Banyo ve Tuvalet Temizliği

Banyo ve Tuvalet Temizliği
24.01.2015
567

Tuvalet ve banyo temizliği çok önemlidir. Banyolar çok detayı içinde barındırır. Detaylı temizlenmesi gereken çok alana sahiptir. Tuvalet ve banyolar (ebeveyn banyosu) doğru temizlenmezlerse hijyen açısından ve estetik açıdan kötü ve kirli bir görünüm ortaya çıkar.

WC ve banyolar hangi sıklıkla temizlenmeli? Temizliğe nereden başlamalıyız? Kısacası banyo temizliğinin detayları nelerdir?

Tuvalet ve banyolar genel olarak da ıslak zeminler çok fazla mikrop ve bakteri barındırmaktadır. Bu nedenle ev içinde sirkülasyonun ve sık kullanımın söz konusu olduğu alanlardır. Bunun içinde her gün en fazla 15 dakikanızı ayırarak genel bir bakım gerçekleştirebiliriz.

Banyo, tuvaletlerin her zaman için toplu ve temiz bir görünüme sahip olmasını sağlayabilirsiniz. Tuvaletin ve banyonuzun her gün bakımını gerçekleştirseniz bile haftada bir defa çok detaylı, kapsamlı bir temizlik uygulaması yapılması gereklidir.

Muslukların ve Bataryaların Temizliği

Musluk ve batarya duş kabini gibi ekipmanların metallere zarar vermeyen krem bazlı temizlik malzemeleri ile temizlenmesi çok önemlidir.

Musluk ve duşlar sudaki kireç lekesi, şampuan, sabun atıkları gibi etkenlerden fazlası ile etkilenirler. Özellikle bağlantı noktaları kiri, pası adeta bir mıknatıs gibi çekerler. Özellikle bu noktaları ve suyun çıkış alanlarını yumuşak fırça yardımı ile kolaylıkla temizleyebilirsiniz.

Klozet ve Kapaklarının Temizliği

İlk kural olarak kendi hijyeninizin sağlanmasıdır. Bu nedenle klozetler temizlenmeden önce ellerinize tek kullanımlık eldiven giymeniz çok doğru olacaktır.

İlk olarak kapak temizliğini sert bir deterjanla temizleyip klozet iç temizliğini yapıp iyi bir durulama sağlamalısınız. Klozet ve tuvalet taşlarının temizliğini her gün aksatmadan yapmalısınız.

Duşa Kabinlerin Temizliği

Her evde olmazsa olmaz duşa kabin Duşa kabinin her banyo sonrası kurulanması çok önemlidir. Su lekeleri, deterjan ve sabun artıkları duşa kabine yapışmadan yok olur, bu çok önemli.

Biriken tüy, kıl gibi çok fazla mikrop üreten ve görsel olarak da çirkin görünen atıklardan eldiven yardımı ile temizlememiz önemlidir.

Islak Zeminler ve Fayans Derz Araları

Fayans ve kalebodurlar da haftada bir zemine uygun temizlik malzemeleri ile dezenfekte edilmelidir. Özellikle bu alanlarda buharlı temizliği öneriyoruz. Temizliğimizi en son yerleri vileda yardımı ile uygun deterjan ile silip bitiriyoruz.

Bilgi ve randevu için telefon numaralarımızdan ulaşabilirsiniz.

Whatsapp
Günaydın Temizlik
Günaydın Temizlik
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
porno