Boya ve Badana Sonrası Ev Temizliği

Boya ve Badana Sonrası Ev Temizliği
27.07.2017
398

Yaşam alanlarımız içerisinde hiç şüphesiz ki en çok değer verdiğimiz ve hijyen içerisinde yaşamayı tercih ettiğimiz yer evlerimizdir. Evlerimizin gerek inşaat ile beraber gerekse dönemsel olarak kullanıma dayalı badana ve boya ihtiyaçları ile beraberinde ev temizliği ihtiyacı doğar.

Evlerimizin boya ve badana işlerinden oluşacak olan boya akıntılarından ötürü cam ve yer temizlikleri zaman zaman çok da kolay olmayan bir sürece neden olmaktadır.

Yapılan işlemlerin akabinde yerlerde kuruyan ya da cama sıçrayarak kalıtsal hale gelen boya lekeleri ile beraber badana esnasında evin hoyratça kullanılarak tozlanması gayet normal bir süreçtir.

Bu işlemler dahilinde sadece yüzey ve camlar değil aynı zamanda her ne kadar muhafazası söz konusu olsa da eşyalı evlerde, evin genel olarak eşyaları da tozlanarak temizlik gereksinimini doğuracaktır.

Standart bir genel temizlik; yeni boya olmuş evinizin hijyeni için yeterli olmayacaktır. Ayrıca yüzey, cam ve eşyaların detaylı temizlik işlemleri de gerçekleşmeyecektir. Bunlarla beraber tekrardan en kısa sürede yeni badana olmuş olan duvarlarınızda, özellikle eşyalarınızın temas edeceği ya da az aralıklı bölgelerinde kararmalara sebep olacaktır. Devamında da duvarların sanki boya olmamış gibi tekrar kirlenmesine neden olacaktır.

Böyle bir olay silsilesinin başınıza gelmemesi için boya ve badana işlemlerinden sonrasında detaylı bir şekilde ev temizliği profesyonel ekipler tarafından gerçekleşmesi gerekir. Ayrıca hijyen açısından da duvarlarınızın boyasının daha uzun ömürlü muhafaza olması açısından gereklidir.

Boya ve Badana Sonrası Detaylı Ev Temizliği

Yeni badana olmuş evleriniz adına detaylı temizlik işlemleri için iki ayrı unsur söz konusudur. Bu konuda inşaat ile beraber gerçekleşecek olan badana sonrası temizlik işlemleri için inşaat sonrası temizlik baz alınarak bir işlem yürütülür. Bununla birlikte eşyalı evinize uygulanan badana sonrası temizlik ise detaylandırılacaktır.

Bu koşullar içerisinde temizlik şirketleri ile görüşme esnasında bunu belirtmeniz çok önemlidir. Hatta mümkünse keşif istemek daha da mantıklı olacaktır.

Yüzeyler ve camlar üzerinde kalan boya kalıntılarının kimyasal ile temizlenerek ilgili yüzeylere zarar vermeyen malzemeler kullanılmalıdır. Geri kalan eşyaların detaylı temizlikleri ile beraber yerleştirilmesi esas alınarak detaylı ev temizliği işlemlerini profesyonel firmalar ile gerçekleştirebilirsiniz.

Whatsapp
Günaydın Temizlik
Günaydın Temizlik
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
porno