Mükemmel Temizliğe Ulaşmak

Mükemmel Temizliğe Ulaşmak
05.05.2019
301

Bir evin hanımı olmak, o evi sadece çekip çevirmek ya da gündelik işlerini yapmaktan ibaret değil. Hanım, aynı zamanda eş yönetici anlamına da geldiği için ev hanımları makamlarını ve şahıslarını temsil eden evlerinin temizliğine ayrı bir önem verirler. Ne de olsa evleri onların kim olduğunu dışarıya anlatan en önemli aracılarıdır.

Hal böyle olunca ev temizliği de başka bir boyuta girer. Erkeklerin bu kadar derinlemesine ve detaylı temizliğe anlam verememesini de bu konuyu sadece bir temizlik olarak değerlendirmelerine bağlayabiliriz.

Temizlik ya da tertip öyle veya böyle bir şekilde yapılabilir; ama mükemmel temizliğe ulaşmak mümkün mü? Bazı küçük ip uçları ile sizi mükemmel temizliğe götürecek yol güzergahını çizmeye çalıştık.

Kireçlenmiş Musluk ve Duş Başlıkları

Görüntü kirliliği bir yana, misafir geldiğinde sizi mahcup etmesinden endişe ettiğiniz kir ve kireç artıklarından kurtulmak çok da zor değil. Üstelik bunu evdeki malzemelerle de yapabilirsiniz.

Sadece 20 dakikanızı ayırarak, kireçli duş başlıkları ve muslukları sirke ile ovun ve mükemmel, doğal parlaklığa ulaşın. Bu işlemi musluk ve duş başlıklarının kireç tutmaya başladığını her gördüğünde tekrar ederek daha kalıcı bir parlaklık elde edebilirsiniz.

Yüzeyi Kirlenmiş Ütü Temizliği

Gözenekleri tıkanmış ütünün gözenek içlerindeki kireçten kurtulmanız artık ütülerin oto kireç temizleme özelliği ile çok daha kolay. Peki, zamanla tabanı kirlenen ya da giysilerinizin kalıntıları nedeni ile kayganlığını kaybeden ütünüzü nasıl temizleyeceksiniz?

Bunun için kimyasallara hiç gerek yok. Ütü masanızın üzerine bir örtü koyduktan sonra örtünün üzerine biraz tuz serpin. Ütünüzün buhar ve su püskürtme özelliklerini kapatarak ütünüzü maksimum sıcaklıkta iken bu tuzun üzerinde ütü yapar gibi gezdirin. Yeterli miktarda bu işlemi yaptığınızda tüm kir ve kalıntıdan kurtulmuş olacaksınız.

Can Sıkan Mobilya Çiziklerinden Kurtulmak

Zaman içerisinde, kullanımınıza bağlı olarak masa, sehpa ve benzeri ahşap eşyalarınızda çatlaklar ve çizikler oluşabilir. Bu çatlak ve çizikleri onarmak için doğal malzemelerden istifade edebilirsiniz.

Yarım fincan kadar zeytinyağı ile yarım fincan limon suyunu karıştırdıktan sonra çizik ve çatlakların üzerine tatbik edin. Bu karışım ile sildiğinizde, ahşap eşyalarınızın daha pürüzsüz olduğunu göreceksiniz.

Whatsapp
Günaydın Temizlik
Günaydın Temizlik
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
porno