Banyo Temizliğinde Bilinmesi Gerekenler

Banyo Temizliğinde Bilinmesi Gerekenler
07.10.2020
262

Banyo, evlerde temizlenmesi gereken ilk alanlardan biridir. Evlerde çok fazla kullanılan alanlardan biri olan banyonun temizliği de çok önemlidir. Kesinlikle hijyenik ve daima temiz olması gereken yerlerden biri olan banyo için etkili ürünler kullanılmalıdır. Bu konuda temizlik ürünlerinin en başında ise çamaşır suyu geliyor. Bu malzeme ile banyoyu daha kısa bir surede temizleyebilirsiniz. Bir fırça yardımı ile banyoyu 10 dakika kadar çamaşır suyu ile fırçalayabilir, temiz yapabilirsiniz. Hijyenik bir ortam olması gereken banyo temizliğinde çamaşır suyunun bekletilmesi de çok önemlidir.

Bu sebeple banyoyu temizlerken çamaşır suyunu bir süre bekletmeniz, kirlerin daha kolay çıkmasını ve etrafın güzel kokmasını sağlamaktadır. Banyo temizliğinde yapmanız gereken bir diğer işlemde duş başlığı temizliğidir. Duş başlığını temizlerken ise sirke ve su kullanabilirsiniz. Sirke ve suyu karıştırıp bir poşet yardımıyla duş başlığına geçirin. Bu işlemin ardından bir 15 dakika kadar bekleyin. Tüm işlemlerin ardından banyonuz kireç ve pislikten arınır, tertemiz olur. Bunun dışında banyonuzu bu şekilde sürekli dezenfekte etmeli ve sürekli temiz tutmalısınız.

Banyo Temizliği Yöntemleri

Banyo, evlerde her zaman en fazla kirlenen alanlar arasındadır. Sürekli olarak temiz tutulması gereken banyoların temizliğinde ise birkaç puf noktayı bilmenizde fayda var. Öncelik olarak banyoda ilk olarak temizlenmesi gereken yer klozettir. Çamaşır suyunu klozete döküp, fırçalama işlemini yaparak, temizleyebilirsiniz. Çamaşır suyu ile dezenfekte ettiğiniz banyoda, daha sonra başka yerleri temizlemelisiniz. Banyo temizliğinde önemli olan bir diğer asama ise duş başlıklarının temizliğidir. Sirke ve su duş başlığını temizlemede oldukça etkilidir. Bunun dışında küvetleri ve lavaboları da ovalamanız gerekir.

Küvet ve lavabo onarımı banyo temizliğinde en önemli işlemdir. Bu işlemde krem ve fırça kullanmanız yeterlidir. Krem ve fırça ile ovalamanızı iyi bir şekilde yapabilir, temizleyebilirsiniz. Bununla birlikte banyoyu farklı urun ve yöntemler ile de temizleyebilirsiniz. Bu yöntemlerde lavabo ürünlerini kullanabilirsiniz. Bir kabın içerisine bulaşık deterjanı, karbonat ve ılık su ile karışım yapın. Bu karışım ile banyodaki her yeri etkili bir şekilde ovalayıp, temizleyebilirsiniz.

Whatsapp
Günaydın Temizlik
Günaydın Temizlik
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
porno