Elektrikli Battaniye Nasıl Temizlenir?

Elektrikli Battaniye Nasıl Temizlenir?
25.03.2020
427

Kış aylarının vazgeçilmez ürünleri arasında yer alan elektrikli battaniyeler, sıcak bir yatağa kavuşmanıza yardımcı olmaktadır. Yatak içerisinde üşümeden rahatlıkla uyuyabileceğiniz veya ısınabileceğiniz bu ürün, kesinlikle su ile temas ettirilmemelidir. 1990’lı yılların sonuna doğru ortaya çıkan bu ürün, zaman içerisinde kullanımdan dolayı kirlenmektedir. Kimyasal içerikli bir ürün ile de temizlememeniz gereken bu ürünü, farklı temizleme yöntemlerini kullanarak temizleyebilirsiniz. En fazla bayanlar tarafından tercih edilen bu ürünü, iyi koruma şartları ile istifleyebilir ve daha sağlıklı bir şekilde kullanabilirsiniz.

Çok üşüyen kişilerin tercih ettiği bu ürün, mevsim aralarında dolap veya yatak altında saklanabilmektedir. İçerisinde kablo bulunmasından ötürü normal yollarla temizleyemediğiniz bu ürünü, birkaç farklı yöntem kullanarak daha temiz bir hale getirebilirsiniz. Eğer ki bu ürünü temizlemek istiyorsanız ilk olarak ürünün yanında sizlere verilen kitapçığı bulmalısınız. Kitapçık üzerinden sizlere doğru ve kolay temizlik yöntemleri sunulmaktadır.

Elektrikli Battaniye Temizliğinde Püf Noktalar

Elektrikli battaniye temizliğinde dikkat etmeniz gereken ilk şey ürünü fişten çekmektedir. Elektrikli sistemine zarar vermemek için bataryasından ayırarak temizlik yapabileceğiniz bu ürünü, temizlik öncesinde iyi bir şekilde kontrol etmelisiniz. Elde yıkayabileceğiniz bu ürünü, ılık su ile dolu bir küvette hassas bir deterjan yardımıyla temizleyebilirsiniz. Suya bastırıp çıkarak durulayabileceğiniz ve temizleyebileceğiniz bu üründe, duyu sıkmak için hafifçe bastırmanız yeterlidir.

Çamaşır makinesinde de yıkayabileceğiniz bu ürünü, ilk olarak deterjanlı su içerisinde 15 dakika kadar ıslatmanız gerekmektedir. Ardından sabun ve su karışımı ile 2 dakika yıkamanız, daha sonra ise temiz ve soğuk su ile durulamanız yeterlidir. Hassas ve narin programında yapmanız gereken bu işlem sonrasında, ürünü çıkarabilir ve kurutabilirsiniz.

Kurutma işlemini eğer kurutma makinesinde yapacaksanız düşük derecede yapmaya özen göstermelisiniz. Eğer dışarıda kurutmak istiyorsanız da ürünü yukarıdan aşağıda doğru asmalı ve güneş etkisi ile kurumasını beklemelisiniz. Elektrikli battaniye temizliği yaparken ağartıcı özelliği bulunan temizlik malzemesi kullanmamaya dikkat etmelisiniz. Ayrıca ütülememeniz ve kalorifer gibi sıcak bir ürün üzerinde kurutmamanız gereken bu ürünü, düzenli olarak havalandırabilirsiniz.

Whatsapp
Günaydın Temizlik
Günaydın Temizlik
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
porno