Hemen Tıkla Ara 7/24 - 0312 580 4634
Badana Öncesi Ve Sonrası Temizlik Nasıl Yapılır

Badana Öncesi Ve Sonrası Temizlik Nasıl Yapılır

Mevsim geçişlerinde evlerde boya badana işleri başlar. Yazın gelmesiyle bütün kış sigara islerine, kirlere maruz kalan duvarları temizleme zamanı gelmiş demektir. Kış boyunca kirlenen, kararan duvarlar kötü gözükmektedir. Bunun için badana yapmak gerekir. Boya, badana yapıldıktan sonra kirlenen, havasız kalan odalar zaman kaybedilmeden temizliğinin yapılması gerekir. Odaya sinen boya kokusu zara verebildiğinden dolayı oda mutlaka havalandırıldıktan sonra yerleştirilmelidir.

Badana öncesinde yapılması gerekenler: İlk olarak halılar rulo şekline getirilip badana yapılacak odadan çıkarılır. Tül ve perdeler boya lekesi olmaması için camdan çıkarılır. Koltuklar odanın ortasına çekilerek üzerine naylon ya da çarşaf serilerek koltuklara boya gelmemesi için önlem alınır. Duvar da asılı olan eşyalar duvardan alınır, varsa çiviler de çıkarılarak çivi delikleri badana sırasında kapatılır. Oda badana yapılacak şekilde hazırlandıktan sonra badanaya başlanır.

Badana sonrasında yapılması gerekenler: Boya sonrasın fırça ve rulo güzelce temizlenmeli ki daha sonraki boya işleminde aynı fırça kullanıla bilinsin. Su bazlı boyayı fırça yıkayarak çıkarılabilir. Yağlı boyalı fırça ise tinerle temizlenmelidir. Su bazlı boyayı fırçadan çıkarırken suya deterjan ekleyerek temizlenebilir. Tiner kullanılacağı zaman mutlaka eldiven giyilmelidir. Eldiven kullanılmadığı zaman cilt zarar görebilir. Kullanıldıktan sonra artan tiner metal bir kutuya konularak saklanabilir. Eğer boya yapılırken ayakkabı boya olduysa bir bez tiner dökerek ayakkabı temizlenebilir.

Boya lekesini çıkarmak: Parkelere damlayan boya lekeleri tiner yardımıyla çıkmaktadır. Ama tinerin ağır bir kokusu bulunduğu için boya sonrası ve tinerle yapılan temizlik sonrası oda mutlaka havalandırılmalıdır.

Boya kokusunu yok etmek: Boya kokusunu engellemek için iki tane büyük boy soğan soyularak, ortadan ikiye bölünür. Bir kovaya su doldurulur içine soğanlar koyulur, odanı ortasında kova belli bir süre bekletilir, boya kokusu böylelikle çıkacaktır.

Boya fırçasını temizlemek: Boya fırçası ve rulosu boya yapıldıktan sonra sertleşecek ve kullanılmaz hale gelecektir. Fırçanın sertleşmesini düzeltmek i.in bir kabın içine su ve biraz sirke koyup, sertleşen fırça ve rulo içinde bir süre bekletilir. Bekletildikten sonra fırça ve rulo yumuşadığı görülecektir

Sincan ve Etimesğut Temizlik Şirketleri

Sincan ve Etimesğut Temizlik Şirketleri

Sincan ve Etimesğut Temizlik Şirketleri Etimesğut  ilçesinde ve sincan da yapılar hızla yükselmekte ve yapılan konutların da Temizlik İhtiyacı doğmaktadır. özellikle  inşaat sonrası Temizlik hizmetinde uzmanlaşmış olan ekipler ile yapılacak temizlik kuşku ve şüphe olmadan evinizin hiçbir yerine zar..

Elmadağ temizlik şirketleri

Elmadağ temizlik şirketleri

Elmadağ temizlik şirketleri İnşaat sonrası ev temizliği, tecrübe ve yeterli donanım gerektiren bir işlemdir. Elmadağ temizlik şirketleri eğitimli eleman yeterliliği ve üstün teknoloji ürünü donanımı ile bu alanda ön plana çıkmaktadır. Banyodan tuvalete, PVC den yer temizliğine göre detaylı bir çalı..

Çayyolu temizlik firmaları – ev ofis temizliği

Çayyolu temizlik firmaları – ev ofis temizliği

Ev ofis temizliği Çayyolu temizlik şirketleri alanında profesyonel hizmetler ile tanışmanızı sağlayabilecek size oldukça kaliteli fırsatlar sunan firmalar arasında yer almaktadır. Firmanın en güzel özelliklerinden bir tanesi temizlik konusunda herhangi bir sınır çizmeyerek size her alanda kaliteli ..