Bahar Temizliği Püf Noktaları

Bahar Temizliği Püf Noktaları
26.05.2018
271

Bahar temizliği, özellikle Türk kadınlarının en sevdiği aktivitelerden bir tanesidir. Değişen mevsimle beraber, nasıl tüm dünya güneşe teslim oluyorsa, onlarda evlerinin temizliğe teslim olmasını ister.

Dışarda açan güneşle beraber evlerimizin güzel kokularla dolmasını isteyen annelerimiz pek de haksız sayılmazlar. Çünkü bu güzel mevsime tertemiz bir evin içerisinde girmek hiç de fena fikir değil. Fakat normal bir temizlikten farklı olan bahar temizliği, daha ayrıntılı ve daha yorucudur. Daha yorucu olmasının asıl sebeplerinden bir tanesi ise plansız ve düzensiz hareket edilmesidir.

Bahar Temizliği Püf Noktaları Nelerdir?

Bahar temizliği püf noktaları dendiğinde akla gelen ilk şeylerden bir tanesi plan ve düzendir. Şayet düzensiz bir şekilde bir o odayı bir o koridoru temizlediğinizde daha fazla yorulacak ve temizliğin bir türlü bitmediğinden şikayet edeceksiniz.

Eğer aklınızda bir temizlik şeması oluşturup nerede başlayacağınızı ve nerede bitireceğinizi belirlerseniz, her şey daha zevkli ve daha kolay hale gelecektir. Temizliğe başlamadan önce ise öncelikle her şeyi yerine yerleştirmen sana vakit kazandıracaktır.

Normalde yatak odanızda olması gereken saç kurutma makinesi banyonuzdan çıktığında harcadığınız vakit ve efor yanınıza kalsın istiyorsanız, temizliğe başlamadan önce evi bir toplamanızı öneririz.

Tüm evi topladıktan sonra, evde yaşayanların ve misafirlerin en çok vaktinin geçtiği alanlar olan salon ve mutfağa ağırlık vermek en mantıklısı olacaktır. Salonu temizlemiş olmak, temizlik esnasında yorulduğunda dinlenmek için salonu ziyaret ettiğinde sana pozitif duygular kazandırır.

Bir temizlik sırası oluşturmak, yapılabilecek en mantıklı hareket olabilir. Önce yerleri süpürmek, sonra camları silmek, sonra ise tozları alıp her tarafı silmek mantıklı olacaktır. Diğer tüm ayrıntı işlere ise, evi genellikle temizledikten sonra geçilebilir.

Mutfak temizliği ise bahar temizliğinin en önemli anlarından biridir. Bir hayli ayrıntıyı içinde bulunduran mutfakta, buzdolabını boşaltıp raflarını silerek, ocağınızı yağ çözücü ile silip deterjanlayarak veya dolaplarınızı boşaltıp içlerini silerek işe başlayabilirsiniz.

En önemlisi ise mutfakta ayrıntıları atlamamaktır. Banyo temizliğinde ise ilk olarak fayansları halledebilirsiniz. Derzler için kireç çözücü kullanabilir, ardından küvet veya duşa kabininiz için kolları sıvayabilirsiniz.

Eğer tüm bunlar için vaktiniz yoksa, Ankara temizlik firmaları en az sizler kadar özen göstererek evinizi veya ofisiniz sizler için temizliyor. Tüm ayrıntıları ile temizliği bir şölen haline getiren bu firmalar, daha temiz bir ortamda vakit geçirmeniz için hizmet veriyor.

Whatsapp
Günaydın Temizlik
Günaydın Temizlik
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
porno