Granit Tezgah Temizliği Nasıl Yapılır?

Granit Tezgah Temizliği Nasıl Yapılır?
31.03.2020
338

Özellikle son yılların en fazla kullanılan mutfak tezgahlarından birisi olan granit, dayanıklılığının yanı sıra şık ve güzel bir görünüm sağlamaktadır. Volkanik magma kaynaklı olarak ortaya çıkan bu taş, dekoratif bir görünüm elde etmenize yardımcı olmaktadır. Ayrıca ısıyı izole edebilen granitler, en fazla bu nedenden ötürü mutfaklarda tercih edilmektedir. Leke ve izlerin de kolaylıkla temizlenebildiği granit tezgahlar, oldukça pahalı olarak da karşınıza çıkmaktadır. Mutfağın yanı sıra banyolarda da tercih edilen bu ürün, yanlış temizlik yöntemlerinden kaynaklı olarak zamanla yıpranmaktadır. Bu nedenle granit tezgahlarınızı temizlerken uygun yöntemler seçmelisiniz.

Evinizin en fazla zarar gören alanlarından birisi olan tezgahlarınız, gerek yemek artıkları gerekse farklı sebeplerden ötürü kirlenmektedir. Düzenli olarak kısa sürelerle de temizleyebileceğiniz tezgahlarınızı, her yemek hazırlığı sonrasında az su ve mikro fiber bez yardımıyla temizleyebilirsiniz. Günlük olarak tozunu alabileceğiniz veya kimyasal maddelerle de temizleyebileceğiniz granit tezgahlarda, organik temizlik malzemelerini de kullanabilirsiniz. Temizlik malzemesi ve yöntemi seçmek için ise bazı şeylere dikkat etmeniz gerekmektedir.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Granit tezgah temizliği yaparken dikkat etmeniz gereken şeylerden birisi kullanılan malzemenin ne olduğunu bilmekten geçmektedir. Isınma ve aşınmaya karşı oldukça güçlü olan granit tezgahların hepsi aynı cinsten değildir. Bu ürünler yapılırken reçine veya farklı ürünlerle işlenebilmektedir. Bunun için granit yüzeyin ne olduğunu bilmeli ve ona uygun temizlik malzemesi seçmelisiniz.

Mutfağınızda bulunan tezgah temizliğinde ağır kimyasal ürün kullanmamanız gerekiyor. Tezgaha zarar veren ve yıpratan bu ürünlerin yanı sıra, pH değeri dengeli olan temizlik malzemelerini seçebilirsiniz. Ayrıca temizlik öncesinde ufak bir alanda temizlik malzemesinin tezgaha zarar verip vermediğini deneyerek de kontrol edebilirsiniz.

Ayrıca granit tezgah temizlerken mikro fiber bez gibi yumuşak bezleri tercih edebilir, ılık ve duru su ile temizlik yapabilirsiniz. Granit tezgahlar için özel olarak üretilen temizlik malzemelerini seçerek daha etkili ve sağlıklı temizlik yapabileceğiniz bu alanlarda, asit içermeyen doğal temizlik ürünlerini de kullanabilirsiniz. Son olarak granit tezgah temizliğinde çizilmeye neden olabilecek ürün kullanımından uzak durmalı, havlu veya yumuşak bez kullanmalısınız.

Whatsapp
Günaydın Temizlik
Günaydın Temizlik
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
porno