Temiz Bir Ev İçin Karıncalardan Kurtulmanın Doğal Yöntemleri

Temiz Bir Ev İçin Karıncalardan Kurtulmanın Doğal Yöntemleri
28.06.2019
387

Özellikle evlerin mutfak kısımlarında olmak üzere tüm evinizi sarmaya çalışan karıncalar, zamanla can sıkmakta ve insanları rahatsız etmektedir. Sıcak havalarda daha da sık görülmeye başlanan bu durumu, kimyasal yolla veya doğal yöntemler ile çözebilirsiniz. İlk olarak çok sorun yaratmayan bu karıncalar, zamanla ev içerisinde çoğalmakta ve evin her bölgesine dağılmaktadır. Evin içerisinde bırakılan yemek ve içecek artıklarından dolayı ortaya çıkan bu sorun, ev ortamında bulunan doğal malzemeler ile rahatlıkla ortadan kaldırılabilmektedir.

Koku yetenekleri çok gelişmiş olan karıncalar, koloniler ile birlikte yiyecekleri yuvalarına taşımakta ve yemeğe giden yolu feromonlar sayesinde işaretlemektedir. Etkili bir şekilde bu karıncalardan kurtulabilmek için uygulayabileceğiniz pek çok farklı yöntem yer almaktadır. Karıncıları öldürmeden evinizden uzaklaştırabileceğiniz doğal yöntemler sayesinde sizde bu sorunu kökünden çözebilirsiniz. Karıncalardan kurtulmak için ilk yöntem evinizi ve mutfağınızı temiz tutmaktan geçmektedir. Karıncalar, evde bulunan yemek kokusuna veya atıklarına gelmektedir. Bunun yanı sıra karıncıların girebileceğiniz kapı ve pencerelerdeki delik ve çatlakları onararak da bu sorunun önüne geçebilirsiniz.

Karınca Kovucu Yöntemler

Evinizi basan karıncalardan kurtulmak için evinizde bulabileceğiniz birçok farklı malzeme bulunmaktadır. Bu malzemeler; Karbonat, Toz Şeker, Kavanoz Kapakları, Ölçü Kaşığı, Sirke, Limon ve Sprey Şişesi olarak karşınıza çıkmaktadır. Karıncalardan kurtulmak için kullanabileceğiniz en etkili yöntemlerden birisi sirkedir. Sirkeyi su ve limon ile karıştırarak bir sprey şişesine doldurun ve karıncalar çıktığı yerlere bu karışımı sıkın. Bu uygulamayı birkaç kez tekrar etmeniz sonrasında karıncalar evinizden uzaklaşacaktır.

Karıncalardan kurtulmanın bir diğer yolu ise toz şeker ve kabartma tozu karışımıdır. Bu karışımı yapabilmek için 3/4 yemek kaşığı ölçü alabilirsiniz. Kavanoz kapağında karıştırabileceğiniz bu malzemeleri, karıncaların bol geldiği yerlere koymalı ve bir süre beklemelisiniz. Bu yöntem sonunda karıncalarda kurtulabileceksiniz. Daha sonra bu karışımı koyduğunuz yerleri sirkeli su ile temizlemeyi unutmayın.

Tarçın da karıncalardan kurtulmanıza yardımcı olacak bir diğer malzemedir. Karıncaların nefret ettiği bu malzemeyi, karıncaların giriş noktalarına koyarak sorununuzu ortadan kaldırabilirsiniz. Ayrıca tarçın yağı veya tarçın tozunu da karıncaların geldiği yere koyarak da bu yöntemden faydalanabilirsiniz.

Whatsapp
Günaydın Temizlik
Günaydın Temizlik
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
porno