Corona Virüsten (Korona) Korunmak İçin Detaylı Ev Temizliği

Corona Virüsten (Korona) Korunmak İçin Detaylı Ev Temizliği
15.03.2020
293

Dünya üzerinde ilk kez Çin’in Wuhan şehrinde görülen Corona (Korona) virüsü, çok kısa bir süre içerisinde dünyayı sardı. Ülkemizde dahil olmak üzere 125 ülkede ve giderek artan seviyelerde etkisini gösteren bu virüs, solunum yolu enfeksiyonlarına neden olmaktadır. Kuşlarda ve memelilerde görülen bu virüs, insanlara bulaşması ile ciddi bir hastalığa dönüştü. 1960’lı yıllarda ilk kez keşfedilen Corona (Korona) virüsün toplamda 400’den fazla çeşidi bulunmaktadır.

Fakat insanlarda 4 farklı alt grupta görülmektedir. Soğuk algınlığı ile birlikte ortaya çıkan bu virüs, hafif, orta ve ağır olmak üzere 3 halde seyir gösteriyor. Daha çok yaşlı ve kronik hastalıkları bulunan kişilerde ölüm riski görülen bu rahatsızlık, genç ve sağlıklı kişilerde genel olarak hafif seyretmekte ve kısa süre içerisinde geçmektedir. Pek çok dünya ülkesinin ilk gündem maddesi olan Corona (Korona) virüsten, ev içerisinde alabileceğiniz temizlik ve hijyen kuralları ile korunma sağlayabilirsiniz.

Corona (Korona) Virüs Belirtileri

Çin’in Wuhan şehrinde bulunan deniz ürünleri ve çeşitli hayvan pazarlarının, virüsün ana çıkış noktası olduğu düşünülmektedir. Mevsimsel grip hastalıklarında olduğu gibi yaşlı ve kronik hastalığa sahip insanlarda daha yıkıcı olan Corona (Korona) virüs, insanlarda 14 günlük kuluçka süresi sürdürebiliyor. Solunum yolu, öksürme veya hapşırma, el sıkışma ve öpüşme gibi nedenlerle daha hızlı bulaşma ortamı bulan Corona (Korona) virüsün belirtileri ise şu şekilde karşınıza çıkmaktadır.

 • Yüksek ateş ve halsizlik hissetme
 • Solunum yolu sorunları
 • İştah kesilmesi ve kilo kaybı
 • Karın şişliği
 • Görme bozuklukları
 • Psikolojik değişimler, mutsuz ve sıkıntılı hissetme

Akciğer hastalığı, kanser ve diyabet gibi hastalıklara sahip olan kişilerde ağır olarak seyreden bu rahatsızlık, önem verilmemesi durumunda ölümcül olabilmektedir. Ev ortamında ve dışarıdaki hayatınızdaki alabileceğiniz bazı önlemler bu virüsten korunmanıza yardımcı olmaktadır.

Corona (Korona) Virüsten Korunmak İçin Alınacak Tedbirler ve Ev Temizliği

Corona (Korona) virüsten korunmak için yapabileceğiniz pek çok farklı işlem bulunmaktadır. Ev ortamında yapacağınız hijyen ve temizlik, enfeksiyon riskini azaltmaktadır. Ev içerisinde ortak kullanım alanlarını ayrıntılı bir şekilde yüzey dezenfektanları ile temizleyebilir, Corona (Korona) virüs ve bunun gibi pek çok zararlı organizmadan korunabilirsiniz. Corona (Korona) virüse karşı ev içerisinde alabileceğiniz önlemler şu şekilde karşınıza çıkmaktadır.

 • Sık sık evinizi havalandırmalısınız.
 • Tuvalet ve banyo gibi ortak kullanım alanlarında havalandırmaya ve temizliğe özen göstermelisiniz.
 • Evinize çok fazla misafir çağırmamalı, çağırdıysanız daha sonra detaylı ev temizliği yapmayı ihmal etmemelisiniz.
 • El temizliğinizi sabun ve su ile veya alkol oranı yüksek olan antiseptiklerle yapın.
 • Ev temizliğinizi yüzey antiseptikleri ile yapmaya özen göstermelisiniz.
 • El temizliği yapmadan, ellerinizle vücudunuza temastan kaçınmalısınız.
 • Evinizde nevresim, çarşaf ve bunun gibi sık dokunduğunuz malzemeleri dezenfekte etmelisiniz.

Ev içerisinde sık dokunmuş olduğunuz batarya, lavabo, kapı kolu ve yüzey temizliğini ayrıntılı olarak yapmaya önem vererek tam korunma sağlayabilirsiniz.

Corona (Korona) virüsten korunmak için profesyonel ev temizliği hakkında ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Ankara genelinde basınçlı su ile uyguladığımız detaylı Corona (Korona) virüs tedbir temizliği ve buharlı temizlik hizmeti için bize ulaşabilirsiniz.

Whatsapp
Günaydın Temizlik
Günaydın Temizlik
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
porno