Banyo Temizliğinin Püf Noktaları

Banyo Temizliğinin Püf Noktaları
23.06.2019
365

Banyo temizliğinde bazı püf noktalara dikkat ederek daha hızlı ve daha hijyenik bir temizleme yapabilirsiniz. Genellikle nem içeriği yüksek olan banyolar, bakterilerin üremesi açısından en uygun bölgelerden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Banyoların kapalı olması ve kış aylarından aşırı sıcak su buharı oluşmasından kaynaklı olarak nem içeriği yüksek olan banyolarda, camları açmanız ve banyo havalandırmanız oldukça önemlidir. Ayrıca banyo temizliği sırasında da camları açık bırakmaya dikkat etmeli, kimyasal temizlik malzemelerini solumamaya özen göstermelisiniz.

Banyo temizliğinde kenar ve köşe kısımlarda nemden dolayı meydana gelen küflenme sorununu ortadan kaldırmak için pas ve küf sökücü özelliği bulunan temizlik malzemelerinden yardım alabilirsiniz. Eğer doğal yollardan bir temizlik yapmak istiyorsanız, küf sökmek için karbonat ve limondan faydalanabilirsiniz. Ayrıca bu alanlarda bakteri üremesini engellemek içinde banyonuza bir miktar su ile karıştırdığınız sirkeyi dökebilir ve bir süre bekledikten sonra durulayabilirsiniz. Kimyasal olarak banyo temizliği için en fazla çamaşır suyu ve tuz ruhu kullanılmaktadır. Bu kimyasalları hiçbir şekilde birbiriyle karıştırmamalı ve kimyasalları solumamaya özen göstermelisiniz.

İdeal Banyo Temizliği Nasıl Yapılmalıdır?

Banyo temizliğinde her bölgeye uygun olarak farklı temizlikler yapılmaktadır. Mesela lavabo ve küvet için kireç çözücü özelliği bulunan temizlik malzemeleri kullanılırken, tuvaletler için çamaşır suyu gibi maddeler kullanılmaktadır. Birkaç dakika beklendikten sonra ovalanarak temizliği yapılan banyolarda, derinizin tahriş olmaması için eldiven kullanmanız gerekiyor.

Banyodaki bölgelere uygun olarak farklı fırça ve bezler kullanmalı, sağlığa ve hijyene dikkat etmelisiniz. Banyo temizliğiniz sonrasında güzel koku sağlamak için lavaboya naftalin, tuvalete de koku koyabilirsiniz.

Banyo temizliklerinde zemin için deterjandan faydalanabilirsiniz. Fırça yardımı ile fayansları temizlemeli, fırça yok ise bezden yararlanmalısınız. Fayans arasında bulunan derz temizliğinde kir çözücülerden faydalanabilir ve derzlere dolgu yapmak için dolgu kalemlerinden faydalanabilirsiniz. Paspasları temizlemeniz sonrasında banyo temizliğinizi sona erdirebilirsiniz.

Son olarak banyolarınızda bulunan cam ve aksesuar ürünlerini cam sil ve bez yardımı ile ovalayarak temizleyebilirsiniz. Hijyenik bir banyo temizliği için bu önerilerimizi takip edebilir, daha temiz bir banyoya sahip olabilirsiniz.

Whatsapp
Günaydın Temizlik
Günaydın Temizlik
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
porno