Temizlik Yaparken Zamandan Kazanma Taktikleri

Temizlik Yaparken Zamandan Kazanma Taktikleri
13.03.2019
356

Ev hanımları, eğer temizlik konusunda hastalık derecesinde takıntılı değilseler, temizlik yaparken geçen zamanı israf olarak görürler. Uzayan temizlik saatleri, detaylı temizliklerde birbiri ardına ortaya çıkan eksiklikler ile işkence haline gelebilir.

Temizlik yapmak istiyor ve bununla birlikte kendinize de zaman kalsın diye çare arıyorsanız sizin için birkaç zamandan kazanma taktiği verebiliriz. Ev temizliği yaparken dikkat edeceğiniz birkaç durum ile süreyi kısaltabilir, kendinize daha fazla zaman ayırabilirsiniz.

Size çok basit gelebilecek birkaç püf nokta ile ne kadar çok zaman kazanacağınızı hayal bile edemezsiniz. Pratik, etkili, zamandan ve enerjiden tasarruf sağlayan hızlı temizlik için izleyeceğiniz yolu basit bir şekilde izah ettik.

Düzen ve Tertip Olsun

En kısa sürede biten temizlik, hiç başlanmayan temizliktir. Temizlemenizi gerektirmeyecek bir dağınıklık olmadığı sürece saatlerinizi hatta tüm bir gününüzü harcamanıza gerek kalmaz. Evinizi dizayn ederken hangi eşyanın nerede duracağına karar verdi iseniz o eşyaların, akşam yatmadan evvel olması gereken yerde durduklarından emin olun. Dağınık bir ev, temizleyecek daha fazla şeyin birikmesi anlamına gelir.

Kullanmadığınız Eşyalardan Kurtulun

Evin iç ortamı ile birlikte farkında olmadan sizi de boğan, gereksiz, fazla eşyalardan kurtulun. Eğer eşyalardan kurtulmaya içiniz elvermiyorsa bir depo ya da kilere de kaldırabilirsiniz. Ne kadar çok eşya varsa temizlik için o kadar çok zaman harcamanız gerekeceğini unutmayın. Eşyalarınızı azaltarak yaşam alanınızı da genişleteceğinizi unutmayın.

Bugünün İşini Yarına Bırakmayın

Düzeni bozulmayan bir ev istiyorsanız, kendinize de bağlı kalacağınız bir düzen oluşturmalısınız. Eğer o gün ya da o saat evin gerçekten temizliğe ya da toparlanmaya ihtiyacı varsa sakın ertelemeyin. Hafta sonu temizlik yaparken ortalığı da toparlamak gibi bir fikriniz varsa, bu fikirle kendi zamanınızdan çaldığınızdan emin olabilirsiniz. Kirli çamaşırları kirli sepetine atmak için vaktinin gelmesini bekleyin. Günübirlik ya da gün aşırı yapacağınız birkaç ufak dokunuş, sizi yoğun temizlik mesaisinden kurtarır.

Kullandığınız Makine ve Diğer Ürünler Kaliteli Olsun

Temizlik için kullanacağınız makine ve diğer temizlik ürünlerinin kalitesine önem verin. Düşük kalitedeki ürünlerin temizlik kabiliyeti de düşük olacaktır. Çekim gücü yüksek, ergonomik tasarıma sahip makineler ile köşe bucak evi süpürmeniz daha kolay olacaktır. Üstelik detaylı bir temizlik olduğu için eviniz daha geç kirlenecektir.

Whatsapp
Günaydın Temizlik
Günaydın Temizlik
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
porno