Ev Temizliğine Nereden Başlanır?

Ev Temizliğine Nereden Başlanır?
19.02.2019
830

Ev temizliği yapmak içinizi karartıyor olabilir. İç kararmasının en temel sebeplerinden biri de temizliğe nereden başlayacağınızı bilmiyor olmanız olabilir. Karambole yapılan işlerde her zaman bir düzensizlik hakimdir. Düzensizlik olan yerde de muhakkak ki kaos vardır.

Ev temizliğini iç sıkıntısı olmaktan çıkarıp, kolay halledilir bir rutin haline getirmek istiyorsanız, kendinize bir plan ve düzen oluşturmanızda fayda var. Kendi başınıza o planı yapmaya bir türlü fırsat bulamıyor ya da o gidişatı oluşturmayı bir türlü beceremiyorsanız sizin için yaptığımız sıralamaya göz atabilirsiniz.

Ev temizliğine nereden başlanır ve nasıl devam edilir? Adım adım evinizi birlikte temizleyelim. Sizin için verdiğimiz bu pratik temizlik adımlarını uygulayarak karmaşadan uzaklaşabilir ve düzenli bir ev temizliği alışkanlığı edinebilirsiniz.

Ev Temizliğinde Pratik Temizlik Adımları

  • Adım 1

Havalandırma ilk ve en önemli adımdır. Havalandırılmayan ortamda iyi bir temizlik yaptığınızı iddia edemezsiniz. Bunun için önce tüm pencereleri açın, evinizi belirgin bir ferahlık oluşana kadar havalandırın.

  • Adım 2

Temizliğe klasik olarak salon ya da oturma odasından başlamayın. Bu kez yatak odanızdan işe koyuluk. Sabah kalktıktan sonra henüz hiçbir şeye el sürmedi iseniz yatak odanız en dağınık yerdir. Yataklarınızı toplayın ve düzeltin. Yataklarınızı topladığınızda bile yatak odanızdaki müthiş değişim hoşunuza gidecek.

  • Adım 3

Tüm çamaşırları toplayın. Temizler gardıroba, kirliler kirli sepetine gidecek şekilde ortada hiçbir çamaşırı bırakmayın.

  • Adım 4

Mutfağa yönelin ve bulaşıkların hakkından gelin. Bulaşıkları elde yıkamak yerine makinede yıkamayı tercih edin. Ocağınızda, tezgahınızda belirgin şekilde göze çarpan yağ ve kirler varsa onlardan da bir an evvel kurtulun.

  • Adım 5

Yerleri değişmiş eşyaları tekrar olması gereken yere koyun. Hangi eşya hangi odaya ait ise tekrar oraya koyun. Eğer tüm eşyaları doğru yerleştirecek kadar vaktiniz yoksa müsait bir zaman kadar ortada duran eşyaları bir kutu ya da torbaya koyun. İlk fırsatta da bu eşyaları yerlerine koyun.

  • Adım 6

Banyo ve tuvaleti temizleyin. Banyonuz ve tuvaletiniz ayrı ve her ikisini de temizlemeye vaktiniz yoksa tuvaleti temizleyin. Temizlik ile birlikte hijyeni de sağlamayı unutmayın.

  • Adım 7

Son olarak genel bir süpürme, hafif toz alma ve vaktiniz varsa paspaslama yapın.

Whatsapp
Günaydın Temizlik
Günaydın Temizlik
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
porno