Hijyen Nedir?

Hijyen Nedir?
13.01.2015
448

Sağlığa zarar verecek ortamlardan korunmak için yapılan temizlik önlemlerine hijyen denilmektedir. Sadece insan değil tüm canlı varlıkların temizliği hijyeni yapılmadığı taktir de birçok hastalığın başlangıcı olur.

Başta kişinin kendi sağlığı daha sonra başkalarının sağlıklı olmasının ilk yolu temizlikten geçmektedir. Her insanın kendine has temizliği ve hijyeni vardır. Su ve sabun temizliğin vazgeçilmez olmazsa olmazlarındandır.

Temizliğiniz Yaşam Boyunca Önem Taşır!

Kişinin sadece kendi vücut temizliği değil bulduğu ortamın da hijyen kurallarına uygun olması gerekmektedir. Tüm yaşam alanlarınızın temizliği düzenli olarak yapılması gerekmektedir. En ufak bir mikrop büyük bir hastalığın sebebi olabilir.

Çok ziyaret edilen alışveriş merkezlerinin temizliği çok sık temizlenmesi gerekmektedir. Günlük binlerce insan alışveriş merkezini ziyaret ediyor. Aynı şekilde otobüsler de mikrop yuvasıdır. Nedeni ise binlerce insanın aynı yerde oturması ve aynı yerden tutunmasıdır. Sık sık ellerinizi yıkayın. Vücut temizliğinizi yapın.

Bunların dışında evde beslenilen canlı hayvanların hijyeni uzman kişiler tarafından yapılması gerekmektedir. Çocukların hijyen kuralları, doğru ve zamanında verilmesi gerekmektedir.

Evde ailelerin vereceği hijyen eğitimi okulda öğretmenlerin vereceği hijyen eğitimi devamlı olarak çocuklar üzerinde etkili olacağı düşünülmektedir.

Temiz ortam temiz yaşam anlamına gelmektedir. Evlerinizin temizliği, iş yerlerinizin temizliği, kişisel temizliğiniz yaşam boyunca önem taşımaktadır.

Ankara ev temizliği, Ankara inşaat temizliği, Ankara temizlik şirketi. Günaydın Temizlik ailesi her zaman yanınızda.

Diş temizliği, saç temizliği, tırnak temizliği, vücut temizliği, ev temizliği, iş yeri temizliği.

Bilgi ve randevu için arayınız.

Whatsapp
Günaydın Temizlik
Günaydın Temizlik
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
porno