Ev Temizliği Nasıl Yapılır

Ev Temizliği Nasıl Yapılır
16.07.2017
268

Ev temizliği genel olarak, özellikle çalışan bayanların hafta sonları gerçekleştirdiği uzun süreli ve yeri geldiğinde işkence haline dönen bir eylemdir. Temizlik işlerinin haftalık olarak gerçekleşerek detaylı bir temizlik haline dönmesi nedeniyle yeri geldiğinde bütün bir hafta sonuna mal olabiliyor. Bu nedenle çözüm önerileri arasında temizlik süresinin olabilecek en az sürede gerçekleştirilmesi yer alabilir. Ev temizliğini daha hızlı ve pratik yapmak için bazı bilgiler;

  • Bulaşık ya da çamaşır yıkama gibi günlük ev temizliği ile ilişkili işlerin, hafta sonuna bırakılarak biriktirilmemesi gerekir. Hafta sonu gerçekleşecek detaylı temizlik adına bazı bölümlerden sizi kurtararak zaman konusunda tasarruf etmenize yardımcı olacaktır.
  • Ev temizliği işlerinin tamamını hafta sonu yapmak yerine ütü, banyo temizliği gibi işlemlerin farklı bir gün içerisinde programlayarak gerçekleştirmek iş yükünü hafifletecektir. Bununla birlikte hafta sonu temizliğe ayıracağınız zamanınızı da aynı şekilde azaltacaktır.
  • Temizlik malzemelerinizi koyduğunuz yer belli olsun ve alanlarına göre gruplandırarak, günü gelip ihtiyacınız olduğunda gereksiz bir zaman kaybı yaşamayın.
  • Hafta sonu gerçekleşecek olan temizlik işlerini aile fertleri ile paylaşıp, bitmesi gereken süre konusunda sınır getirmeniz önemli bir noktadır. Bu durum aileniz içerisinde özellikle çocukların sorumluluk duygusunu geliştirecek hem de size yardımcı olacaklardır.
  • Temizlik malzemelerini etkili ve sağlam olanlarından tercih edin. Örneğin; elektrik süpürgesi, üst düzey kapasiteye sahip olması durumunda işleriniz adına aynı bölgeyi tekrar tekrar silmek zorunda kalmayarak kısa sürede temizliğinizi bitirebilirsiniz.
  • Temizlik işlerinde sistem çok önemlidir. Evinizin hangi bölümünü temizlerseniz temizleyin başlangıç noktanızı kapı olarak belirlemelisiniz. Ardından tavan ile devam etmelisiniz ki hiçbir yeri atlamadan ve tekrar aynı yeri temizlemek zorunda kalmadan işlerinizi bitirebilirsiniz.

Kaç Gün Aralıklarla Ev Temizliği Yapılmalıdır?

Ev temizliği, çok yönlü bir temizlik işlemi olmasından ötürü esasen her gün sistematiği oturtularak gerçekleşmesi gereken bir durumdur.

Kullanım alanlarının sıklığı da göz önünde bulundurularak rutin bir şekilde günlük ya da haftalık süreci etkin bir şekilde kullanmak sizlerin yaşantınıza bağlı olarak değişecektir. Ancak detaylı bir temizlikte de yardımcı olacak kısa süreli günlük temizlikler her daim tercih edilmeli.

Whatsapp
Günaydın Temizlik
Günaydın Temizlik
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
porno