Buharlı Temizlik ile Eviniz Hijyene Doyacak

Buharlı Temizlik ile Eviniz Hijyene Doyacak
20.10.2017
282

Hijyenin bir çoğumuz için önemli bir yeri vardır. Bu yüzden durmadan temizlik yaparız ancak temizlik yaparken kullandığımız kimyasal maddelerin hijyen açısından nasıl bir etki bıraktığından emin olamayız. Doğal ürünlerin birçoğuyla ise aradığımız pırıl pırıl görünümü elde edemeyiz.

Buharlı temizlik ise hiçbir kimyasal ürün kullanmadan, sadece su yardımıyla yapılan etkili bir temizlik yöntemidir. Hem maddi açıdan hem de uzun süreli ve hijyenik temizlik sağlaması açısından tercih edilen bu yöntemi evin farklı alanlarında kullanabiliyoruz.

Buharlı temizlik sert zeminlerde (PVC, mermer, parke, ahşap, metal, seramik gibi) kullanılırken, ocak temizliğinde, fırın temizliğinde, halı temizliğinde ve pek çok farklı alanda da kullanılabilir.

Pek çok farklı özelliğe ve şekle sahip buhar makineleri mevcuttur, ancak buhar makineleri çalışma prensibi açısından benzerdir. Su haznesine koyulan su birkaç dakika içerisinde ısınır ve zemine uygun buhar ayarına getirilip kullanıma hazır hal alır.

Su içine koyabileceğiniz parfüm ve esanslar kimyasal kullanmadan evinizin mis gibi kokmasını da sağlayacaktır.
Aynı zamanda buharla temizleyeceğiniz zeminin çabuk kuruması zamandan tasarruf etmenizi, sonradan oluşacak lekelerinden en aza inmesi açısından etkilidir.

Buharla Temizleyebileceğiniz Farklı Alanlardan Birkaç Örnek Vermek Gerekirse;

1- Halı temizliği: Çeşitli deterjan ve kimyasallar halılarınızın çabuk eskimesine sebep olurken temizlemesi de çok zahmetli olan bir iştir. Buharlı makineler sayesinde önden tozu kiri çekilen halılar kısa bir sürede tertemiz olur. Islak şekilde bekletilmeyeceğinden mikrop ve bakteri de barındırmayacaktır.

2-Mutfak fırını ve paslanmazlar: Ticari mutfaklara sahip fast food, kafe, pastane ve restoran gibi işletmelerde ticari fırın, paslanmaz, tezgâh gibi sık kullandığımız malzemeleri geleneksel yöntemlerle temizlemek kolay değildir. Zaten bu tür temizleme yöntemlerinde kimyasal kullanmak gerektiğinden, özellikle gıda endüstrisi için tavsiye edilmemektedir. Buharlı temizlik makinelerinin çeşitli aparatları ile ulaşılamayan yerler ve kalıntılar kolayca temizlenebilir.

3-Yatak, minder, yastık: Bu ürünlerde su, deterjan ve kimyasal madde kullanmak küf, mantar ve bakteri oluşumunu olumsuz etkiler. Buharlı temizlik ile kolayca temizlenebilen bu ürünler, bakteri oluşumuna izin vermez.

Whatsapp
Günaydın Temizlik
Günaydın Temizlik
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
porno