Kapı Nasıl Temizlenir

Kapı Nasıl Temizlenir
08.04.2018
1.250

Kapı odanın bir parçasıdır. Dekoratif anlamda da oldukça şık görünen kapılar, kalkan tozlar nedeniyle çok fazla tozlanır ve parmak izleri olur. Özellikle de kapının rengi beyaz ise kir ve parmak lekeleri fazlasıyla belli olur. Bunun için düzenli aralıklarla kapılar silinmelidir. Kapıyı temizlerken kapının türüne göre deterjan kullanmak çok önemlidir.

Türlerine Göre Kapı Temizliği;

Lake kapıyı temizlemek: Lake kapıyı temizlerken çok dikkat etme gerekir, çünkü lake kapılar hemen zarar görebilmektedir. Lake kapıyı temizlemek için bir kovaya ılık su doldurulur. İçine biraz ahşap temizleyici sıkılır, ardından mikro fiber bezle kapı silinir, son olarak kurulanır. Ahşap temizleyici yerine sirke de tercih edilebilir, aynı şekilde kapı sirkeli suyla silinerek kurulanır.

Pimapen kapıyı temizlemek: Pimapen kapı cifle silinebilir. Süngerin sert kısmına cif sıkılarak, kapı ovulur, nemli bezle güzelce durulanır, ardından leke kalmaması için kurulanır. Doğal yöntemle de kapı silinebilir. 2 tane soğanın kabukları soyulup bir tencerede suda soğan yumuşayıncaya kadar haşlanır. Soğanlı su ılıdıktan sonra bezi suya sokup kapı silinir. Bu yöntem sararan kapıların beyazlamasını sağlayacaktır.

Ahşap kapı temizlemek: Ahşap kapıyı silmenin en doğru yolu ahşap temizleyicisini kullanmaktır. Bir kova suyun içine belli miktarda ahşap temizleyici koyulur. Ardından bez bu suyla ıslatılır ve suyu sıkılarak kapı güzelce silinir, son olarak kuru bez yardımıyla kurulanır. Sirke ve bulaşık deterjanı da tercih edilebilir, aynı şekilde kapı temizlenir.

Amerikan kapı temizlemek: Amerikan kapıyı genel temizlik ürünleriyle silmek kapıya zarar verebilir. Amerikan kapıyı temizlerken cif, çamaşır suyu gibi ürünler kullanılmamalıdır. Bir kova su doldurulur. İçine beyaz sabun rendelenir, ardından bez bu suyla ıslatılarak kapı silinir, sonra temiz su hazırlanır ıslatılan bezle kapı durulanır. Son olarak kapı iyice kurulanır.

Çelik kapı temizlemek: Çelik kapıların bir yüzü dışarı batığı için oldukça kirlenir. Kapıda oluşan tozları temizlemek için kimyasal içerikli ürünler kullanmamak gerekir. Çelik kapı silinirken sadece ıslatılmış bez yardımıyla toz alınır, ardından kuru bir bezle kapı tamamen kurutularak silinir.

Temizlik konusunda profesyonel yardım alabilmek adına Ankara temizlik şirketleri ile ekonomik anlaşmalar yapabilirsiniz. Bununla birlikte güvenilir temizlikçi kadın hizmetiyle sizde hayatınızı kolaylaştırabilirsiniz.

Whatsapp
Günaydın Temizlik
Günaydın Temizlik
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
porno