Bahar Temizliğini Daha Hızlı Bir Hale Getirin

Bahar Temizliğini Daha Hızlı Bir Hale Getirin
10.05.2019
292

Havalar giderek ısınmaya başladığı dönemde bahar temizliği için her evde doğru vakit gelmiştir. Uzun ve soğuk bir kış mevsiminin ardından evdeki tüm kir ve pasın ortadan kaldırılması için tam kapsamlı bir bahar temizliği gerekir.

Her ne kadar bu temizlik çok yorucu bir işlem olsa da kesinlikle hijyenik ve huzurlu bir ev sağlayacaktır. Herkesin gözünde büyüyen ve nereden başlayacağını bilmediğiniz bu temizlik aslında çok pratik bir plan ile daha hızlı bir şekilde tamamlanabilir.

Bahar temizliğini pratik bir hale getirmek için bazı püf noktalarından faydalanabilirsiniz.

Öncelikle evinizin boyutlarına göre bir plan yapabilir. Ardından gereken temizlik malzemelerini bir liste halinde hazırlayabilirsiniz. Çalışan kişiler 15 günde bir veya haftada bir iyi bir planlama ile her gün evin bir bölümü temizleyebilir.

Evde çok fazla toz ve bakteri biriktiren gazete ve dergileri uzaklaştırmak, insan sağlığına zararlı malzemeleri imha etmek gibi işlemler ön planda tutulmalıdır. Perde, yorgan, battaniye ve halı gibi ürünleri yıkamaya gönderip temel temizliğe başlamış olursunuz.

Banyo ve Mutfak İçin Temizlik Tüyoları

Kış mevsimi boyunca en çok kirlenen alanlar olan banyo ve mutfakta güçlü kimyasal deterjanlar kullanmak yerine sirke ve limon gibi doğal malzemelerle sağlıklı ve uygun fiyatlı bir temizlik sağlanabilir.

Özellikle son 6 ay içerisinde kullanılmayan ev eşyaları, giysiler ve aksesuarların tümünü bir geri dönüşüm noktasına veya ihtiyaç sahiplerine bağışlayabilirsiniz. Uzun süredir kullanılmayan ve değişmesi gereken eşyaları belirleyip, son kullanma tarihi geçmiş ürünleri evden uzaklaştırabilirsiniz.

Pratik Bir Salon Temizliği Nasıl Yapılmalı?

Bahar temizliği sırasında salon temizliğini pratik hale getirmek için her noktada ayrı bir tüyo kullanılabilir.

Dekorasyona katkı sağlayan yastık ve minderler evden uzaklaştırılarak, ferah bir ortam elde edilebilir. Kristal malzemeler gibi ürünler banyo küvetinde elma sirkesi ile hızlı bir şekilde temizlenebilir.

Mobilya temizliği yapılırken, antistatik temizleme bezleri kullanılarak hem tozlardan kurtulabilir hem de leke oluşma riskini uzaklaştırabilirsiniz.

Ayrıca cam, yüzey ve parke temizleme gibi noktalarda bitkisel deterjanlar kullanabilirsiniz. Hafif nitelikte çamaşır suyu tercih edebilirsiniz.

Ev temizliği bitirildikten sonra deterjan kokularını uzaklaştırmak için ev havalandırılmalıdır. Aromatik bir tütsü veya kokulu mumlar tüm bahar temizliğinin son noktasını oluşturacaktır.

Whatsapp
Günaydın Temizlik
Günaydın Temizlik
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
porno