Cam Temizliği Nasıl Yapılır

Cam Temizliği Nasıl Yapılır
28.04.2018
1.236

Cam temizliği bayanların sevmediği işlerin başında gelir. Çünkü camları silmek oldukça zor ve tehlikelidir. Yüksek kattaki dairenin dış camını silmek korkutucu olabilir. Ama ne kadar tehlikeli bir iş olsa da camları düzenli bir şekilde silmek gerekir. İçeriden bakıldığında kirli cam nasıl kötü bir görüntüye sebep oluyorsa, dışarıdan bakıldığında da aynı şekilde kötü görünür.

Camın kirliliği evin bulunduğu yere göre değişiklik gösterir. Cadde üzerinde ki evlerin cam temizliği oldukça sık yapılır. Çünkü arabalar geçtikçe yoldan kalkan tozlar camlara daha çok bulaşır. Genel olarak camlar ayda bir, ya da daha erken silinebilir. Birde evde çocuklar varsa camlar çok çabuk lekelenir. El izlerini, parmak izlerini temizlemek cam temizliğini daha da zor duruma sokacaktır.

Cam Nasıl Silinir?

Cam temizliğine ilk olarak camın çerçevelerinden başlanır. Eğer önce camlar silinirse çerçeveler silinirken camlar tekrardan kirlenebilir. Bu yüzden önce çerçeveler silinir. Camın çerçevesini silmek için bir kovaya biraz su ve içine bir miktar cif krem sıkılır.

Cif pimapenleri güzelce beyazlatır. Çerçevelerin tamamı ciflendikten sonra durulama suyuyla çerçeveler durulanarak silinir. Sonra camlara geçilir. İlk olarak camların kaba kiri, tozu ıslak bir bez ile alınır. Daha sonra camsil ile camlara birkaç fıs sıkılarak, cam bezi ya da gazete kağıdıyla camlar dairesel hareketler şeklinde silinir.

Süngerli çek pasla silmek: Bir kovaya deterjanlı su koyulur. Çekbasın süngerli tarafını deterjanlı su dolu kovaya batırılır. Sonra çekbasın diğer tarafıyla camın en üst bölümünden aşağıya doğru çekbası yavaşça çekip fazla suyu alınarak cam silinir. Bu yöntem ile silinen camı kurulamaya gerek kalmaz, daha kolay silinerek daha az zaman harcar.

Kolay Cam Silmenin Püf Noktaları

Cam silme suyuna bir miktar çamaşır yumuşatıcısı katılırsa camları silmek oldukça kolaylaşır. Bulaşık makinesi parlatıcısı da temizlik suyuna damlatılırsa camların pırıl pırıl parlamasını sağlayacaktır. Camları sildikten sonra toz, kir tutmaması ve buhar oluşmaması için, deterjanlı suyun içine biraz sirke katılırsa camların geç tozlanmasını önleyecektir. Bu durum camların buharlaşmamasına da yardımcı olur.

Whatsapp
Günaydın Temizlik
Günaydın Temizlik
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
porno