Spor Ayakkabı Temizliğinde Püf Noktalar

Spor Ayakkabı Temizliğinde Püf Noktalar
01.07.2019
444

Gündelik hayatımızın ve gardıroplarımızın vazgeçilmezleri arasında yer alan spor ayakkabılar, en sık kullandığımız eşyalarımız arasında yer almaktadır. Yaz veya kış fark etmeksizin her mevsim kullanılabilen bu ayakkabılarımız, zamanla kirlenmekte ve kötü kokular biriktirmektedir. Gerek rahatlıkları gerekse kullanışlı olmaları dolayısıyla her kıyafete rahatlıkla kombine edilebilen spor ayakkabılarımızı doğru bir temizleme ile daha uzun süre kullanabilir ve daha temiz gösterebiliriz.

Ev, okul, gezi veya iş hayatında kullanabildiğimiz spor ayakkabılarımız, leke veya kir oluşumlarına maruz kalabilmektedir. Toz veya kir dolan spor ayakkabılarımızı temizlemek için birçok farklı temizlik yöntemi yer almaktadır. Bu yöntemler her spor ayakkabısında aynı değildir. Bunun nedeni ise kullanılan malzeme veya renk seçimidir. Sizlere rahatlıkla spor ayakkabılarınızı temizleyebileceğiniz yöntemleri sunacağız.

Spor Ayakkabı Temizliğinde Kullanılacak Malzemeler?

Spor ayakkabı temizliğinde birkaç farklı malzemeden yardım alabilirsiniz. Bu malzemeler; yumuşak bez, diş fırçası, sirke, su ve gliserin olarak karşınıza çıkmaktadır. Bunun yanı sıra sabun kullanarak da spor ayakkabılarınızı temizleyebilirsiniz. Çamaşır makinesinde ayakkabılarınızı yıkamak spor ayakkabılarda iyi sonuçlara yol açmayabilir. Ayakkabınızın yıpranmaması ve aşınmaması için spor ayakkabıları çamaşır makinesinde yıkamamaya özen göstermelisiniz.

Sabun yardımı ile spor ayakkabılarınızı temizlemek için ilk olarak ayakkabınızı bağcıklarından kurtarın ve etrafı kirletmemeye özen gösterin. İlk olarak ayakkabı bağcıklarınızı beyaz sabun ile güzelce yıkamalı ardından ise sıcak sabunlu suya ayakkabılarınızı kısa süre sokarak kirleri yumuşatmalısınız. Daha sonra diş fırçası yardımıyla ayakkabıya zarar vermeden kirleri fırçalayabilir ve  spor ayakkabılarınızı temizleyebilirsiniz.

Spor ayakkabılarınızda meydana gelen küf ve pas lekeleri, uzun süre kullanılmadığından ötürü ortaya çıkmaktadır. Bunun yanı sıra rutubet nedeniyle de oluşabilen küf ve pas lekelerini gliserin ile ortadan kaldırabilirsiniz. Bu yöntem için bir parça pamuğa gliserin dökmeli ve ardından ayakkabınızda oluşan küf ve pas lekelerini silmelisiniz.

Özellikle yaz aylarında sık kullanım durumlarında meydana gelen koku oluşumu, ayak kokusu sorunu yaşayan kişilerde biraz daha fazla meydana gelmektedir. Rutubet veya nemi yüksek olan muhafaza yerlerinde ayakkabılar kokar ve bu koku kolay kolay geçmez. Bu sorunu ortadan kaldırabilmek için ayakkabınızın içerisinde karbonat koyabilirsiniz.

Whatsapp
Günaydın Temizlik
Günaydın Temizlik
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
porno