Hemen Tıkla Ara 7/24 - 0312 580 4634
Halı Temizliği Nasıl Yapılır

Halı Temizliği Nasıl Yapılır

Halılar ev yaşantımızın vazgeçilmezlerindendir. Hem evi sıcak tutar, hem de dekoratif anlamda güzel gözükerek sürekli kullanılan eşyalardandır. Ama en çok kirlenen eşyalardan da biridir. Dışarıdan üzerimizde gelen tozlar, kirler, dökülen çaylar, vb. kirler zamanla halıda birikerek halının derinlerine işler ve kötü kokulara neden olur. Bu kokular oldukça rahatsız edicidir. Eğer ki evde çocuğunuz varsa o halıdaki kirlerin temizliği daha çok zorlaşır. İlk olarak halıları güzelce süpürmek gerekir. Süpürgeyi düzenli şekilde yapmak şarttır. Süpürgenin ulaşamadığı toz, kir halı da derinlerine iner. Bu nedenle belli aralıklarla halıda derinlemesine temizlik yapmak gerekir. Halı temizliğinde belli başlı yöntemler vardır. İlki profesyonel halı yıkama firmalarına başvurmaktır. Ama bazen yıkatılan halılar beğenilmeyebiliyor. Bunu için birçok kişi halılarını kendi yıkamayı tercih ediyor. Halı temizliği için üretilen halı makineleri de oldukça işe yaramaktadır. Fakat halı yıkama makinesini kullanmakta oldukça zordur. Halı yıkama makinesini kullanmak güç ister ve çok yorar. Bu nedenle bu yöntemi tercih edenler kadar, etmeyenlerde fazladır. ancak bu konuda Ankara temizlik şirketleri aracılığı ile profesyonel yardım alabilmeniz mümkündür. Diğer bir yöntem ise evde doğal yollarla yapılan temizliklerdir.

Doğal Yöntemle Halı Nasıl Temizlenir?

Halı temizliğinde karbonatın etkisi büyüktür. Karbonatı kirli olan halının üzerine serperek 1 saat bekleyin, daha sonra süpürge yardımıyla serptiğiniz karbonatları süpürün. Karbonat bakterileri yok ederek, kötü kokuların gitmesine de yardımcı olur. Bir diğer doğal yöntem ise sirkedir. Suya sirke ekleyerek halıları silmeniz, kötü koku ve lekeleri gidermeye yardımcı olacaktır. Lekeyi çıkarmanın en önemli yolu ise, dökülen lekeye zaman kaybetmeden hemen müdahale etmektir. Dökülen lekenin üzerine hemen soda dökerek lekenin derine inmeden yüzeye çıkmasını sağlayarak lekeyi temizlemek gerekir. Halıdan gelen kötü kokuları yok etmenin diğer yöntemi, satılan halı şampuanlarıdır. Halı şampuanıyla düzenli şekilde kullanılmalıdır. Halı şampuanını suyun içene katarak halıyı şampuanlamak gerekir. Daha sonra bez yardımıyla halıyı iyice durulayıp, süpürgeyle süpürerek halıyı kurutup temizlik bitirilir. Halıya diğer genel temizlik malzemeleri sürmek kesinlikle yanlıştır. Özellikle çamaşır suyu, çünkü çamaşır suları halınızı yıpratarak halının rengi de solmalara neden olmaktadır

Ankara Keçiören Temizlik Firmaları

Ankara Keçiören Temizlik Firmaları

Ankara Keçiören Temizlik Firmaları Ankara da yaşayan kişiler temizlik şirketleri açısından oldukça şanslı kişilerdir. Çünkü burada yer alan şirketler aralarındaki rekabet sayesinde her geçen gün sağladıkları kaliteli hizmeti daha fazla arttırmaktadır. Keçiören temizlik şirketleri arasında kendinize..

İnşaat Sonrası Temizlik

İnşaat Sonrası Temizlik

İnşaat Sonrası Temizlik İnşaat sonrası temizlik, ev sahipleri için en çok uğraş gerektiren ve derhal yapılması gereken işlerden biridir. Çünkü kimse pis bir eve taşınmak istemediği gibi inşaat sonrası temizlik eğer geciktirilirse lekelerin çıkarılması zaman içinde zorlaşacaktır. İnşaat sonrası temi..

Ankara Temizlik İş İlanları

Ankara Temizlik İş İlanları

Temizlik şirketimize Ev temizliğinde çalışmış deneyimli gündelikçi bayanlar alınacaktır. Ankara Günaydın Temizlik şirketimiz  Bünyesinde çalıştırılmak üzere Bayan elaman alınacaktır.Ankara temizlik iş ilanları, Ankara bayan temizlik personel iş ilanları 20-40 Yaş aralığında Bayan personeller alın..