Tükenmez Kalem Lekesi Nasıl Çıkar?

Tükenmez Kalem Lekesi Nasıl Çıkar?
23.07.2020
782

Koltuktan veya halıdan Tükenmez kalem lekesini çıkarmak için bir çok yol deneriz. Gerek bulaşık deterjanı dökeriz, gerek çamaşır makineleri için kullanmış olduğumuz deterjanları dökeriz ve bunların ardı arkası hiç kesilmez. Fakat genel olarak baktığımız zaman tek bir çözüm varken kendimizi çok yoruyor olmamız hiçte iyi bir şey değil.

Günlük hayatta gerek ofis ortamında, gerek ev ortamında ve gerekse üzerimizde sıklıkla taşırız tükenmez kalemleri. Bazen kıyafetleri berbat eder, bazen çocukların ellerinde görürüz duvarlar mahvolmuş, bazende koltuklar çizilir çok üzülürüz. Tabi ki lekeleri çıkarmak için biraz deformasyon olabileceğinin de göz önünde bulundurulması gerekir. Fakat bizler, sizler için bu deformasyon konularının minimum seviyelere indirecek bir kaç basit yöntemden bahsedeceğiz. Bu sayede tükenmez kalem lekesi nasıl çıkar diye kendi kendinize bu soruyu sormak durumunda kalmayıp, bir an önce işlemlere geçmek isteyeceksiniz.

Tükenmez Kalem Lekesi Nasıl Çıkar?

Tükenmez kalem lekesinin henüz taze olduğu zamanda yapılacak en iyi yöntemlerden bir tanesi sabunlu su ile temizliktir. Yani ılık bir kıvamda olan suyu sabunla karıştırıp, köpürene kadar bekleyip, daha sonra lekeli bölgeleri silmekte kullanabilirsiniz. Mürekkep lekesinin köpüklü suya batırdığınız bezle hafifçe bastırıp silmeyi deneyin. Sildikten sonra da lekeli bölgeyi bir havlu yardımı ile kurulayın. Leke çıkmazsa eğer işlemi tekrar edip başka yöntemlere başvurabilirsiniz.

Beyaz Sirke Mürekkep Lekesi Çıkarmada Etkisi Büyük

Harikalar etkisi yaratan bir formül beyaz sirke. Hem mürekkepler üzerinde çok iyi işe yarıyor, hemde asetik özelliği sayesinde lekeleri etkili bir şekilde yok ediyor. Ayrıca kullanımı da, bir kimyasal kullanımına göre daha güvenli ve hızlı sonuç verir. Sirkenin her kanepede kullanılabilir olduğunu ve ancak yinede hasara neden olmasın diye herhangi bir bez üzerinde önce denenmesi daha faydalı olacaktır. Sonuçta herkesin kullandığı kanepe koltuk ve halı kumaşları aynı değil. Bu yöntem genel olarak yapılan ve henüz hiç bir kimseden şikayet alınmamış bir yöntemdir.

Tükenmez kalem lekesi nasıl çıkar sorusuna belki de kesin olarak verilecek net çözümler bu iki maddeden oluşuyor. Fakat beyaz sirkenin etkisini, 1 çorba kaşığı bulaşık deterjanı ve 2 çay kaşığı beyaz sirke, 1 bardak su ile bir kapta karıştırılıp, daha sonra lekeli bölgeye yumuşak bir bezle sürme işleminin daha da etkili olduğunu gördük. Çok fazla ovalamak, lekenin yayılmasına neden olabileceği bilgisini de vermeden geçmeyelim. Bunun yerine önce ovalayıp, daha sonra 10 dakika kadar bekleyip bir bez veya havlu ile kurulayıp sonucu görmek daha iyi olacaktır.

Whatsapp
Günaydın Temizlik
Günaydın Temizlik
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
porno