Jaluzi Perde Temizliği Nasıl Yapılır?

Jaluzi Perde Temizliği Nasıl Yapılır?
07.08.2019
1.480

Uzun bir süre sadece iş yerlerinde kullanılan fakat son zamanlarda evlerde de tercih edilen jaluzi perdeler, alüminyum, metal ve ahşap gibi çeşitleri ile göz zevkinize hitap etmektedir. İstenilen her renk ve her ölçüde yaptırabileceğiniz jaluzi perdeler, tül yapısı barındırmamaktadır.

Güneşten korunmak amacıyla sizlere oldukça basit bir mekanizma sunan jaluzi perdelerin temizliği de oldukça kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Ev dekorasyonu nedeniyle de sık tercih edilen bu perde çeşidi, herhangi bir yıkama yapılmadan sadece toz bezi yardımıyla silinebilmektedir.

Dikey veya yatay ölçülerde açılma mekanizmasının yer aldığı jaluzi perdeler, oldukça uygun fiyatlara yaptırılabilmektedir. Tavan veya duvara monte edilebilen bu perdeler, teknolojiye ayak uydurarak kumanda ile de kontrol edilebilmektedir.

Zebra perde modeline oldukça benzeyen bu perdeler, çok çabuk toz tutmaktadır. Uzun ömre sahip olan bu perdelerin bakımını bazı püf noktalara dikkat ederek hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

Jaluzi perdelerde, temizlik çeşidi kullanılan ürüne göre değişmektedir. Yani ahşapta farklı kumaşta farklı yöntem tercih etmeniz gerekmektedir.

Jaluzi Perde Temizliğinin Püf Noktaları

Jaluzi temizliğinde nazik ve yumuşak olmanız gerekmektedir. Ufak bir hata sonucunda kullanılmayacak hale gelen bu perde temizliğinde, özenli ve bilinçli bir şekilde hareket etmeniz gerekmektedir. İçeriye giren ışık miktarını isteğinize bağlı olarak ayarlayabileceğiniz ayrıca modern bir görünüm katan bu perdelerin en büyük sorunu çok toz tutmalarıdır.

Jaluzi perdelerinize toz yapışmasını önlemek için toz fırçalarından yardım alabilirsiniz. Bunun yanı sıra bir elektrik süpürgesi yardımıyla tozları süpürebilir, daha sonra ise nemli bir bez yardımı ile perde bantlarını yumuşak bir şekilde silebilirsiniz.

Jaluzi çeşidine göre temizlik yaparken, kumaş jaluzide renk soldurmayan temizlik ürünleri kullanmalısınız. Eğer buna dikkat etmezseniz aşınma ve renk kaybına maruz kalabilirsiniz. Eğer ahşap jaluzi kullanıyorsanız temizleme fırçası ve mikrofiber bez kullanabilirsiniz. Bunda dikkat etmeniz gereken en önemli husus bezi sulu bırakmamak ve ahşabın şişmesine engel olmaktır.

Alüminyum ürünlerde ise çok sık şekilde silme işlemi yapmamaya özen göstermeli ve yıpranmasını önlemelisiniz. En doğru yöntem elektrik süpürgesi ile jaluzilerinizin tozlarını almak ve bunların yapışmasını önlemek olacaktır.

Whatsapp
Günaydın Temizlik
Günaydın Temizlik
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
porno