Ankara Bina ve Apartman Temizliği

Ankara Bina ve Apartman Temizliği
19.08.2017
377

Bina ve apartmanlar pek çok kişiyi içinde barındığı için, temizlikleri de bir o kadar önemli yer tutmaktadır. Ankara bina ve apartman temizliğine başlamadan önce ön bir keşif yapılması önemlidir. Boş daire bulunup bulunmadığı gözlemlenir, bu alanların temizliği yapılacaksa farklı bir yol izlenir.

Ankara Apartman Temizliğinde Göz Önünde Bulundurulması Gereken Hususlar Nelerdir?

1-Binada bulunan fayanslar, mermerler, ahşap yüzeyler, paslanmaz veya demir korkuluklar tespit edilir. Zemine uygun temizleyiciler kullanmak önemlidir.

2-Binada kaba inşaat atıkları ya da lekeler olup olmadığı tespit edilir bu duruma uygun çöp poşetleri ve temizlik araçları belirlenir.

3-Cam yüzeylerin olup olmadığına bakılır ve cam yüzeye zarar vermeyecek tür de yumuşak süngerler kullanılır.

4-Yüzeylerde bulunan kirlere karşı tespit edilen yüzey temizlik kimyasalları daire ve bina büyüklüğüne göre ayarlanmalıdır.

5-Varsa asansör ve asansör içi temizliği için kullanılacak malzemeler belirlenir.

6-En çok el değen asansör çağırma tuşu, merdiven korkulukları, kapı kolları gibi bölümlerin detaylı temizliği hijyen açısından önemlidir.

7-Apartmanın yerleri süpürüldükten ve tozdan arındırıldıktan sonra sirke veya yumuşatıcı katılmış su ile silinmesi hem daha temiz hem daha parlak görünmesini sağlayacaktır.

8-Toz alma işlemine merdiven korkuluklarından başlamak mantıklı bir seçim olacaktır.

9- Apartman ve bina temizliğine üst kattan başlanır ve aşağı doğru ilerlenir. En son biriken atıklar alt katta toplanarak ortadan kaldırılır ve asansör temizliğinin de en alt katta yapılması uygun olur.

10-Apartmanın duvarlarında parmak izi, bisiklet tekerleği izi, ayakkabı izi gibi toz içerikli lekeler olabilir. Bu lekeleri ilk etapta su ile silmemek gerekir. Suyla silinen toz lekesi daha çok yayılacak ve çıkması da güçleşecektir. Önce kuru bir bez yardımıyla silinmesi, sonrasında duvara ve duvar boyasına zarar vermeyecek bir temizleyiciyle lekenin çıkarılması uygun olacaktır. Mobil kapıcılık hizmeti ile apartman ve binalarınıza çok daha uygun ve hesaplı temizlik hizmeti alabilirsiniz.

Whatsapp
Günaydın Temizlik
Günaydın Temizlik
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
porno