Temizlik Yaparken Göz Önünde Bulundurulmayan Ev Alanları

Temizlik Yaparken Göz Önünde Bulundurulmayan Ev Alanları
05.04.2020
229

Evinizi temizlerken unutabileceğiniz ve gözünüze çarpmayan yerlerin olduğunu biliyor muydunuz? Temiz, hijyenik ve sağlıklı olarak kullanmak isteyeceğiniz eşyalarınızın ve mutfaktaki alanlarınızın özenle temizlenmemesi halinde tehlikeli maddeleri biriktirebileceğini unutmamalısınız. İşte sizlere bu yazımızda mikropsuz hale getirebileceğiniz ve ev temizliğinde mutlaka hesaba katmanız gereken yerlerden söz edeceğiz.

Tezgahlarınızda Unutulan Ekmek Kızartma Makinesi

Dışarıdan bakıldığında tertemiz görünse de, tezgahlarınızda unuttuğunuz ekmek kızartma makinelerini hafifçe salladığınızda içerisindeki kırıntı seslerini duyuyorsanız, temizlemenizin vakti gelmiş demektir. Hemen her gün kullandığınız ve kullanılmayan zamanlarda ise bir köşede bırakmadan önce su, deterjan ve pasta bıçağı yardımıyla zarar vermeden temizleyebilirsiniz. Her ne kadar zor gibi görünse de, kısa sürede tamamlayabileceğiniz eşyalarınızdan birisidir.

Eskisi Gibi Çalışmadığını Fark Edeceğiniz Kahve Makinesi

Her sabah sizi kendinize getirecek olan ve daha dinç hissetmenizi sağlayan kahvelerinizi yudumlamak için kullandığınız kahve makinelerinde son zamanlarda farklı aromaları ve hoşunuza gitmeyen kokuları fark ediyorsanız, bu durumda neler yapabileceğinizi gözden geçirmelisiniz. Kullandığınız malzemeleri değiştirmenize rağmen sonuç değişmiyorsa, bu durumda temizlik için gerekli olan malzemelere başvurmalısınız. Bir temizlik bezi ve elma sirkesini alarak, yalnızca dakikalar içerisinde kahve makinelerinizi tıpkı ilk günkü performanslarında çalışması için hazır hale getirebilirsiniz.

Mikro Dalga Fırınlarınızı İhmal Ediyor Olabilirsiniz

İçerisinde türlü yiyecekleri pratik bir biçimde hazır hale getirmek için kullandığınız mikro dalga fırınlarınızın temizliğinde de aynı hızlılığı göstermeniz gerekmektedir. Tez zamanlarda temizlenmesi gereken bu ürünler için kimyasal maddelerden uzak durmalısınız. Suyun içerisine birkaç limon dilimini doğradıktan sonra fırınınızda kaynatmanız yeterli olacaktır. Daha sonra temiz bir bezle silerek, mikro dalga fırınlarınızı kısa sürede tertemiz bir görüntüye ulaştırabilirsiniz.

Dolap Üstlerini Tozla Kaplanmış Görebilirsiniz

Tavana dokunmayan son yılların modası haline gelen mutfak dolaplarının üst kısımlarına kolay yetişemeyeceğinizi düşündüğünüz için sıklıkla temizlemiyor olabilirsiniz. Ulaşılmasının zor olmasından ötürü çoğunlukla unutulan yerlerden olan mutfak dolaplarının üst kısımlarında tozları ve kirleri görebilirsiniz. Bir kova içerisine 5 litrelik su ve yarım bardak amonyak ekledikten sonra bir bez yardımıyla tüm yüzeyleri temizleyebilirsiniz. Böylelikle yiyeceklerinizi hazırlarken kendinizi daha sağlıklı bir alanda bulabilirsiniz.

Whatsapp
Günaydın Temizlik
Günaydın Temizlik
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
porno