Halı Nasıl Kolay Silinir

Halı Nasıl Kolay Silinir
29.05.2018
726

Halılar bir evin olmazsa olmazlarıdırlar. Eviniz veya işyerinize kattığı güzel görüntü daha uzun ömürlü olsun istiyorsanız, halılarınızı temiz tutmalısınız.

Öncelikle tüm evi veya işyerinizi temizlerken değil, kısa aralıklarla halınızı süpürmelisiniz. Çünkü tüm halıyı temizlemek istediğinizde halınızın içinde toz veya kir olmaması işinizi kolaylaştıracaktır.

Evinizin içindeki bir halıyı kısa aralıklar ile süpürüp temiz bir hale getirmediğiniz takdirde, halıya her bastığınızda ayağınıza yapışan bakteriler ve tozlar diğer odalarınıza da gidecek ve tüm eviniz tozlanmış olacak.

Haftada bir halılarınızı süpürerek buna engel olabileceğiniz gibi, daha geniş aralıklarla halılarınızı silebilirsiniz. Peki kalın bir tabakaya sahip olan halı nasıl kolay silinir? Halılarınızı silmek istediğinizde, normal şampuan ve su kullanmanız bazen işe yaramayabilir.

Halılarınızda sizin görmediğiniz ve uzun süredir birikmiş toz ve bakteri bu temizleme işlemini kolayca yapmanıza izin vermez. Bu yüzden halılar için özellikle üretilen toz ve şampuanları kullanmak halınız ne kadar inatçı olursa olsun temizliğinizi kolay bir hale getirecektir.

Kolay Halı Silmek İçin En Etkili Ürün Hangisidir?

Halılarınızı en kolay şekilde silmenizi sağlayacak temizlik ürünü halı temizleme tozudur. Eğer halı temizleme tozu bulamadıysanız karbonat da kullanabilirsiniz fakat toz daha etkili olacaktır.

Normal bir vakitte halılarınızı silmek istediğinizde çok yorulabilir ve değerli vaktinizden olabilirsiniz. Fakat eğer halı temizleme tozunu halınızın üzerine eşit şekilde yayarsanız ve 1 gece beklerseniz, toz halınızda ki tüm kirleri yumuşatacaktır.

Bu sayede ertesi gün temizliğe uyandığınızda sizi temizlenmek için bekleyen ve size zorluk çıkartmayacak bir halı ile karşılaşabilirsiniz. Toz sayesinde halılarınızdaki kötü kokular da gidecektir.

Silme işlemini yaptıktan sonra halılarınızı elektrikli süpürge ile süpürmelisiniz ki halılarınız iyiden iyiye temizlensin. Eğer bu işlemleri yapabilecek vaktiniz yoksa ya da halı temizleme tozunu bulamadıysanız, Ankara temizlik firmaları sizler için bu işlemleri kolayca halledebilir.

Temizlik firmaları, profesyoneller eşliğinde ev veya işyeriniz de bulunan halılarınızı kolayca silip ilk günkü haline getirebilir. Üstelik bir hayli kısa sürede bitecek olan bu işlem sayesinde değerli vaktinizi harcamadan halılarınızı temiz bir şekilde görebilirsiniz. Üst düzey hijyene erişmek için Ankara temizlik firmalarına ulaşmanız yeterli.

Whatsapp
Günaydın Temizlik
Günaydın Temizlik
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
porno