Evcil Hayvan Beslenen Evin Temizliği

Evcil Hayvan Beslenen Evin Temizliği
31.12.2014
392

Evimizde hayvan besliyorsak dikkat etmemiz gereken bazı hususlar var. Evimizde hayvan beslemek güzel, bu durum, ev temizliğinde kat ve kat dikkatli olmayı gerektiriyor.

Bir köpek ya da kediniz varsa, düzenli olarak temizlik yapmalı ya da yaptırmalısınız. Hijyen kurallarına özen göstermelisiniz ayda 1 defa detaylı temizlik yaptırmalısınız dip köşe her yer temizlenmeli.

Kuş, köpek kedi ya da balıklarla aynı evi paylaşmak çok güzel ve keyifli. Evin içinde koşturarak evimize hareket getiren ve güzel sesleriyle bizi uyandıran sevimli dostlarımız, karşılıksız sevgileriyle içimizi ısıtıyor. Ancak onlarla evimizi paylaşırken, temizlik ve hijyen kurallarına daha fazla dikkat etmeliyiz.

Önemli olan bazı noktalar; kum kapları, mama kapları, kafesler daha da dikkat ve özen istiyor. Üstelik evde çocuklar varsa, çocuklarımızı bu gereçlerden uzak tutup daha az temas almasını sağlamalıyız.

Sevimli Dostlarımız Dışarı

Ünlü veteriner dilaver bey şöyle diyor. Hayvanların sokağa çıkartılıp dolaşmaya ihtiyaçları vardır. Dolayısıyla evdeki temizlik ve dezenfeksiyon işleri daha fazla önem kazanıyor.

Halılara veya parkelere düşen kıl toz gibi insan sağlığını doğrudan tehdit eden durumları yok etmek için yapılması gerekenler vardır. Bunlar, kedi veya köpekleri dışarıdan eve alacağımız zaman ilk önce fırçalayıp üzerindeki kopan tüy ve tozlardan arındırmalıyız. Sonra ayakları ve yerlere temas eden yerlerini silmeliyiz kirden tozdan arındırmalıyız. Sonrasında banyoda daha detaylı temizliğini yapabilirsiniz.

Hayvanlarınızı Fırçalayın

Dışarıda dolaşan bit hayvan tüylerine bulaşan bir keneyi eve taşıyor olabilir. Eve gelindiğinde fırçalamak ve taramak henüz deriye yapışmamış karınca, böcek ve kenenin kolaylık ile düşmesini sağlar.

Dışarıdan geldiğinde, özenli bir fırçalama ve tarama sonra patiler silinir alerjik astım problemi yoksa tüylerden fazla korkmamak da gerekir. Çünkü hastalığı tüy değil tüye yapışan parazit yumurtaları yapar.

Hayvanlarımızın su, yem ve mama kaplarını çelik paslanmaz malzemeleri tercih etmeliyiz. Daha az bakteri ve mikrop tutar.

Tuvalet Eğitimi ve Temizliği

Bilindiği gibi özellik ile kedilerin ve köpeklerin kum kapları çok fazla kirlenir ve pislenir. Bakteri ve mikrop üretir. Bunu en aza indirmek için her gün eldiven ile temizleyip biriken pisliği alıp yıkamalı dezenfekte etmelisiniz.

Hayvanlarımız için özel çiş peti kullanımına özen gösterip çok daha kolay temizliğini yapabiliriz. Pis olan peti eldiven ile alıp yenisi ile kolay pratik değiştire biliriz.

Hayvanlarımız ile her temastan sonra ellerimizi yıkamayı ihmal etmeyiniz.

Yemek kapları su kaplarını temiz tutalım her gün yıkayalım

Sevimli dostlarımızın temizliği bizim de temizliğimiz anlamına geliyor

Çocuklarımızı bakteri ve mikroplardan uzak tutun.

Whatsapp
Günaydın Temizlik
Günaydın Temizlik
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
porno