız mikrofiber bez ve elektrikli süpürgedir. Kirleri uzaklaştırmak ve yayılmasını önlemek için halı, mobilya ve zemini güzelce süpürmeli ve daha sonra vileda yardımıyla silmelisiniz. Elektrik süpürgeniz bakımını yapmaya özen göstererek daha etkili temizlik yapabilirsiniz.

Fayans ve parkelere uygun deterjanlar ile süpürme işlemi sonrasında alan temizliği yapabilir, hatta hoş kokulu deterjanlar kullanarak evinizin daha ferah olmasını sağlayabilirsiniz.

Whatsapp
Günaydın Temizlik
Günaydın Temizlik
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
porno