Çaydanlık Temizliğinde Mucize Temizlik Fikirleri

Çaydanlık Temizliğinde Mucize Temizlik Fikirleri
05.06.2020
455

Çaydanlık temizliği, günümüzde en çok kullanılan çelik malzemelerden oluşan kullanım eşyasıdır. Fakat sıklıkla kullanımı sonrası, ve yeteri kadar su olmadığı zamanda kaynamaya devam eden çaydanlıkların, daha çabuk sürede kireç bağladıklarını görmekteyiz. Bu kireçlerin çabuk çözülmesini sağlayacak iki yöntemden bahsedeceğiz sizlere.

Limon ve Karbonat Karışımı

Günlük hayatta çok sıklıkla kullanırız. Gerek limon, gerek karbonat. Peki bunların karışımı sonrasında nasıl bir sonuç meydana geleceğini merak ediyorsanız, hemen söyleyeceklerimizi uygulamaya geçebilirsiniz. Öncelikle limonun parlatma etkisi vardır, parlatma konusunda limon yardımcı olacaktır. Daha sonra karbonat, kirece karşı sökücü etkisi olması sebebi, bu iki karışımın da birlikte uygulandığı zaman, gözlerinize inanamayacağınız mucize sonuçlar göreceksiniz. O halde nasıl işlem yapılacağından bahsedelim sizlere.

Bir adet limonu parçalayın, karbonatın üzerine atın. Çaydanlığın yarısına kadar su doldurun ve tamamen doldurmamaya dikkat edin. Kaynamaya başlayınca dışarı taşmasını engellemiş olursunuz. Kısık ateşte kaynamaya bırakacağınız çaydanlığın içerisindeki kireçlerin, kaynamaya devam ettiği sürece kaybolduğunu göreceksiniz.

Diğer bir yöntem olarak da, çaydanlık temizliği adına limon tuzu etkisi, hem daha çabuk sonuçlar veriyor, hemde tek bir malzeme ile bu işi kolayca halletmiş oluyorsunuz.

Limon Tuzu ile Çaydanlık Temizliği

Çaydanlık temizliği yöntemlerinden sıklıkla evlerde aslında kullanılan bir yöntem. Fakat biz daha bu yöntemle tanışmamış olan kişilere, yardımcı olmak adına bu yöntemden de bahsetmek isteriz.

Öncelikle kireçli çaydanlığın tabanını kapatacak kadar limon tuzu ekleyin. Eğer çaydanlık çok kireçli ise, biraz daha fazla katabilirsiniz. Limon tuzunu kattıktan sonra, çaydanlığı ocakta kaynamaya bırakın. Eğer çok kireçli bir çaydanlık ise, bunu ortalama 20 – 25 dakika aralığında kaynatmanız yeterli olacaktır. Normal düzenli yapmış olduğunuz bir kireç çözme yöntemi ise, ortalama 10 – 15 dakika arası kaynatmak yeterli olur.

Kaynama gerçekleştirilirken, aynı zamanda kireçlerin de ortadan kaybolduğunu, aynı zamanda temiz bir taban bıraktığını göreceksiniz. Fakat sizler yinede, kaynama işi bittikten sonra, küçük bir fırça yardımı ile, çaydanlığın içini ovabilirsiniz. Küçük kalıntılar fırça yardımı ile tamamen kaybolmuş olacaktır.

Limon ve limon tozunun temizlikte saymakla bitmeyecek özelliği sayesinde, ev hanımlarına çok büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Eğer sizlerde limon temizliği hakkında daha detaylı bilgi almak istiyorsanız, limonun temizlikteki mucize etkisi isimli yazımıza göz atabilirsiniz.

Whatsapp
Günaydın Temizlik
Günaydın Temizlik
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
porno