Ankastre Mutfaklar Nasıl Temizlenmeli

Ankastre Mutfaklar Nasıl Temizlenmeli
11.04.2017
367

Gri renkte ve paslanmaz dediğimiz inox eşyalarla donatılmış mutfaklar son yılların modası olmuş durumda. Hemen hemen birçok evde yaygınlaşmaya başlayan eşyalar ankastre mutfak sevenler için oldukça önemlidir.

Mutfağı hem şık hem de son teknoloji olduğu için kullanışlı bir hale getiriyor. Fakat bir o kadar da hassas eşyalar olduklarını söyleyebiliriz. O yüzden kesici, telli, sert aletlerle bu eşyalara müdahale etmemeniz gerekiyor.

Özellikle aspiratör, fırın, buzdolabı gibi eşyalarınıza özen göstermelisiniz. Bunu sizin adınıza kolaylaştırmak ve sağlıklı bir şekilde yapmanız için size birkaç önerimiz olacak.

İnox Eşyaların Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tüm elektronik mutfak eşyaların bir adet kullanım ve bakım kılavuzu oluyor. Sizler de öncelikle bu kılavuzu mutlaka okumalısınız. Önerilmeyen temizlik malzemelerini kullanmamanız uzun ömürlü olması açısından oldukça önemlidir.

Dikkat etmeniz gereken ilk unsurlardan biri biraz önce de bahsettiğimiz gibi bulaşık telidir. Süngerin sert kısmı gibi alanlarla eşyalarınızın dış yüzeyini silmemelisiniz.

Çizik oluşması maalesef geri dönüşü olmayan bir hata. Bunun için birkaç unsura dikkat ederek başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz.

Öncelikle, sıradan temizleme bezi yerine yüzeylere duyarlı mikrofiber bez kullanmanızda fayda var. Ocak üzerinde yaptığınız lekeleri de bu bezle silmelisiniz.

Bazı markaların paslanmaz yüzeyli elektronik eşyalar ve ankastre mutfaklar için özel olarak ürettiği temizleme ürünleri bulunmaktadır. Yüzey temizlerken bunları da kullanabilirsiniz.

Bilinen kimyasal deterjanlar bu ürünlere daha çok ve olumsuz etki etmekte. Bu sebeple direkt olarak bulaşık deterjanı ya da çamaşır suyu gibi sert ürünler kullanmamanız daha iyi olacaktır. Kullanım kolaylığının yanı sıra, zarar vermemesi için püskürtmeli ürünler tercih etmeniz gerekiyor.

Sizlere ipucu olması adına bir de bebek yağını tavsiye edebiliriz. Bu ürün de ürün içeriği olarak temiz olduğu için ocak, fırın gibi birçok alanda parlak sonuçlar veriyor.

Whatsapp
Günaydın Temizlik
Günaydın Temizlik
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
porno