Evdeki Aynalar Nasıl Temizlenir?

Evdeki Aynalar Nasıl Temizlenir?
11.07.2019
640

Ev temizliğindeki en zor bölümler arasında yer alan ayna temizlikleri, iyi bir temizlik yapılmaması durumunda lekeli ve kötü bir görüntü sarf etmektedir. Ev ortamında en fazla kirlenen nesneler arasında yer ayna temizliği doğru malzeme ve yöntem kullanıldığı takdirde oldukça hızlı ve kolay bir şekilde yapılabilmektedir.

En fazla kirlenen ayna çeşitleri arasında ise banyo aynaları yer almaktadır. Özellikle buhar, su veya diş macunu gibi lekelenmelere maruz kalan bu aynaların yanı sıra dekoratif ayna ve salon veya antre aynaları da yer almaktadır. Ayna temizliğinde ilk olarak doğru malzeme ve ekipman ayarlaması yapılması gerekmektedir.

Uygun yöntem ve malzeme seçimi sonrasında rahatlıkla temizleyebileceğiniz aynalar ile daha temiz bir eve sahip olabilirsiniz. Banyo aynalarında meydana gelen buğulanma sorunu için kendini ısıtan aynalar alabilir veya gliserin ile temizlik yapabilirsiniz. Buhar tanelerinin aynaya yapışmasını önleyen gliserinin yanı sıra, kapı veya pencereyi açarak içeriye hava girmesini ve buğulanmanın oluşumunu önleyebilirsiniz.

Ayna Temizliğinde Kullanılan Malzemeler

Ayna temizliği amacıyla birkaç farklı malzeme kullanılabilmektedir. Cam sil kullanmanın yanı sıra beyaz sirke, fısfıf, mikrofiber bez veya gazete yardımıyla ayna temizliklerini yapabilirsiniz.

Fısfısa dolduracağınız 1/3’lük ılık su sonrasında 1/3’ü kadar sirke ve üzerine tekrardan ılık su ekleyerek doğal bir ayna temizliği elde edebilirsiniz. Her çeşit ayna temizliğinde kullanabileceğiniz bu karışım, sağlık açısından da bir engel teşkil etmemektedir.

Eğer ahşap bir yüzeyde bulunan ayna temizliği yapacak iseniz ayna altına bir havlu koyarak ahşabın etkilenmesini önleyebilir ve bez yardımıyla aynalarınızı rahat ve kolay bir biçimde temizleyebilirsiniz.

Ayna temizlerken bezinizi dairesel ve nazik bir biçimde çevirmeli aynı şekilde de kurulamaya özen göstermelisiniz. Banyo aynalarında temizlik yapmak için ise biraz önce bahsettiğimiz gibi gliserin veya tıraş köpüğü ile yapabilirsiniz. Duşa girmeden önce uygulayacağınız tıraş köpüğü, aynalarınızda buğulanmanın önüne geçecektir.

Son olarak eğer güneş gören aynalarınızda sararma veya lekelenme meydana gelmiş ise bu durumu motor yağı ile çözüme kavuşturabilirsiniz. Bir pamuk yardımı ile uygulayabileceğiniz bu işlem sonrasında, aynanızı duru bir su ile temizleyerek işlemi tamamlayabilirsiniz.

Whatsapp
Günaydın Temizlik
Günaydın Temizlik
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
porno