Limon’un Temizlikteki Mucize Etkisi

Limon’un Temizlikteki Mucize Etkisi
19.04.2020
328

İnsan bedeninde hastalıkta ve mucizevi etkileriyle kendini kanıtlamış olan limonun temizlikte de sizlere mucizevi bir yardım sağladığını biliyor muydunuz? Özellikle de eviniz karınca istilasına uğrayıp, birtakım haşerelere karşı da oldukça etkili bir silahtır limon. O halde gelin ve limonun temizlik dünyasında ki mucizelerini dile getirelim.

Bir su bardağının yarısını limon suyu ile doldurun. İki bardak elma sirkesi ilave edin ve bunu karıştırıp kullanmadığınız bir sprey şişeye koyun. Bu yapmış olduğunuz hiçbir markette satılmayan sizin kendi yağ sökücünüz. İşte evinizden kendi temizlik silahınızı yaratmak bu kadar kolay. Bu karışımla mutfakta sıkça rastladığınız yağ, kir, pas gibi kirli alanlara kullanıp mucizevi etkiler alabilirsiniz. Birçok kimyasal temizlik ürününden daha iyi sonuç verecektir.

Limon Temizlikte Beyazlatıcı Etkiye Sahip

Limonun beyazlatıcı bir etkiye sahip olmasından kaynaklı oldukça iyi bir leke çıkarıcıdır. Özellikle giysileriniz de de mucizevi bir etki gösterecek olan limonu giysilerinizde ter veya deodorant lekesi var ise bu lekelere karşı gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Özen göstermeniz gereken bir husus limonu kumaş giysileriniz de kullanmamanız gerekmektedir. Limon temizleyici etkisi ile bilinse de kumaş üzerinde renk solmasına yol açabilir.

Limonu temizlik sırasında önemli bir silah haline getirmek birçok konuda işinizi kolaylaştırsa da bazı konularda da işinizi zorlaştırabilir. Limonu katiyen mermer veya pirinç kaplı yerlerde kullanmayın. Limonun içerisin de bulunan asit, bu yüzeylerin yanmasına, leke bırakmasına sebep olur. Bir diğer önemli konu ise limon ve çamaşır suyu asla bir araya getirilmemelidir. Bunun sonucunda oluşacak toksak klor gazı sağlığınıza ciddi zararlar verebilir.

Sinek ve Haşerelerin Düşmanı Limon

Temizlik dışında sinek ve haşerelere karşı da oldukça mucizevi etki gösteren limon tam bir sineksavardır. Limonun kimyasında bulunan maddeler karınca, sinek, haşere gibi böceklerin pek hoşlanmadığı maddelerdir. Bundan dolayı limonun olduğu yerlerden uzaklaşırlar.  Sinek ısırığında da limon etkili bir maddedir. Bir tavanın içine limon kabuklarını koyun.

Üstüne çıkacak seviye de sirke ilave edin. Bu karışımızı ısıtın kaynama noktasına ulaşmadan ocağınızı kapatın. Bu hazırladığınız karışımı bir gece dinlendirdikten sonra ortaya çıkan sıvıyı kullanmadığınız bir sprey şişeye doldurun. Ve karıncaları gördüğünüz bölgelere bunu gönül rahatlığıyla sıkıp oluşacak mucizeyi izleyin.

Whatsapp
Günaydın Temizlik
Günaydın Temizlik
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
porno