Köpek Tüyleri Kanepeden Nasıl Temizlenir?

Köpek Tüyleri Kanepeden Nasıl Temizlenir?
31.05.2019
575

Birçok evde sevimli ve sadık dostlar olarak tercih edilen köpekler, her ne kadar sevilirse de ortama bıraktıkları tüyleri nedeniyle aslında büyük bir şikayet oluşturmaktadır. Ancak bu tüyleri temizlemek için çok pratik ve hızlı öneriler kullandığınızda, çok fazla yorulmadan temizlik sağlayabilirsiniz.

Köpek tüylerini temizlemek için kullanabileceğiniz ilk yöntem olarak, tüy toplama rulolarını tercih edebilirsiniz. Günümüzde birçok ev eşyası satan mağazada veya marketlerde temin edebileceğiniz bu rulo ürünleri yüzeyleri sayesinde güçlü bir yapışkan madde sağlar. Ruloların kullanımı ile kanepe veya perde gibi yüzeyler üzerinden köpek tüylerini kolaylıkla alabilirsiniz.

İkinci bir yöntem olarak elektrik süpürgesi sayesinde köpek tüylerinden kurtulabilirsiniz. Ancak sıradan bir elektrik süpürgesi kullanmak yerine hızlı bir çekme gücü oluşturan ve sağlam bir süpürge kullanmanız önemlidir. Gündelik temizlik için de kullanacağınız bu süpürge özellikle alerjik hastalık yaşayan kişiler için de daha sağlıklı olacaktır.

Kesin Çözüm İçin Lastik Eldiven

Aslında kanepe, koltuk, yatak ve elbiseler üzerinden köpek tüylerini temizlemek için rulo veya elektrik süpürgesi gibi malzemeler yerine kullanabileceğiniz çok daha pratik bir malzeme bulunuyor. Temizlik işlemleri gerçekleştirmek veya mutfakta yemek hazırlamak için kullandığınız plastik lateks eldivenler köpek tüylerinden kurtulmak için sizlere kesin bir çözüm sağlayacaktır. Kanepe, perde veya giysilerde lateks eldiven ile köpek tüylerini temizlemek için kullanabileceğiniz iki farklı yöntem bulunuyor.

Seçilebilecek ilk yöntem için öncelikle bir lastik temizlik eldiveni alınarak, içine herhangi bir malzeme doldurulabilir. Dolgulu bir hale gelen bu eldiven, koltuk veya döşemeler üzerinde hızlıca sürüldüğünde, sürtünme etkisi sayesinde tüm köpek tüyleri kolay bir şekilde toplanabilir. Bu noktada statik enerji sayesinde tüyler toplanırken, zamanla oluşan küçük tiftikler de temizlenebilir. Aslında bu işlem eldiven ele geçirilerek de sağlanabilir.

Diğer yöntemi uygulamak için bir lateks eldiveni su ile ıslattıktan sonra yine döşeme üzerinde sürerek temizlik sağlayabilirsiniz. Bu sayede köpek tüyleri eldiven üzerine yapışır ve döşemeden ayrılarak temizlik oluşturur. İşlem tamamlandıktan sonra bu eldiven yıkanıp temizlenerek, daha sonraki dönemlerde tekrar kullanılacak şekilde muhafaza edilebilir.

Whatsapp
Günaydın Temizlik
Günaydın Temizlik
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
porno