Toz Almak Her Zaman Yorucu Değildir

Toz Almak Her Zaman Yorucu Değildir
03.06.2019
296

Evde temizlik gerçekleştirmek için temel olarak yapılması gereken işlemlerden birisi eşyaları ve zeminlerin tozunun alınmasıdır. Toz alma işlemi uzun ve sıkıcı olarak görüldüğü için birçok kişi tarafından her zaman aksatılan ve sık sık yapılmayan bir işlemdir. Ancak bazı pratik önerilerden yararlandığınızda, toz alma işlemini çok daha keyifli ve hızlı bir hale getirebilirsiniz.

Bu konuda bir örnek gerekirse, toz alma işlemini egzersiz vakitleriniz ile birleştirebilirsiniz. Bu sayede gündelik olarak evde gerçekleştireceğiniz egzersiz saatlerinde evin dört bir köşesinde toz alma işlemi yaparak, daha fazla hareket sağlayabilirsiniz. Bu konuda bir adım sayar gibi uygulama kullanarak, cep telefonu veya elektronik cihazlar ile kaç adım attığınızı ve ne kadar hareket ettiğinizi dahi ölçebilirsiniz. Bu sayede sıkıcı bir ev temizlik işlemi olan toz alma işini bir spor haline getirebilirsiniz.

Toz Alma Sonrasında Kendinize Bir Ödül Verin

Toz alma gibi zahmetli ve uzun bir işi tamamladıktan sonra öncesinde yaptığınız bir plan ile işlem bittiğinde kendinizi ödüllendirmeniz, işin yapılması konusunda sizi hevesli hale getirir. Örneğin, işiniz bittiğinde güzel bir çay içeceğinizi veya dışarıda arkadaşlarınız ile buluşacağınızı düşünerek bir an önce bu işi bitirmek ve keyifli bir şekilde yapmak isteyebilirsiniz.

Ev ortamında kendi kendinize yapacağınız bu temizlik etkinliğini sıkıcı bir gündelik iş olmaktan çıkarabilirsiniz. Toz alma sırasında evde sevdiğiniz bir müziği açarak toz alma işlemini daha keyifli bir hale getirebilirsiniz.

Bir adet cep telefonu ve bir adet kulaklık sayesinde toz alma işlemi sırasında daha keyifli bir ortam sağlayabilirsiniz. Bu sırada bir sesli kitap dinleyebilir veya salonda toz alma işlemi yaparken keyifli bir film ya da belgesel izleyebilirsiniz.

Çocuklarınızla birlikte toz alma işlemini gerçekleştirerek hem onlar için bir aktivite hem de sizin için çocuklarınızla paylaşım zamanı elde edebilirsiniz. Çocuklar için bir oyun halini alacak bu işlem sizin için de onlarla bir şey paylaşma ve bir arada olma imkanı sağlayacaktır. Ayrıca toz alma gibi uzun bir işlem süreci içerisinde vaktin hızlı geçmesini istiyorsanız o sırada telefon ile konuşmayı seçebilirsiniz. Uzun zamandır görüşmediğiniz bir dostunuzu arayarak, bir yandan toz alabilir bir yandan onunla sohbet edebilirsiniz.

Whatsapp
Günaydın Temizlik
Günaydın Temizlik
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
porno