Temiz Bir Mutfağa 4 Adımda Ulaşabilirsiniz

Temiz Bir Mutfağa 4 Adımda Ulaşabilirsiniz
20.02.2020
236

İnsanın neredeyse tüm bir gününü alan mutfakların temiz kalması için dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Adım adım ilerleyerek, işlerinizi kolaylaştıracak ve tertemiz bir mutfağa ulaşmanızı sağlayacak olan en etkili kuralları sizler için paylaşıyoruz. Temiz bir mutfak için 4 adımda neler yapabileceğinizi ve sürekli temiz bir halde bırakmanın nasıl mümkün olacağını bu yazımız sayesinde görebileceksiniz.

4 Adımda Temiz Mutfak

  1. Tezgahlarınızda işinize yaramayan malzemeleri raflara kaldırın! Evinizin neşesi olan çocuklarınızın veya evcil hayvanlarınızın mutfaklara taşıyarak, tezgahlarınızda unutacağı eşyaları gördüğünüzde bunun ne işi var burada diye düşünebilirsiniz. Böyle bir durumla karşılaştığınızda eşyayı nerede olması gerekiyorsa oraya bırakabilir veya bıraktıkları bulaşıklar varsa, bunları kısa sürede makinelerinize veya lavabonuzun içerisine aktarabilirsiniz. Eskilerin tabiri ile rafa kaldırmanız gereken malzemeleri yerlerine yerleştirerek kendinize daha geniş alanlar açabilirsiniz.
  2. Çöp kutusunun yerini doğru konumlandırın. Eğer kalabalık misafirleriniz geliyorsa, aniden çıkıp gelebilecek olan dostlarınız ve komşularınız varsa, bu durumda mutfaklarınızın temiz, sade ve karmaşadan uzak bir görüntüye ulaşmasında etkili olan adımlardan birisi de çöp kutularını doğru bir şekilde konumlandırmaktır. Çöp kutunuzun yerini göz zevkini rahatsız etmeyecek şekilde seçmeli, içerisine sığmayacak ürünleri atarak taşırmamalı, kapağını her seferinde tam olarak kapattığınızdan emin olmalısınız. Aksi halde kötü kokulara maruz kalacak olan mutfağınıza giren kişilerin yüzlerindeki o sevimsiz ifadeye maruz kalabilirsiniz.
  3. Mutfak evyesini parlatmayı ihmal etmeyin. Mutfağınızın temiz olduğunu hissettirecek olan küçük bir detay ise mutfak evyelerinin parlak görünmesidir. Gözlere ilk olarak çarpacak olan bu alanlar için üzerine bulaşık süngeri ve çamaşır suyu ikilisini kullanabilirsiniz. Böylelikle mutfaklarınıza girer girmez kişilerin dikkatini çekecek olan göz kamaştırıcı musluklarınızla temizliğe ne kadar önem verdiğinizi gösterebilirsiniz.
  4. Lavabolarınızı tertemiz bırakmadan günü bitirmeyin. Tüm yağlı ve kirli bulaşıklarınızı biriktirdiğiniz lavabolarınızda uzun süre beklettiğinizde kötü bir görüntüye ve kokulara neden olabilirsiniz. Hijyenik olmasını istediğiniz mutfaklarınız için ciddi tehlikeleri oluşturan bu alanlarınızı kolayca temizleyebilirsiniz. Tüm bulaşıklarınızı çok uzun süre bekletmeden kaldırdıktan sonra, lavabolarınızı sürtmeyi alışkanlık haline getirmeyi başarırsanız, bu sorunu da çözmüş olacaksınız. Elbette, temiz mutfaklara kavuşmanız için tüm aile bireylerine 4 adımda yapacaklarınızdan daha fazla görevler düşmektedir.
Whatsapp
Günaydın Temizlik
Günaydın Temizlik
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
porno