Mobilya Lekesi Nasıl Çıkar?

Mobilya Lekesi Nasıl Çıkar?
14.07.2020
762

Mobilya lekesi nasıl çıkar sorusuna verilebilecek en güzel yanıt, tamamen tek kelimeyle özetleyecek olursak dikkatten geçiyor. Dikkatli ve özenle yapılan temizlik işleminin ardından, çok kısa sürede olumlu sonuçlar verdiğini göreceksiniz. Cilalı mobilya sahibiyseniz, bu tür mobilyaları dikkatli bir şekilde kullanmalı ve bakımlarını da düzenli özenli şekilde yapmanız gerektiğini asla unutmayınız. Çünkü, çok kolay çizilebilen malzemeler, tamamen ahşap yapılı malzemelerden geçmektedir. Bunun çözümü basit ve bir kaç yöntem sayesinde mümkün olabilir.

Mobilya lekesi çıkarma yöntemlerinde unutmamamız gereken ilk kural, nem ve suyun mobilyaları çok çabuk bir şekilde yıpratıyor olmasıdır. Su ile nemin, mobilyaların kirlenmesi konusunda ve renklerinin bulanmasıyla birlikte görüntülerinin de bozulmalarına neden olmuştur. Bu yüzden mobilyaların üzerine kesinlikle sıcak bir kap koymamaya özen gösteriniz. Ayrıca oje ve parfüm şişesinden de mobilyaları korumalı ve sert sünger asla kullanmamalısınız.

Ahşap Temizliği Çay ile Daha Kolay

Çay belki de sizlerin kulağına hiç hoş gelmedi. Fakat birazdan anlatacağımız mükemmel kalıcı yöntem sayesinde, çayın mobilya lekesi nasıl çıkar sorusuna ne kadar kalıcı bir cevap olduğunu göreceksiniz. Ve artık bundan sonra sizlerde mobilyaları hiç yüzeylere zarar vermeden temizleyeceksiniz.

Nemli ve yumuşak bir dokulu bir bezi, şekersiz sade ve soğumuş olan çaya iyice batırın. Bezin tamamen nemlenmesini sağlayın ve sonrasında da mobilyalarınızı iyice silin. Kadife bir bez yardımı ile silme işlemi gerçekleştikten sonra, mobilyaları parlatma işlemine geçebilirsiniz.

3 Damla Yağ, Mobilya Temizliğinde Etkili Çözüm

Mobilyadaki kireç lekelerinin bir kalıcı yöntemi daha var. Su ile sirke karışımına sadece 3 damla kadar yağ damlatarak, lekeli bölgeyi silmeyi deneyin ve ne kadar hızlı çözüm olduğunu ve hiç bir iz bırakmadığını göreceksiniz. Eğer sıcak temas ettikten sonra mobilya üzerinde bir leke oluşmuş ise, hemen lekelerin üzerine parafin sürerek lekeyi yumuşatın.

Sonrasında silinen bölge üzerine bir kağıt koyun ve ılık ütü ile lekeli bölgelerin üzerinden geçin. Yukarıda bahsetmiş olduğumuz bir kadife bez, veya mikro fiber bez yardımı ile tekrar parlatma işlemine geçebilirsiniz. Bu 2 farklı yöntemde kesinlikle dikkat etmeniz gereken tek bir konu var. Dikkatli olmak ve eski lekeyi çıkarayım derken, sert bir baskı sonucunda tekrardan zarar vermemeye özen gösterin. Sizler adına mobilya lekesi nasıl çıkar sorusuna verdiğimiz 2 farklı yöntemle hayatınızda daha güzel çözümler sunmaya çalışıyoruz.

Whatsapp
Günaydın Temizlik
Günaydın Temizlik
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
porno