Parke Temizliği İçin Yararlı İpuçları

Parke Temizliği İçin Yararlı İpuçları
12.06.2020
622

Parke temizliği, evlerde dikkat edilmesi gereken bir malzeme türü olduğu için, kullanılacak temizlik deterjanları ve kimyasallara biraz daha dikkatli olmayı gerektiriyor. İsterseniz parke temizliği öncesinde, zeminlerde kullanmış olduğumuz parke nedir ve parke hakkında bilinmesi gerekenlerden bahsedelim.

Genelde zemin ve yer döşemeleri ile kullanılan kaplama türlerinin geneline parke deriz. Doğal yapısı sebebiyle, yapı işlerinde de yoğun olarak kullanıldığını sıklıkla görmekteyiz. Günümüzde orman ürünlerinden elde edilen parke, ekonomik nedenlerle masif ahşap yerine daha çok laminant ve lamine parkeler olarak tercih ediliyor.

Parke Temizliği, Detaylı ve Doğru Temizlik

Laminant parkelerin ve lamine parkelere, yada pvc kaplamalarına göre daha şık olduğu için tercih edilmektedir. Kullanışlı olması, temizliğinin basit olması ve monte edilmesi ile en kolay zemin türü olması sebebiyle kullanım alanları arasındadır.

Zemin sisteminizin, her zaman parlak laminant parkeler ile kalmasını ve şık gözükmesini istiyorsanız eğer, bu temizliğe biraz dikkat etmekte fayda var. Çünkü, bilindiği üzere, ham maddesi ahşap olan parke, gerek herhangi bir çizilmeden dolayı, veya su döküldüğü takdirde hemen temizlenmemesi, ne yazık ki şişmesine sebebiyet verecektir. Sadece şişmesi değil, parke aralarında bulunan boşlukların mesafesine ne yazık ki artıyor.

Parke temizliği yapmak için, yüksek miktarda maliyet çıkarmanıza gerek yok. Evlerinizde bulunan sıradan deterjan ve parke yüzey temizleyici ürünlerle bu işi rahatlıkla yapabilirsiniz. Hatta kuru bir paspas bile bile parkenin tertemiz görünmesini sağlayacak kadar etkili. Peki detaylı temizlik yapılması durumunda neler kullanacağız? İsterseniz onlara bakalım.

Sert Zemin Fırçalarını Kullanmayın

Parkelere fayda yerine tamamen zarara ve çizilmesine sebep olabilecek sert uçlu fırçalar kullanmayın. Parkeleri temizlerken sert mopları ve fırça kılı yüzey temizleyici kullanmak yerine, daha yumuşak fırçaları, veya ıslak olmayan toz paspasları ile temizlik yapmanız daha etkili sonuçlar verecektir.

İnatçı Lekelere Karşı Alkollü Su Kullanın

Parke temizliği, aslında alkol ve su karışımı ile kesin çözümler kazandırıyor. Özellikle saç boyası, yapıştırıcı gibi lekelerin dökülmesi durumunda, bir kaba alkol ve suyu eşit miktarda koyup, lekeleri hafif baskı uygulayarak bir bez yardımı ile, hemen çıktığını göreceksiniz.

Parke ile Su Temasında Hemen Müdahale Edin

Parkenin ham maddesi ahşap olması sebebi, ne yazık ki parkelere zamanında dökülen suya müdahale edilmediği zaman, kalıcı zarara uğratabiliyor. Bu durumda parkeye su teması halinde, mutlaka hemen suyu kuru bir paspas, veya herhangi bir bezle alıp kuru kalmasını sağlayın.

Parke temizliği ve kısaca küçük tüyolar ile sizlere yardımcı olmaya çalıştık. Bizler Ankara temizlik firmaları olarak, tarafınıza gönderilen elemanlara gerekli bilgilendirmeleri yapıyoruz. Daima müşterimizin herhangi bir parkeye yanlış kullanımı uygulanmamaktadır. Herhangi bir çizilme, su bırakılması gibi durumlar ile karşılaşma gibi bir durumunuz olmayacaktır. Gönül rahatlığı ile Günaydın temizlik hizmetleri ile detaylı temizliğin kalitesini yaşayabilirsiniz.

Whatsapp
Günaydın Temizlik
Günaydın Temizlik
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
porno