Fırın Temizliğinin En Kolay Yolu

Fırın Temizliğinin En Kolay Yolu
20.06.2019
282

Ev temizliğine giriştiğinizde o kadar fazla temizlenecek yer varken insan aklına gelmeyen birçok yer bulunmaktadır. Bu yerler arasında bulunan fırın temizliğine biraz daha dikkat etmeniz gerekiyor. Biraz sabır işi olan fırın temizliğinde, taban ve tavan kısımların yanı sıra tel ve tepsi temizliği de oldukça önemlidir.

Fırın temizliğini yapmamanız yemek kokularının birbirine karışmasına veya yemek üzerinde siyah lekelerin oluşmasına neden olabilmektedir. Fırın temizlerken en fazla dikkat etmeniz gereken noktalardan birisi, temizlik amacıyla kullandığınız malzemenin insan sağlığına zarar vermemesidir. Temizlik malzemeleri arasında içerisinde toksik madde barındıran birçok ürün yer almaktadır. Bu ürünler akciğerlerinize etki edebilir ve sağlığınızı bozabilir.

Bundan dolayı fırın temizliği yaparken iyi bir temizlik malzemesi kullanmaya dikkat etmeli ayrıca fırın içerisinde yumuşak fırça kullanmaya özen göstermelisiniz.

Özellikle yemek artıkları olarak karşınıza çıkan fırın temizliğinde, lekelerin üzerine bir miktar sofra tuzu dökmeniz durumunda daha kolay bir şekilde temizlik yapabilirsiniz. Fırın temizliğinizi gerçekleştirebileceğiniz doğal malzemelerde bulunmaktadır. Evinizde rahatlıkla bulabileceğiniz bu maddeler ile daha sağlıklı bir temizlik yapabilirsiniz.

Doğal Ürünler ile Fırın Temizliği

Evinizde bulunan fırınlarınızın temizliğini yaparken kabartma tozu ve sirke gibi maddelerden yardım alabilirsiniz. Oldukça kolay bir şekilde yapabileceğiniz fırın temizliğinde, bu malzemeleri bir kap içinde karıştırmalı ve boşaltmış olduğunuz fırınınıza bu karşımı homojen bir şekilde sürmelisiniz. Kabartma tozunu su ile karıştırarak kirlere uygulayabilir, 12 saat kadar bu karışımı fırınınızda bekletebilirsiniz. Bu süre içerisinde kirleriniz çözülecek, sadece durulama ile temizliği sonlandırabileceksiniz.

Eğer hala geçmeyen lekeleriniz var ise bunu da sirke ile ortadan kaldırabilirsiniz. Son zamanlarda beyaz sirke olarak karşınıza çıkan temizlik ürününü, sprey kutu yardımı ile fırınınızda kir bulunan noktalara püskürtebilir, bir süre sonra sünger ya da bez yardımı ile temizlik yapabilirsiniz. Bu sayede tertemiz bir fırına sahip olabilirsiniz.

Fırınınızın oldukça yağlı olduğunu düşünüyorsanız, bu durumu sıcak su ve sirke karışımı ile ortadan kaldırabilirsiniz. Yağ çözme konusunda oldukça başarılı olan sirkeyi, bir kaba su ile ekleyin ve ısıtın. Ardından bu kabı fırınının içerisinde koyarak 2 saat çalıştırın. Buharlaşan bu karışım yağları çözecek ve sadece bez yardımı ile yeni gibi bir fırına kavuşmanıza yardımcı olacaktır.

Whatsapp
Günaydın Temizlik
Günaydın Temizlik
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
porno