Hemen Tıkla Ara 7/24 - 0312 580 4634
Halı Temizliği Nasıl Yapılır

Halı Temizliği Nasıl Yapılır

Halılar ev yaşantımızın vazgeçilmezlerindendir. Hem evi sıcak tutar, hem de dekoratif anlamda güzel gözükerek sürekli kullanılan eşyalardandır. Ama en çok kirlenen eşyalardan da biridir. Dışarıdan üzerimizde gelen tozlar, kirler, dökülen çaylar, vb. kirler zamanla halıda birikerek halının derinlerine işler ve kötü kokulara neden olur. Bu kokular oldukça rahatsız edicidir. Eğer ki evde çocuğunuz varsa o halıdaki kirlerin temizliği daha çok zorlaşır. İlk olarak halıları güzelce süpürmek gerekir. Süpürgeyi düzenli şekilde yapmak şarttır. Süpürgenin ulaşamadığı toz, kir halı da derinlerine iner. Bu nedenle belli aralıklarla halıda derinlemesine temizlik yapmak gerekir. Halı temizliğinde belli başlı yöntemler vardır. İlki profesyonel halı yıkama firmalarına başvurmaktır. Ama bazen yıkatılan halılar beğenilmeyebiliyor. Bunu için birçok kişi halılarını kendi yıkamayı tercih ediyor. Halı temizliği için üretilen halı makineleri de oldukça işe yaramaktadır. Fakat halı yıkama makinesini kullanmakta oldukça zordur. Halı yıkama makinesini kullanmak güç ister ve çok yorar. Bu nedenle bu yöntemi tercih edenler kadar, etmeyenlerde fazladır. ancak bu konuda Ankara temizlik şirketleri aracılığı ile profesyonel yardım alabilmeniz mümkündür. Diğer bir yöntem ise evde doğal yollarla yapılan temizliklerdir.

Doğal Yöntemle Halı Nasıl Temizlenir?

Halı temizliğinde karbonatın etkisi büyüktür. Karbonatı kirli olan halının üzerine serperek 1 saat bekleyin, daha sonra süpürge yardımıyla serptiğiniz karbonatları süpürün. Karbonat bakterileri yok ederek, kötü kokuların gitmesine de yardımcı olur. Bir diğer doğal yöntem ise sirkedir. Suya sirke ekleyerek halıları silmeniz, kötü koku ve lekeleri gidermeye yardımcı olacaktır. Lekeyi çıkarmanın en önemli yolu ise, dökülen lekeye zaman kaybetmeden hemen müdahale etmektir. Dökülen lekenin üzerine hemen soda dökerek lekenin derine inmeden yüzeye çıkmasını sağlayarak lekeyi temizlemek gerekir. Halıdan gelen kötü kokuları yok etmenin diğer yöntemi, satılan halı şampuanlarıdır. Halı şampuanıyla düzenli şekilde kullanılmalıdır. Halı şampuanını suyun içene katarak halıyı şampuanlamak gerekir. Daha sonra bez yardımıyla halıyı iyice durulayıp, süpürgeyle süpürerek halıyı kurutup temizlik bitirilir. Halıya diğer genel temizlik malzemeleri sürmek kesinlikle yanlıştır. Özellikle çamaşır suyu, çünkü çamaşır suları halınızı yıpratarak halının rengi de solmalara neden olmaktadır

Ankara Sincan Temizlik Şirketleri

Ankara Sincan Temizlik Şirketleri

Ankara Sincan Temizlik Şirketleri Sağlıklı bir iş ve yaşam alanının öncelikle temiz olması gerekir, ve temizlik uygun malzemelerle ve düzenli aralıkla yapılmalıdır. Ancak gündelik hayatın rutin işleri arasında temizlik aksayabilir ya da yorucu gelebilir. Bu yüzden bu işi sizin yerinize titizlikle h..

İnşaat Sonrası Temizlik Ankara

İnşaat Sonrası Temizlik Ankara

 İnşaat Sonrası Temizlik Ankara Ankara da hizmet veren Günaydın Temizlik yeni yapılarınızın temizliğini yaparak size üstün bir hizmet sunuyor. Firmamızın inşaat sonrası temizlik konusunda üstün bilgilere sahip olmasıyla birlikte profesyonel kadrosuyla ismini duyurmuştur. Özellikle inşaat sonr..

Kreş Anaokulu Temizliği Hizmeti

Kreş Anaokulu Temizliği Hizmeti

Kreş Anaokulu Temizliği Hizmeti Temizlik sektörü içinde yaygınlaşmış durumda olan ve insanların sağlıklı bir şekilde zahmet çekmeden temiz bir alanda yaşamalarını sağlayan temizlik firmaları anaokulu ve kreş temizliği de yapmaktadır. Çocuklarınızın gün boyu vakitlerinin neredeyse tamamını geçirdik..